Jak se zbavit drobných kamenů v trávníku

236
5.4.16 08:51

Jak se zbavit drobných kamenů v trávníku

Loni jsme bagrem předělávali terén na zahradě. Na povrchu zůstalo děsně moc drobných až cca 5 cm kamenů. Nesčetněkrát jsem je loni shrabala jemnýma hráběma, pořád se objevují nové a nové. Obzvlášť teď po zimě si hlína sedla a nanovo vylezlo děsně kamínků. Řešením by bylo zavézt to kupovanou čistou zeminou, ale je to hodně velká plocha a vyšlo by to děsně draho.
Zatím když sekám trávu, nechávám jí občas ležet, což by se měl pomalu dělat vlastně kompost a doufám, že by časem mohl ty kamínky zakrýt.
Máte s tím někdo zkušenost? Jak jste to řešili vy?
Nechci ani luxusní anglický trávníček, jen aby kamínky netlačili přes deku na zemi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2932
5.4.16 08:55

My je máme v záhoncích a normálně je vybíráme. Zakrytí trávou je opravdu jen zakrytí, humus se rozloží a kamínky zůstanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
5.4.16 08:58

Dej dětem kyblík a každý plný kyblík-zmrzlina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2116
5.4.16 09:02

Už druhý rok stále hrabu a stále vyhrabávám… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
5.4.16 09:13

Prostě ten co ti bude vadit pod dekou vyhodíš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18881
5.4.16 09:38
@suricata píše:

dobrý, sousedky to dělali za trest :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
5.4.16 09:39

Jo, jo, je to hloupý u kvůlivá sekání sekačkou, ale navezením nějaké „normální“ vrsty nevyřeších, oni stejně vylezou :lol: :nevim: PS: Pod deku ještě jednu pevnější vrstvu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
5.4.16 09:41
@vverru píše:
Prostě ten co ti bude vadit pod dekou vyhodíš :lol:

Jj, na letošní léto mám v plánu matrace na válení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16907
5.4.16 09:42

My to máme podobně a počítáme s tím, že to je práce na několik let. Vybrala jsem ty nejhorší kusy a na zbytek už nemám energii. Tak až půjdu, tak prostě cestou seberu pár kamínků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
5.4.16 09:43
@suricata píše:
:palec:
a ještě jim říct, že jsou nasbírané šutry jsou pirátský poklad a kdo nasbírá nejlepší, dostane ještě nějakou odměnu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
5.4.16 09:43
@dalimil píše:
Už druhý rok stále hrabu a stále vyhrabávám… :-)

Kéž by jen dva roky a pak to bylo dobrý. Sekačce naštěstí nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
5.4.16 09:46
@Tiger-lily píše: :palec:
a ještě jim říct, že jsou nasbírané šutry jsou pirátský poklad a kdo nasbírá nejlepší, dostane ještě nějakou odměnu

Mám nemotivovatelné děti. Oželí cokoliv jen aby nemuseli dělat co se jim nechce. Tohle by mi nezbaštily. Zkoušela jsem už se sbíráním šišek na chatě. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
5.4.16 09:51
@Izzz píše:
My to máme podobně a počítáme s tím, že to je práce na několik let. Vybrala jsem ty nejhorší kusy a na zbytek už nemám energii. Tak až půjdu, tak prostě cestou seberu pár kamínků.

To znám, seberu po cestě jeden, druhý, mám plné dlaně, tak už jen ty větší, dojdu si pro kyblíček…a je z toho hodina sběru. Pro mě i odpočinek, můžu si u toho přemýšlet a přemítat a spřádat plány, vyčistím si hlavu…jen mít trochu víc času nazbyt.

Ještě jsem nikdy nezkoušela vertikutátor na trávník? Myslím, že jsem viděla nějaký i se sběrným košem, pokud se nepletu. Neposbíralo by to náhodou ty kamínky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16907
5.4.16 16:21

@Matlena my jsme ted vertikutátor používali. ale bez koše, byl za 5 vteřin plný. měli jsme velmi zanedbaný trávník po bývalých majitelích. kamenů jsem vysbírala mraky, když jsem shrabávala tu vyškubanou trávu hráběma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama