Jak se zbavit léků na štítnou žlázu?

8
8.6.20 21:56

Jak se zbavit léků na štítnou žlázu?

Je tu někdo, kdo bral léky Euthyrox nebo Letrox dlouhodobě několik let a dokázal se jich zbavit? Jak se vám to podařilo a co jste pro to udělali? Beru to už léta a doktorka říká, že je to na furt, což se mi moc nelíbí. Dá se to když ne vysadit, tak aspoň zlepšit třeba úpravou životního stylu? Doktoři mi přijde že jen napíšou lék protože to je nejsnazší a neřeší příčinu, životní styl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29034
8.6.20 22:08

Toho se myslím už nezbavíš. Taky beru Letrox a prý je to napořád. Snížená fce štítné žlázy asi nejde vyléčit životním stylem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
8.6.20 22:09

Beru pořád, vloni se mi výsledky dlouhodobě zlepšily do normálu, takže jsem léky na popud lékaře vysadila. Půl roku bez léků a na druhé kontrole výsledky hrůza, rozjetý zánět štítné žlázy :roll: Prý možná pomáhá dostatek selenu, ale zatím to není úplně prokázané. Taky mě to štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2020
8.6.20 22:12

Už patnáct let, vyléčit to nelze :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446
8.6.20 22:20

Taky mam letrox uz nekolik let. kdyz jsem vysadila a kaslala na to, strasne se mi to zhorsilo. kamaradce pomohla morska rasa kelp, uz prasky nebere :nevim: ale ja to jeste nevyzkousela, chystam se k tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 22:25

Můžu se prosím vetřít s dotazem? Když jdete na odběry krve kvůli štítné žláze, berete si ráno léky nebo ne? Mně se občas stane, že jdu k doktorce na kontrolu a sestřička mi tam odebere rovnou krev. No a teď mě známá nahlodala, že se to má brát na lačno ta krev, bez léků. Doktorka mi nic takového ale neříkala. Výsledky mám vždy ok, beru euthyrox kvůli cystám na ŠŽ. Jak to tedy má být ty odběry? Děkuji.

A jinak si myslím, že tohle se ovlivnit životním stylem nedá, že bohužel léky jsou napořád…

• Nahlásit
  • Citovat
449
8.6.20 22:30

Na mořské řasy pozor, mají v sobě veliký množství jódu a štítná žláza na něj pokud se nepletu reaguje zvýšením funkce, ale zdravý to myslím moc nebude. Občas je na ní i varování, že může štítnou ovlivnit. Já mám sníženou funkci nějakých cca 15 let a už jsem si za tu dobu na ten jeden prášek denně zvykla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
8.6.20 22:33

Já chodím ráno na lačno a bez léků, jednou jsem si ho automaticky vzala a při kontrole u doktora jsem to nahlásila a on na to bral ohledy, že ty hodnoty budou asi jiný. Stejně mi pokaždý kontroluje i krk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14361
8.6.20 22:36

Před odběry si léky normálně beru, protože mi to přijde logičtější: chceme ověřit, jak s těmi léky funguji, jestli mám dobře nastavené dávkování, ne jak jsem na tom bez nich. :nevim: A Dr. mi neřekla, že bych si je brát neměla. Ale už jsem se s tímhle názorem taky setkala a popravdě se bojím zeptat, aby nespráskla ruce, že to dělám už dva roky blbě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14361
8.6.20 22:39

A zbavit bych se jich taky pak po dětech chtěla (teď to ani náhodou nerisknu), ale jak, to je otázka… Pokud máš taky tu autoimunitní formu, tak to podle mě nějak půjde, že by se to tělo dalo usměrnit, aby si samo neškodilo, ale návod ti v dnešní době asi nikdo nedá. Možná tasemnice, možná psychoterapie, možná ta kelpa. :mrgreen: Taky mi to vadí každé ráno brát, je to jak nějaké „programování se“, ani HA jsem nikdy nebrala. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
8.6.20 22:39

Toho se zbavit neda… ale myslim, ze to neni takovy problem, jednou denne prasek… navic je to jen neco, co proste telo netvori, tak se doda, nevidim zadnou zradu ;) jodem jako takovym bych se necpala, to muze nadelat vic skody nez uzitku, ja jsem rada, ze mi na problem prisli a zachytili jsme to, kdovi, jak by to jinak bylo s otehotnenim apod, navic jsem mela vic jak rok problemy s nehty, unavou, zazivanim, pribirala jsem… a nevedela jsem proc…

K dotazu pro anonymni, ja leky pred odberem rano neberu, vzdycky az potom… ale nevim proc, proste sama od sebe, nikdo mi nerikal nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50412
8.6.20 22:46

Asi jde o to, jaká je příčina a jak moc je to rozjeté. Beru Letrox přes 20 let, mám autoimunitní zánět a ten mi za ty roky štítnou žlázu téměř zlikvidoval, na utĺtrazvuku už jsou jenom vidět trosky. Takže nefunguje a netvoří dost hormonů a já ty hormony musím doplňovat zvenčí. Na druhou stranu s nima funguju naprosto normálně, porodila jsem dvě zdravý děti a kdyby byly všechny nevyéčitelné choroby kompenzované tak snadno, že každý den lupnu jednu malou pilulku za pár halířů a nijak mě to v životě neomezuje a nezpůsobuje žádné komplikace, tak by bylo na světě krásně. Naopak kdybych je brát přestala, šlo by to se mnou hodně rychle z kopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
8.6.20 22:48
@Anonymní píše:
Můžu se prosím vetřít s dotazem? Když jdete na odběry krve kvůli štítné žláze, berete si ráno léky nebo ne?

Na to jsem se jednou ptala a doktorka říkala že léky až po odběru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446
8.6.20 22:49

Kdyz jdu na odbery, tak bez leku. mudr me na to nekolikrat upozornovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
8.6.20 22:51

Možná když obézní zhubne, tak se pak může snížit dávka. Ale zbavit se toho nelze, prostě chybí hormon a musí se doplnit, aby tělo fungovalo ok. Někdy je prostě nemožné odstranit příčinu a musí se léčit důsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama