Jak se zbavit myší ve zdi (pravděpodobně)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

freeport
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 05.03.18 07:36
Jak se zbavit myší ve zdi (pravděpodobně)

Zdravím, hledám radu, jsem už vyřízená. Máme dům z roku 1920, v průběhu dvaceti let prošel celkovou rekonstrukcí, ale obvodové zdi zůstaly stejné. V prosinci jsme si z místnosti, kterou obývala babička, v přízemí nad sklepem, udělali ložnici. Sklep pod touto místností je nevyužitý, není v něm nic, jen pár cihel a vedou zde odpady z domu. Vchod jsme zazdili, má jen větrání zvenku malé okýnku s mřížkou a do komínu. Když jsme místnost připravovali, zjistili jsme, že sklep je plný trusů. Buď od myší nebo co hůř, potkanů. Začali jsme s trávením a koupili plašiče. Po měsíci nás v noci budí škarbání. Zvuk se podobá pilování. Takže buď se může ozývat ze sklepa, ale na dnešek mi ten zvuk přišel, že je snad pár centimetrů pod plovoučkou. Manžel tvrdí, že zdi jsou vystavěné z cihle ¨cik cak¨, že prý by myš mohla si najít nějakou cestičku mezi tím. Máme pouze domácího králíčka, který je ale v prvním patře domu. Jiné zvíře nemáme, nechápu, proč ta havěť tam leze, když tam nemá žádné žrádlo. Navíc teď byly tak strašné mrazy. Co s tím? Jak se těch potvor zbavit? Pokud by byla myš mezi tou zdí, jak na ni?

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 05.03.18 07:55

Na chalupě jsme měli taky myši ve zdech. Lezly do domu přes stodolu. Příšerný - trávení a pasticky je sice redukovaly, ale porad tam byly. No a tak jsem pořídila starou osvědčenou hubici zbraň - kocoura z poctiveho venkovského rodu. A je po problému. Sice klesla i populace žab a sykorek, ale pasticky zejí prazdnotou, trus nikde a to je hlavní.

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 05.03.18 07:57

A k tomu mrazu - havěť se do domů stahuje prave v mrazech, venku by jim mrznul zadek :mrgreen:

klaryskaaa
Stálice 96 příspěvků 05.03.18 08:00

My jsme si taky jednou na myš koupili kocoura - dopadlo to tak, že ten poctivý venkovský kocour to měl pěkně na háku a jednoho krásného dne se nám ta mrcha konečně chytla do pastičky a byl klid.. ale jinak přesně jak říkáš ty. V noci takové chroupání, pilování či co..

freeport
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 05.03.18 08:15
@Tichošlápek píše:
Na chalupě jsme měli taky myši ve zdech. Lezly do domu přes stodolu. Příšerný - trávení a pasticky je sice redukovaly, ale porad tam byly. No a tak jsem pořídila starou osvědčenou hubici zbraň - kocoura z poctiveho venkovského rodu. A je po problému. Sice klesla i populace žab a sykorek, ale pasticky zejí prazdnotou, trus nikde a to je hlavní.

Když já tak kočky nemám rada????, navíc bydlime u silnice, meli jsme kote dvakrát a obě porazilo auto.ach jo.

freeport
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 05.03.18 08:43
@klaryskaaa píše:
My jsme si taky jednou na myš koupili kocoura - dopadlo to tak, že ten poctivý venkovský kocour to měl pěkně na háku a jednoho krásného dne se nám ta mrcha konečně chytla do pastičky a byl klid.. ale jinak přesně jak říkáš ty. V noci takové chroupání, pilování či co..

Nejhorší je, ze vůbec netusime kudy se do te zdi dostala, nebo pod podlahu, nebo kde vlastně je. v noci nás budí kolem jedné, asi ctvrt hodiny kroupe a skrabe, pak se asi přemístí jinam. Já mám z hlodavců fobii, takze pro me je to horor!

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 05.03.18 08:50

To „škrábání“ bude nejspíš jejich pilné hryzání. Myš asi normální zděnou stěnou neproleze, ale ani to nepotřebuje. Protáhne se skoro všude, 1 cm mezírka je OK. Jdou za teplem a drží se tam, kde se dá dobře udělat hnízdo - něco rozcupovat - vata, papír, hadry. A žerou skoro všechno, navíc se vydávají na průzkum. Nastražit pastičky s něčím lákavým. Sýr to není. Ořechy jsou třeba ok, suchý rohlík. Pastička je velmi dobrá tahle 

Slečna Ferka
Extra třída :D 10096 příspěvků 05.03.18 09:17

Můj otec měl to samé v baráku. Dělal psí kusy, i jim zadělával díry maltou se střepy - stejně to nějak daly. Dlouho s nima bojoval, nakonec si k baráku holt pořídil kočku, a bylo po problému.

První roky tedy měli kocouři trvanlivost jednu sezónu, protože nebyli kastrovaní (typické mužské uvažování: „to jim nemůžu udělat“); pak ale dostal krásného zrzavého mourovatého a usoudil, že toho by byla po roce škoda, tak ho kastrovat dal ;)

@freeport Přijde mi, že pokud nemáš ráda kočky, jsou to trochu boží mlýny: budeš se s tím muset popasovat, protože kočky jsou velmi užitečná zvířata. Jestli vám koťata poráží auto, vezmi si z útulku nějakou starší a klidnější: třeba už nbude pako běhat pod auto, a s myšima by měla vědět, jak na to.

freeport
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 05.03.18 09:23
@Slečna Ferka píše:
Můj otec měl to samé v baráku. Dělal psí kusy, i jim zadělával díry maltou se střepy - stejně to nějak daly. Dlouho s nima bojoval, nakonec si k baráku holt pořídil kočku, a bylo po problému.

První roky tedy měli kocouři trvanlivost jednu sezónu, protože nebyli kastrovaní (typické mužské uvažování: „to jim nemůžu udělat“); pak ale dostal krásného zrzavého mourovatého a usoudil, že toho by byla po roce škoda, tak ho kastrovat dal ;)

@freeport Přijde mi, že pokud nemáš ráda kočky, jsou to trochu boží mlýny: budeš se s tím muset popasovat, protože kočky jsou velmi užitečná zvířata. Jestli vám koťata poráží auto, vezmi si z útulku nějakou starší a klidnější: třeba už nbude pako běhat pod auto, a s myšima by měla vědět, jak na to.

Nemám rada kočky v byte. venku by mi nevadila.ale je fakt, ze v noci kolem domu stopy od koček máme, takže sem tam asi nějaká sousedovic proběhne. což je asi malo, ze?!

Slečna Ferka
Extra třída :D 10096 příspěvků 05.03.18 09:29

@freeport Pokud tam myši jsou, tak to zjevně málo je. Já mám zkušenost, že pomáhá, že myši tu kočku cítí: ona jich pár odloví, a pak stačí, že prochází teritoriem, a myši ví, co jim hrozí - u mámy v domě trvalo několik měsíců, než myším došlo, že barák je prázdný… Být Tebou, pokud tak nesnášíš ty myši, si fakt nějakou útulkovou pořídím. Když bude starší, i Ti řeknou, jaká je povaha. A doporučuju černou, ze světlých jsou horší chlupy ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >