Jak se zbavit pití mléka v posteli po obědě-pujdeme do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jana291
Povídálka 44 příspěvků 06.06.19 17:03
Jak se zbavit pití mléka v posteli po obědě-pujdeme do školky

Ahojky potřebovala bych poradit jak ukončit pití mléka z flašky /nekapajciho hrnecku/po obědě před odpoledním spaním. Je nám 2roky a 8mesicu a malý stále po obědě když zalehne vyžaduje mléko. Někdy vypije i dvě flašky dohromady cca 500ml mléka(to samé na noc).od září teď bude chodit do školky tak potřebuju aby se to odnaučil, protože jinak chodíme spát s plenou a jsme pořád mokří. diky mléku. mam strach že když mléko nedostane že neusne.na druhou stranu s plenou na spaní nás do MŠ nevezmou.diky za tipy. přemýšlím že hrníček třeba jako někomu darujeme nebo nevim :roll: je prostě závislak. ps : v noci bych už taky ráda vynechala pleny.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 06.06.19 17:06

Proste mu ho přestaň dávat. Par dni bude možná problém a pak se s tím srovná

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 06.06.19 17:06

Promiň, ale ten mateřský plurál je děs :mrgreen: Já bych ho to zatím asi neodnaučovala, ve školce ho prostě nedostane a je to. Tam mu to třeba ani nepřijde, bude to změna, třeba si ani nevzpomene…

Russet
Neúnavná pisatelka 17182 příspěvků 06.06.19 17:21
@jana291 píše:
Ahojky potřebovala bych poradit jak ukončit pití mléka z flašky /nekapajciho hrnecku/po obědě před odpoledním spaním. Je nám 2roky a 8mesicu a malý stále po obědě když zalehne vyžaduje mléko. Někdy vypije i dvě flašky dohromady cca 500ml mléka(to samé na noc).od září teď bude chodit do školky tak potřebuju aby se to odnaučil, protože jinak chodíme spát s plenou a jsme pořád mokří. diky mléku. mam strach že když mléko nedostane že neusne.na druhou stranu s plenou na spaní nás do MŠ nevezmou.diky za tipy. přemýšlím že hrníček třeba jako někomu darujeme nebo nevim :roll: je prostě závislak. ps : v noci bych už taky ráda vynechala pleny.

Přestaň „mykat“, nedávej mléko do postele a před spaním vyčisti klukovi zuby. Nebo bude mít větší problém než mokrou plenu.

89Luca
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 06.06.19 17:24

@jana291 z vlastní zkusenosti: ode mne ho vždy taky před spaním vyžadoval, u babičky nevím, už si nepamatuji, tak nechci lhát a ve školce je celkově jiný režim tam vše bude okoukavat a učitelky to s ním vždy uměly. Nebála bych se. :hug:

chaela
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 17:30

V tomto věku už to fakt nepotřebuje, naopak, akorát si zkazi zuby a nenauci se spát bez plinky. Prostě nedat, vysvětlit a hotovo. Pár dní bude krušných, možná přestane spát.
Mám podobně staryho syna, po obědě už teda nespí, ale na noc má plinky taky, i když před spaním nepije nic, natož tak půl litru. Noční plinky ve školce nevadí, ta denní ano, s tím bych se snažila zatočit co nejdřív, ať je zvyklý a ve školce se potom k pocuravani nevrátí. Ale dle popisu to nejspíš bude hlavně tím pitím, tak uvidíš.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 06.06.19 17:39

@jana291 před pár měsíci bych založila stejnou diskusi, dcera doma též vypije 500 ml mléka před odpoledním spaní, 1.3.2019 měla 2 r a 4 měsíce a dala jsem ji do miniškolky, učitelkám jsem řekla, aby byly připravené, že třeba bude brečet, že chce mléko - nic takového se nekonalo - ve školce dostanou oběd a hned jdou spát - na mléko si ani nevzpomněla, ale přes víkend doma mléko dostává
takže neboj, ve školce je všechno jinak, než doma, děti vidí druhé děti, ty také žádné mléko nemají, přizpůsobí se a bude spát i bez mléka
a noční plenu zatím vůbec neřeš, někde jsem četla od lékařky, že na noční plenu mají děti nárok do 5 let, to nejde naučit, musí dítě dozrát
:kytka: :srdce:

alilauter
Kecalka 438 příspěvků 06.06.19 17:54

Souhlasím s tím, že školka je jiný režim a díky ní se to možná odbourá samo. Malej mi chodí od roku a půl na tři dopoledne do jeslicek. Doma by chtěl pred usnutím mlíko a houpačku. Tam to není a on to akceptuje. Když na něj přijde spaní (málokdy), zalehne a vytuhne. Takže to nech být :) a vyřeší se samo. Já bych taky ráda mlíko odbourala, ale prostě na to neni připravený. Zuby má ok. A mě mykani nevadí, bo to taky občas dělám. mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 17:58

Moje děti pily z flašky mléko asi až do 5 let. Zuby mají zdravé a rovné. Dítě chápe, že ve školce flašku nedostane a doma ano. Ze sklenice mléko nechtěly, tak jsem flašku nechala.

saadet
Extra třída :D 11955 příspěvků 1 inzerát 06.06.19 18:02

@jana291 hele a řešíš to noční pomočování? To u dospělého není ok 8o dlouho jsem nečetla takhle brutálni plural :roll: jinak k tématu jednoduše, mléko nedej a vysvětli. Pochopí je už velkej. A hlavně pak čisti zuby.

Šarlota4
Extra třída :D 11600 příspěvků 06.06.19 18:32

Nedat. 3 dny budou sceny, ale pak bude klid. Musis to vydrzet nebudes ho tyrat, jen mu nedas mleko, ktere nepotrebuje.

dg80
Kecalka 121 příspěvků 48 inzerátů 06.06.19 18:38

No a ty se vracis do prace? Tam nebude problem, ze si budes muset vzit po obede plenu abys nebyla mokra?

TopSecret
Závislačka 4694 příspěvků 06.06.19 18:53
@jana291 píše:
Ahojky potřebovala bych poradit jak ukončit pití mléka z flašky /nekapajciho hrnecku/po obědě před odpoledním spaním. Je nám 2roky a 8mesicu a malý stále po obědě když zalehne vyžaduje mléko. Někdy vypije i dvě flašky dohromady cca 500ml mléka(to samé na noc).od září teď bude chodit do školky tak potřebuju aby se to odnaučil, protože jinak chodíme spát s plenou a jsme pořád mokří. diky mléku. mam strach že když mléko nedostane že neusne.na druhou stranu s plenou na spaní nás do MŠ nevezmou.diky za tipy. přemýšlím že hrníček třeba jako někomu darujeme nebo nevim :roll: je prostě závislak. ps : v noci bych už taky ráda vynechala pleny.

Ty jooo. Tobe je 2 roky a uz umis takhle psat a cist, jo? :potlesk:
Jen s tim pocurovani bych neco delala. Nejvetsi plinky budou asi 6, ne? Nebo kde je shanis? Aby je nevyprodali… :think:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 06.06.19 20:25

@saadet @TopSecret @dg80 Tohle tu je děvčata drsné to navážení se do někoho stále… použila třikrát „my“ a jejej :think: :think: :think:

89Luca
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 06.06.19 20:30

@Veru1987 souhlas :pankac:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama