Jak se zbavit strachu z bakterii?

14.11.18 05:15

Jak se zbavit strachu z bakterii?

Zdravim, jak se mam zbavit strachu z bakterii, respektive z toho, ze neco prenesu na maleho?

Uz odmala jsem byla pedant na hygienu, ale po porodu se to jeste zhorsilo. Myla jsem si porad ruce, abych mohla na prcka sahnout. Ale uplne po vsem. Jenze malemu uz jsou 2 mesice a zlepseni veskrze zadne, spis naopak.

Myju si ruce, kdyz sahnu na lednicku, protoze do ni bratr skladal potraviny, kdyz prisel z nakupu a ruce si myl az pak. Svetlo v koupelne vypinam rucnikem, i na nej se prece nejdrive saha neumytyma rukama. Na WC uz si ani nesedam, abych se nedotkla prkenka a podobne nesmysly, ktere jsem ani pred porodem nedelala.

Nejen ze to lezlo na nervi manzelovi a ostatnim doma, ale uz si i ja sama pripadam jako magor. Ale nejde mi to odbourat, strach je vetsi.

Prosim, nepiste rady stylu „nemysli na to“ a „musis se uklidnit“. To ja vim. Poradte mi prosim, JAK to mam udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.11.18 05:39

@MaryJackie psycholog

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12905
14.11.18 06:52

@MaryJackie jiná rada než psycholog nebo psychiatr není, je to porucha, která se dá léčit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.18 07:22

@barabrambora @stinga Jo, to me taky napadlo, ale nemuzu si ho ted financne dovolit, tak to zkousim tady, ze by treba mel nekdo podobnou zkusenost nebo aspon radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
14.11.18 07:25

Psycholog. Je to psych. onemocnění. Já bych ti poradila, že dítě se má seznamovat se všemi bakteriemi a vytvářet si proti nim imunitu. Děti, které žijí ve sterilním prostředí, bývají často nemocné. Ve školce určitě nemají všechno vydezinfikované savem ;) . Všeho moc škodí, tudíž mysli na prcka a snaž se nepřehánět ;) . Až prcek vyroste, nech ho seznamovat s hlínou, pískem, trávou, kamínky, občas nějakým kuřincem :lol: … je jedno , jestli si umylo ruce, nebo ne, jestli to strká do pusy ;) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
14.11.18 07:29
@MaryJackie píše:
@barabrambora @stinga Jo, to me taky napadlo, ale nemuzu si ho ted financne dovolit, tak to zkousim tady, ze by treba mel nekdo podobnou zkusenost nebo aspon radu.

proč by si měla platit? Zajdi za svým obvodním lékařem, popiš mu situaci, on ti vystaví žádanku s psychologem, nebo psychiatrem. Tomu pak zavoláš, domluvíš se s ním na termínu, on tě pak vyslechne a doporučí co dál ;) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12905
14.11.18 07:29

@MaryJackie psychiatr je normální lékař na pojišťovnu, tam neplatíš nic, možná jen nějaký doplatek za léky, myslím, že čím dél budeš čekat, tím těžší pak bude to vyléčit, prostě samo to nepůjde, kdybys to mohla ovlivnit svou vůlí, už by jsi to nedělala, většinou se první navštíví obvoďák praktik, dá ti doporučení a objednáš se :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12905
14.11.18 07:30

@Makca87 vidím že jsem psala to stejné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.18 07:36

@Makca87 @stinga Tak ja myslela, ze se fakt plati, nekdo mi to rikal.

Jinak to o tech kamincich hline, trave, … to uz mi rikala i pediatricka, ze se ma nechat seznamovat. Ale kdyz me ted zatim prijde tak maly a bezbranny… Vsechno vylozene sterilni nemam, kazdy den vsechno nedrhnu a tak, jen si proste porad myju ruce.

Posledni dotaz, nez to vezmu pres doktora (driv jak 19.11. se k nemu nedostanu, tak mam cas testovat): kdyz zavedu hygienu rukou stejnou jako pred porodem, tzn. myti rukou z venku, po WC nebo kdyz sahnu na k9v a nebudu mu vylozene strkat prsty do pusy, bude prcek v poradku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
14.11.18 07:39

Zadanky nepotrebujete, muzete objednavat primo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
14.11.18 07:41
@MaryJackie píše:
@Makca87 @stinga Tak ja myslela, ze se fakt plati, nekdo mi to rikal.

Jinak to o tech kamincich hline, trave, … to uz mi rikala i pediatricka, ze se ma nechat seznamovat. Ale kdyz me ted zatim prijde tak maly a bezbranny… Vsechno vylozene sterilni nemam, kazdy den vsechno nedrhnu a tak, jen si proste porad myju ruce.

Posledni dotaz, nez to vezmu pres doktora (driv jak 19.11. se k nemu nedostanu, tak mam cas testovat): kdyz zavedu hygienu rukou stejnou jako pred porodem, tzn. myti rukou z venku, po WC nebo kdyz sahnu na k9v a nebudu mu vylozene strkat prsty do pusy, bude prcek v poradku?

Neplatí ;) . Nejsme v Americe, kde má psychologa každý druhý. Ano, bude v pořádku :-). Klidně bych vypustila i ten kov :lol: . Normálně, jen když příjdeš z venku, nebo po WC. Nemáš z těch mytých rukou vysušenou pokožku? ;) … k prckovi bych jen nepouštěla lidi s onemocněním, jako rýma, kašel ;) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.18 07:54

@Makca87 Tim kovem jsem myslela jako klice a tak.

Ruce si mazu,takze to neni tak hrozne. Jen se tedy evidentne musim oprostit od toho, ze kdyz nekdo na neco sahne neumytyma rukama (pokud je teda nema vylozene od hoven), tak kdyz jana to sahnu, nemusim se hned letet myt,je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8389
14.11.18 08:05
@MaryJackie píše:
@Makca87 Tim kovem jsem myslela jako klice a tak.Ruce si mazu,takze to neni tak hrozne. Jen se tedy evidentne musim oprostit od toho, ze kdyz nekdo na neco sahne neumytyma rukama (pokud je teda nema vylozene od hoven), tak kdyz jana to sahnu, nemusim se hned letet myt,je to tak?

Nemusíš se mýt ;) . Jako , když jsem byla v obchodě a jedna maminka vedle mě dokonale vydezinfikovala madlo od vozíku, před tím, než tam dala dítě a pak si ještě tou dezinfekcí umyla ruce, i dítěti, čuměla jsem na ni jako na zjevení :lol: . Mytí rukou po tom, co sáhnu na klíče , nebo peníze, to bych neřešila vůbec , bych se naumývala :lol: . To bys nemohla chodit nikam, aniž by sis pořád nemyla ruce ;) (nemocnice, MHD, nákupní střediska,…) .
Můžu se zeptat, jaký podnět odstartoval strach z bakterií? Máš to od malička? Vyrůstala jsi ve sterilním prostředí, nebo naopak ve špíně? Nebo sis přečetla na internetu o hrozících bakteriích a virech? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4599
14.11.18 08:06

@MaryJackie Představ si, že jsou země, kde není voda standard, o nějaké čistotě nemůže být řeč a stále je planeta přelidněná. Plno lidí žije na přecpaných ubytovnách včetně nespočet malých dětí. A vem si, jak jsou odolné - ale popravdě mi je jich teda líto (dětí). Tyto děti jsou opravdu špinavé, hygienu neznají, nemají pořádné oblečení ani obuv - včetně kojenců, kteří jsou krmený krabicovým mlíkem. A jsou zdravý. Až si zas půjdeš umýt ruce, než sáhneš na svoji skleníkovou květinku, vzpomeň si, na tyhle děti. :kytka: A navštiv toho doktora :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19483
14.11.18 08:07

@MaryJackie A čeho se přesně jako bojíš? Co by tvé dítě mohlo chytit? Co by se mu mohlo stát? Jak by jsi na něj přenesla nějakou nemoc, pokud by jsi mu neumytýmy rukama šáhla třeba na hlavičku?

A doporučuji Ti dítě pokládat přes den na nějakou zateplenou podložku (hrací deka, pěnové puzzle) na zem. Je to důležité pro jeho psychomotorický vývoj. Aby při tvém strachu z bakterií neležel jen v postýlce nebo lehátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama