Jak se zbavit stresu v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 11:47
Jak se zbavit stresu v práci

Ahojky, je mi 20 let a před dvěma měsíci jsem nastoupila do jedné fabriky. Občas normy stihnu, jindy ne. Jsem ještě ve zkušebce. S platem, kolektivem a celkově prací jsem spokojená, ale co mě trápí, je stres z toho, že někdy prostě nestíhám - automaticky nastoupí stres (bolest hlavy, stáhne se mi žaludek, je mi špatně)… Nevim, jak z tohohle kolotoče popravdě ven. Za stresem vidim vždy to, že z něj dostanu časem nějakou nemoc, když se budu furt jenom stresovat. A dle mého názoru, pokud nebudu po zkušební době plnit normy, se mohu asi s prací rozloučit :( Co byste mi, prosím, poradili, abych se zbavila toho stresu?
Děkuji. :hug:

Reakce:
Atisia
Kecalka 187 příspěvků 16.06.19 11:55

Me pomáhá čas od času si odpočinout. Výlety, akce s kamarády, bazen a tak. Udělat si den pro sebe vino, film, bramburky.

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 16.06.19 12:52

Je to jen prace. A co se stane, kdyz obcas nesplnis normu? Vyhodi te? Nedostanes odmenu? Jsme lidi, ne stroje, taky v praci chybuju.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 16.06.19 13:20

Ja myslim, ze otupis casem. Proste vydrz a ze zacatku si opakuj, co pise Verun vyse. :nevim:

LilyJane
Kecalka 231 příspěvků 16.06.19 13:20

Bohužel, dneska se jede na výkon téměř všude. Mi pomohlo si říct, že dělám co můžu a víc už to prostě nejde - mám jenom dvě ruce, dvě nohy a jednu hlavu.
Je třeba být trošku víc splachovací a nebrat si to moc osobně, jsou prostě dny lepší a horší. Někdy při nejlepší vůli nestihneš ani třetinu z toho co normálně a neuděláš nic. Hlavně se z toho nestresuj a prostě jeď dál.
Další věc je jak už píšou ostatní, najít si po práci činnost která tě baví a u které se uvolníš. Někdo čte, někdo si zajde s kámoši ven, někdo sportuje.
Ale pokud máš se zvládáním stresu problémy, tak nepomůže nic jiného než změnit práci. Né každý na to prostě má.

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 16.06.19 13:28

Potřebuješ zamezit tomu, aby tě úzkost/stres sežraly -tedy hned jak vyskočí první pochyby, tak je zarazit a nadále ignorovat, neživit tím, že začneš panikařit.

Zároveň potřebuješ po práci aktivně kompenzovast stres - aktivní pohyb, orgasmus, kvalitní jídlo s dostatkem ovoce a zeleniny, masáže, dobrý spánek, dělat věci co tě těší, smát se. případně se naučit nějaké relaxační techniky a třeba ráno a večer 5-10 minut cvičit jógu.

postupně, když tu úzkost nebudeš živit tím, že ji budeš věnovat pozornost, tak zajde hlady a hlavně ty se zapracuješ a půjde ti to snáz.

Začni porozuměním třeba tím, že si přečteš tyhle knížky

https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/
https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Pokud by porozumění a úprava životního stylu zaměřená na kompenzaci stresu nestačili, a úzkosti a z nich pramenící problémy se zhoršovali, zajdi za psychologem.

Alkohol, sladkosti a nebo smažené sice uklidňuje ale jednak se z toho přibírá a druhak ten alkohol za chvíli přestane fungovat a budeš muset zvyšovat dávky - pít na to, aby se člověk uklidnil či uvolnil, aby ho přestala trápit úzkost, vina či víčitky je přesně to, jak vzniká alkoholik. Alkoholici něco zapíjejí, nepijí pro radost či proto že jim to chutná, ale protože bez chlastu se na začátku cítili hůř a chlast jim krátkodobě pomáhal - dlouhodobě je sežere ještě hůř, než ona původné úzkost, vina či deprese…

Váš příspěvek
Reklama