Jak se zbavit touhy po dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

levand
Kecalka 133 příspěvků 30.01.17 17:27
Jak se zbavit touhy po dítěti

Možná se najde někdo, kdo řeší nebo řešil stejný „problém.“ Mám 2 děti - 8 a 10 let a nemůžu se zbavit touhy po dalším. Před 3 lety jsem tu zakládala diskuzi, jak se cítí benjamínek, přála jsem si třetí, ale nakonec manžel rozhodl, že už nechce. Máme pohodu, děti jsou relativně samostatné, dá se s nimi podnikat cokoli, už si užívám svých koníčků, mám pracovní pozici, kterou jsem vždycky chtěla. Přesto by stačilo, aby manžel kývnul, a hned bych se pokusila o další. Čas tomu bohužel dát nemůžu, je mi 38. Každý den je mi líto, že jsem muže tenkrát v těch 35 nepřesvědčila a všechno se ve mně svírá touhou po třetím dítěti. Přitom nejsem miminkovský typ, mateřskou jsem spíš přežila.
Nechci se rouhat, jsem šťastná za své dvě úžasné děti, jen ta touha je tak velká a neodbytná. Myslím na to pořád, opakovaně jsem se snažila to řešit s manželem, už mu musím jít na nervy :,(

Zažila jste některá něco podobného? Přešlo to s věkem - jako že si člověk řekne, už je stejně pozdě? Nebo jste nakonec to miminko měly? :kytka:

Jen podotýkám, že nehoda je u nás vyloučena.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 30.01.17 17:36

My máme 3, a je mi bčas líto, že už nejspíš nebude 4., zatím má nejmenší teprve 2, tak je to ještě dobrý, ale za pár let asi taky začnu toužit po dalším..sama nevím, jak to budu snášet :think:

janoma
Kecalka 500 příspěvků 30.01.17 17:36

Je, jako bys psala o mě.
Mám dva kluky 6,A 8 let.Take tedy už v pohodě.
Perfektní práci. Je to jak píšeš, také nejsem miminkovsy typ, ale pořád někde uvnitř cítím, že ještě nejsem"úplná".
Ale je fakt, že ve mě hlodá červík pochybností, zda nejsem stará a jestli už nebudu na miminko moc unavená.
S manželem jsme o tom mluvili. Přestala jsem brát prášky, ale… Spíš proto, že už jsem je brala snad sto let.
Teď se nechranime, resp. Praktikuje přerušovanou soulož. Prostě nejdeme tomu naproti.Ale, když mimco bude chtít. Najde si nás.
Snad je to pochopitelné. Špatně se to vysvětluje.

Příspěvek upraven 30.01.17 v 17:38

ewelinka
Kecalka 217 příspěvků 30.01.17 17:38

Tyhle pocity znám! První dítě jsem měla ve 21,druhé ve 28 a touha po třetím přišla okolo 33 let… ve 35 jsem manžela „ukecala“ a dnes máme konečně vytouženého syna (rok a 4 měsíce). Musím přiznat, že si mateřskou užívám každý den a neměnili bychom za nic na světě :srdce:

tadama
Kecalka 303 příspěvků 30.01.17 17:48

Mám to stejně :think: Děti mám také dvě (7 a 9 let), ale jsem už starší - za pár dní 42. Po třetím miminku moc toužím. Teď jsem myslela, že jsem těhotná (nehoda), ale byla jsem zklamaná. Miminko jsem chtěla už dřív, ale nebyla na to konstelace, a ta touha tu stále je. Rozumem si říkám, že už ne. I když muž by do toho šel… Jinak na mateřské jsem si taky moc nelebedila.

levand
Kecalka 133 příspěvků 30.01.17 17:51

@janoma Je to přesné. Nevím, kolik je tobě, ale já už teď vidím věk jako velkou překážku. Jsem dítě starších rodičů a příjemné to nebylo. Pořád to v sobě řeším, přepočítávám, ale to je fuk, i kdybych se rozhodla, manžel je stejně proti. Tobě přeju, ať to vyjde přesně tak, jak to cítíš. Za mě na to jdete ideálně- staň se, co se má stát :kytka:

@ewelinka gratuluju, krásný happy end :srdce:

@slavuska1 právě. Já jsem cítila jako „lámání chleba“ v těch mých 35, jenže mladšímu bylo 5, ještě děťátko, snáz se s tím vyrovnávalo. A teď už mám krizi.

janoma
Kecalka 500 příspěvků 30.01.17 17:53

@levand letos mi bude 37. Žádné mladí tedy :roll:

kackamikuni
Kecalka 108 příspěvků 30.01.17 18:05

Naprosto te chapu. Ja mam prvni v 21 letech, kdy se na nas tatinek vykaslal. O tri roky pozdeji jsem poznala manzela, a dalsi dite jsme si poridili az kdyz mi bylo temer 31. Muj dlouho o dalsim prckovi nechtel ani slyset ale v mych 35 se nechal ukecat, to bylo zari 2015. Trvalo pul roku nez jsem otehotnela. Byla jsem hrozne stastna a natesena. Ale nebyl stastny happy end. Maly se narodil 26+4 15.9.2016 a 18.9.nam odesel do nebe..a ja doufam ze dalsi mimi prijde. Moc doufam!!!

kackamikuni
Kecalka 108 příspěvků 30.01.17 18:06

Naprosto te chapu. Ja mam prvni v 21 letech, kdy se na nas tatinek vykaslal. O tri roky pozdeji jsem poznala manzela, a dalsi dite jsme si poridili az kdyz mi bylo temer 31. Muj dlouho o dalsim prckovi nechtel ani slyset ale v mych 35 se nechal ukecat, to bylo zari 2015. Trvalo pul roku nez jsem otehotnela. Byla jsem hrozne stastna a natesena. Ale nebyl stastny happy end. Maly se narodil 26+4 15.9.2016 a 18.9.nam odesel do nebe..a ja doufam ze dalsi mimi prijde. Moc doufam!!!

MartinaCV
Kelišová 6687 příspěvků 30.01.17 18:08

Mám čtyřměsíční dceru, narodila se měsíc po mých 41 narozeninách. Od těhotenství mě přestal zajímat můj věk (jasně, že ne tak docela, ale jakoby se mi zastavil). Je to mé první. Před tím jsem neměla partnery pro život.

MartinaCV
Kelišová 6687 příspěvků 30.01.17 18:09

P. s.: Neskutečně si to užívám :dance:

Caitlyn
Kelišová 5792 příspěvků 30.01.17 18:38

@levand
A není to třeba hormonama? Co to probrat s gynekologem? :nevim:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 30.01.17 18:42

Tak mě je 26, mám jedno školkové a jedno předškolní, u nás je to naopak, manžel by chtěl ještě třetí, já už ne. Mám pocit že bych to fyzicky nezvládla. Obě děti byli velké, já sice nejsem drobek, ale i tak to byla na mojí postavu zátěž. Pak dlouhé kojení, kojila jsem bez přestávky jedno a pak druhé, takže odkojeno skoro 6 let v kuse, poslední dva roky kojení jsem se cítila ukrutně vyčerpaná, nepomáhala ani strava, vitamíny, pít… Vlastně ani spánek. Po ukončení kojení jsem se brzy zotavila a cítím se skvěle, sice ještě ani teď nemám předporodní váhu, chybí mi shodit 10kg a zpevnit, ale už mám sílu na změny. Muž mě přemlouvá, rozplývá se nad cizími miminky, ač já taky, nechci si to připustit. Myslíte že jsem divná, když nechci muži dopřát třetí dítě?
Z toho co tu čtu, je velká pravděpodobnost že mi hodiny ještě zatikají.
Zakladatelce (a nejen jí) přeji ať se jí přání splní a má krásné zdravé miminko :hug:

levand
Kecalka 133 příspěvků 30.01.17 18:49

@kackamikuni to mě mrzí. Hodně štěstí, moc ti přeju, ať miminko brzy přijde.

@MartinaCV Gratuluju. A přiznám se, že u prvního nebo u dalšího blízko po něm to vnímám trošku jinak, tam mi ta 40 moc nepřijde. U sebe vidím i to, že starší děti by se musely omezit. A ty roky, kdy jsem nespala, se na mně taky podepsaly, bezdětné stejně staré kamarádky rozhodně vypadají líp :)

levand
Kecalka 133 příspěvků 30.01.17 19:37

@Caitlyn Prášky neberu, tak nevím, jak by to bylo možné. Mám tělísko. Navíc je to fakt touha po dítěti, dalším členu rodiny, ne po malém miminku.

Pořád si snažím říkat, že mě pálí dobré bydlo. Kdybych dítě neměla, šla bych do toho klidně i po 40. Ale třetí už prostě beru jako nadstandard. To vím rozumem, srdce říká něco jiného.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >