Jak se zbavit vodniho kamene a rzi v koupelne

Anonymní
2.9.19 07:50

Jak se zbavit vodniho kamene a rzi v koupelne

Ahoj. Potrebovala bych poradit. Pristehovala jsem se s manzelem a synem ke tchyni. Maji hodne tvrdou vodu a to se pekne vymstilo koupelne. Nemate nejakou radu, co na to pomaha. Ve vane jsou videt I stop rzi. Omlouvam se za anonym, ale chodi mi sem tchyne, a nema rada kdyz tohle s nekym resim. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6230
2.9.19 08:30

Parní čistič

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Au_Lait
2.9.19 08:37

Jak říká @Tableta. Na kovové části zabrala i převařená voda s kyselinou citronovou.

• Citovat
  • Nahlásit
7045
2.9.19 08:38

Kdyby to byl jen ten vodní kámen, doporučím v konvici vyvařit kyselinu citrónovou a potom to tím polívat. Ale ta rez bude chtít asi zásah chemie, aspoň já ji jinak neodstranila. Mrkni třeba na Fixinelu, Cif do koupelny, Savo do koupelny… Sáhla bych po přípravku, který má odstranění rzi v popisu. Třeba ještě někdo poradí, s čím má kdo dobrou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16230
2.9.19 08:40

Parní čistič. Nejlépe před tím potřít octem. Docela funguje i ten Cilit, když ho necháš působit nebo zopakujes. Měl by být i na rez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7695
2.9.19 09:25

Máme velice tvrdou vodu, na vodní kámen funguje bezvadně sprej na odstranění vodního kamene. Zkoušela jsem oslavovaný ocet, ale to trvalo 5× tak dlouho a navíc ten smrad… Rez bohužel nevím. Není ta vana poškrábaná? :think: za celý život jsem u nikoho neviděla rezavou vanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
2.9.19 09:50

Gel na rez a vodní kámen od Eurony, naprostý zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30978
2.9.19 09:57

Vodní kámen mi jde zatím nejlíp dolů kyselinou citronovou a nano houbičkami :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.19 13:40

@Lalelale no tchyne neni moc hygienickej typ, takze ani nevim, kdy se naposledy vana a zachod myl. Ne ze bych byla nejaka fiflenka, ale tohle je mazec. Dekuji. Vyzkousim

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.19 13:41

@Beruska248 dekuji. Taky vyzkousim

• Citovat
  • Nahlásit
23.9.19 15:19

Na rez a vodní kamen mi zabral gel od Eurony. Jsem poradcem Eurona… kouknete ke mě do Skyping na fb

• kouzla s euronou*
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
18.5.20 07:34

Holky, co na kapicky (vodni kamen) na skle od sprchace? Pomuze ta Eurona taky? Mela jsem Frosch s malin. octem, Bang, citron jsem zkousela…jeste ne ocet, abych neponicila kov. Nebo nema nekdo zkusenost s HG znackou? Jsme v najmu. Ale uz jsem zoufala :? Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16230
18.5.20 07:51
@Kukacka123 píše:
Holky, co na kapicky (vodni kamen) na skle od sprchace? Pomuze ta Eurona taky? Mela jsem Frosch s malin. octem, Bang, citron jsem zkousela…jeste ne ocet, abych neponicila kov. Nebo nema nekdo zkusenost s HG znackou? Jsme v najmu. Ale uz jsem zoufala :? Diky :)

Já mám ten koupelnový čistič a ten je dobrý průběžně. Ale zkoušela jsem od nich ten gel na rez a vodní kámen a dobrý. HG mně nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24833
18.5.20 07:53
@Kukacka123 píše:
Holky, co na kapicky (vodni kamen) na skle od sprchace? Pomuze ta Eurona taky? Mela jsem Frosch s malin. octem, Bang, citron jsem zkousela…jeste ne ocet, abych neponicila kov. Nebo nema nekdo zkusenost s HG znackou? Jsme v najmu. Ale uz jsem zoufala :? Diky :)

Pomůže když to po každém sprchování utřete stěrkou a bude pořád jak nový a bez kapek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
18.5.20 07:58
@pikola píše:
Pomůže když to po každém sprchování utřete stěrkou a bude pořád jak nový a bez kapek

No, na to jsem se ale neptala :lol: Ja se ted toho kamene potrebuju zbavit. Na to mi sterka nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama