Jak se zbavit vodniho kamene a rzi v koupelne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 07:50
Jak se zbavit vodniho kamene a rzi v koupelne

Ahoj. Potrebovala bych poradit. Pristehovala jsem se s manzelem a synem ke tchyni. Maji hodne tvrdou vodu a to se pekne vymstilo koupelne. Nemate nejakou radu, co na to pomaha. Ve vane jsou videt I stop rzi. Omlouvam se za anonym, ale chodi mi sem tchyne, a nema rada kdyz tohle s nekym resim. Dekuji

Reakce:
Tableta
Kelišová 5466 příspěvků 02.09.19 08:30

Parní čistič

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 08:37

Jak říká @Tableta. Na kovové části zabrala i převařená voda s kyselinou citronovou.

Petule030
Kelišová 5978 příspěvků 02.09.19 08:38

Kdyby to byl jen ten vodní kámen, doporučím v konvici vyvařit kyselinu citrónovou a potom to tím polívat. Ale ta rez bude chtít asi zásah chemie, aspoň já ji jinak neodstranila. Mrkni třeba na Fixinelu, Cif do koupelny, Savo do koupelny… Sáhla bych po přípravku, který má odstranění rzi v popisu. Třeba ještě někdo poradí, s čím má kdo dobrou zkušenost.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 02.09.19 08:40

Parní čistič. Nejlépe před tím potřít octem. Docela funguje i ten Cilit, když ho necháš působit nebo zopakujes. Měl by být i na rez.

Lalelale
Kelišová 5441 příspěvků 02.09.19 09:25

Máme velice tvrdou vodu, na vodní kámen funguje bezvadně sprej na odstranění vodního kamene. Zkoušela jsem oslavovaný ocet, ale to trvalo 5× tak dlouho a navíc ten smrad… Rez bohužel nevím. Není ta vana poškrábaná? :think: za celý život jsem u nikoho neviděla rezavou vanu

Beruska248
Kecalka 154 příspěvků 02.09.19 09:50

Gel na rez a vodní kámen od Eurony, naprostý zázrak.

Nimie
Nadpozemská drbna 28346 příspěvků 02.09.19 09:57

Vodní kámen mi jde zatím nejlíp dolů kyselinou citronovou a nano houbičkami :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 13:40

@Lalelale no tchyne neni moc hygienickej typ, takze ani nevim, kdy se naposledy vana a zachod myl. Ne ze bych byla nejaka fiflenka, ale tohle je mazec. Dekuji. Vyzkousim

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 13:41

@Beruska248 dekuji. Taky vyzkousim

Váš příspěvek
Reklama