Jak se zbavit vší - nemůžu se jich zbavit

3
19.1.21 21:52

Jak se zbavit vší - nemůžu se jich zbavit

Dobrý, chtěla bych od vás radu. Už několik let jsem strašně háklivá na vši. Než se jich zbavím trvá to třeba déle jak 3 měsíce! Šampony, oleje,. domácí procedury, barva na vlasy,… Nic nepomáhá. Byla jsem i u kožní, ale ta nic na to nemá a ani má lékařka si s tím neví rady. Prosím moc o nějaké rady, hrozně mě to trápí, nemůžu se toho zbavit. A když jo, tak na malou chvíli. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19742
19.1.21 21:54

Žehlička na vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
19.1.21 21:55

To mas jako vsi porad? Nemáš nějaký jiný zdroj kde bys k nim přicházela? Ono nestačí řešit hlavu, ale i vše kolem jako povlečení, postel celkove, čepice, léčit to celá rodina zároveň…

Příspěvek upraven 19.01.21 v 21:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
19.1.21 21:55

Tak asi je důkladně neusmrtis, pak se neustále vrací, jinak si to nedovedu představit. Za mě Alpa a ocet, 1:1,udělej zábal, nechej celou noc, za dva dny je klid…a hlavně vše doma vyper, polštáře, deky, ručníky, hřebeny vše vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15983
19.1.21 21:56

Mně tedy pokaždý pomohlo namastit hlavu obyčejným slunečnicovým stolním olejem, ale fest, klidně jedna decka. Až to z těch vlasů teče. Dala jsem pod igeliťák a zabalit vlasy do ručníku na min. dvě hodiny. Po umytí je potřeba pečlivě vyčesávat, pramínek po pramínku. Máme doma hřeben kouzelný všiváček. Netahá a vezme opravdu všechny hnidy. A vždycky cajk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30441
19.1.21 22:02
@Nattyl píše:
Dobrý, chtěla bych od vás radu. Už několik let jsem strašně háklivá na vši. Než se jich zbavím trvá to třeba déle jak 3 měsíce! Šampony, oleje,. domácí procedury, barva na vlasy,… Nic nepomáhá. Byla jsem i u kožní, ale ta nic na to nemá a ani má lékařka si s tím neví rady. Prosím moc o nějaké rady, hrozně mě to trápí, nemůžu se toho zbavit. A když jo, tak na malou chvíli. :(

Nám kdysi pomohl psí šampon Orthosan.

Ty různé olej. přípravky byly k ničemu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
19.1.21 22:04

Staci hreben vsivak a jak to zasvedi, nad vanu a vycesavat. Do tydne je po vsich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7313
19.1.21 22:07

Zkoušela jsi Pedicul Hermal? Ve škole jsem chytla vši každou chvíli, tenhle olej považuji za zázračný objev. :mrgreen: Ten olej je opravdu hodně hustý, takže vši i hnidy zadusí. No a potom klasika - vytahat z vlasů hnidy, vyprat ložní prádlo, nošené oblečení včetně kabátu/bundy, čepice, vysát sedačku, opěrku v autě… Všechno, protože stačí jedna potvora a boj začne nanovo. Zkontrolovuj blízké osoby, jestli taky nemají vši. Když s nimi dokola bojuješ, třeba je někdo v okolí zamořený a neustále to od nich chytáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
19.1.21 22:09

Jako malá jsem to taky tahala ze školy pořád. Měli jsme milion přípravků a nic nepomohlo. Nakonec jsem se toho zbavila, když jsem si začala žehlit vlasy. Od té doby jsem je už nikdy neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.1.21 22:10

@Kriss Tina právě že tohle všechno už jsem vyprala a tak dále, ale stejně nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.1.21 22:12

@divine woman Také jsem zkoušela. Bohužel žádný výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52445
19.1.21 22:22
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7313
19.1.21 22:44

@ugluk Zajímavé, děkuji za odkaz. Do budoucna třeba vyzkouším. :D Ty máš s tímhle všiváčkem zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14531
19.1.21 22:49

Dcera mi je jeden čas nosila ze školy. Má vlasy do půlky zad. Koupila jsem elektrický hřeben a v kombinaci se zábalem půl na půl olej a Alpa a vybíráním hnid to vždy zabralo. Za mě je velmi důležité vybírat i hnidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9340
19.1.21 22:53

Když měly moje děti naposledy vši, tak to trvalo také několik měsíců, pořád se to vracelo. Já nevím, jestli jsem přehlédla hnidy, je to možné. Prostě byl klid a pak zase znovu.
Vyzkoušeli jsme kde co, ale nakonec jsem vzala šampon na vlasy, do toho dala tea tree olej, docela to smrdělo, a pod igelitem asi 15 minut.
Jedna holka byla pak světlovlasá místo středně hnědých, ale od té doby klid. Příště to tak udělám znovu. Samozřejmě vyčesávat po opláchnutí i se snažit vytahat hnidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat