Jak se zbavit žárlivosti, která je šílená

Anonymní
1.2.20 09:51

Jak se zbavit žárlivosti která je silena

Ahoj
Plno z vás mi bude tukat na hlavu. Ale zkuste mě pochopit. Jsme s přítelem 5 let. Žárlivost u mě je šílená a u něj žádná. Rád mě má to vím. Máme ve vztahu krizi.. A to takovou že když ho vynervuju tak je sprostý, mlátí do stolu a hrozně křičí. Takze když mu výčtu ať už vstává že přišel z rani v půl 3 a je 5 hodin že by si měl chvilku hrát se synem je zlo! Ze je unavený a že mu nebudu říkat co má a nemá dělat. Bla bla.. V tu chvíli cejtim. Nenávist k němu a že sním nechci být protože to vše i je schopný dělat před synem branim tomu tak že prostě mlčím a říkám. Ať je v klidu že je malej.. Teď jsem Teda ve fázi prostě mlčím i když se mi něco nelíbí.. A teď prostě si říkám občas ať si ho najde nějaká jiná nebo on někoho.. Že alespoň budu moc dýchat ale když dojde do třeba teď máme jít na oslavu a bude tam jedna holka fakt pěkná a prostě nastane žárlivost :/. Prostě chci abych snim nebyla. Jak. Dokáže na mě. Byt zlý ale zároveň na něj zarlim? Co to má být?? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

313
1.2.20 09:57

Jak se zbavit žárlivosti? To je přece jednoduchý. Rozejdi se s ním a buď sama :mrgreen: Když to nezabere, tak bych navštívila odbornou pomoc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 10:02
@Anonymní píše:
Ahoj
Plno z vás mi bude tukat na hlavu. Ale zkuste mě pochopit. Jsme s přítelem 5 let. Žárlivost u mě je šílená a u něj žádná. Rád mě má to vím. Máme ve vztahu krizi.. A to takovou že když ho vynervuju tak je sprostý, mlátí do stolu a hrozně křičí. Takze když mu výčtu ať už vstává že přišel z rani v půl 3 a je 5 hodin že by si měl chvilku hrát se synem je zlo! Ze je unavený a že mu nebudu říkat co má a nemá dělat. Bla bla.. V tu chvíli cejtim. Nenávist k němu a že sním nechci být protože to vše i je schopný dělat před synem branim tomu tak že prostě mlčím a říkám. Ať je v klidu že je malej.. Teď jsem Teda ve fázi prostě mlčím i když se mi něco nelíbí.. A teď prostě si říkám občas ať si ho najde nějaká jiná nebo on někoho.. Že alespoň budu moc dýchat ale když dojde do třeba teď máme jít na oslavu a bude tam jedna holka fakt pěkná a prostě nastane žárlivost :/. Prostě chci abych snim nebyla. Jak. Dokáže na mě. Byt zlý ale zároveň na něj zarlim? Co to má být?? :roll:

Prostě máte krizi, myslím, že se rádi máte. Jenže.. ty by jsi zřejmě chtěla, aby tvůj muž naprosto oddaně ležel u tvých nohou, dělal co ty sama navrhneš. Jeho tenhle tlak z tvé strany určitě dusí a proto je nevrlý, vzteklý. Nemá prostor sám pro sebe, je hlídaný. Vlastně jako ve vězení. Neber si to špatně, ale jestli ty nezměníš svůj postoj k němu a k vašemu vztahu, tak se samozřejmě jednoho dne sebere a půjde za jinou. Jestli se máte rádi, tak prostě musíte zapracovat na komunikaci a celkově na vašem vztahu. Ty se hoď do klidu, dej mu víc prostoru, víc lásky bez výčitek a uvidíš, že bude líp. Pročpak by měl důvod jít za jinou, když má doma hodnou a milující ženu? Je čas na změnu a začni u sebe. Uvidíš, že když vydržíš, tak budete vedle sebe jako partneři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.20 10:12
@Božská Venuše píše:
Prostě máte krizi, myslím, že se rádi máte. Jenže.. ty by jsi zřejmě chtěla, aby tvůj muž naprosto oddaně ležel u tvých nohou, dělal co ty sama navrhneš. Jeho tenhle tlak z tvé strany určitě dusí a proto je nevrlý, vzteklý. Nemá prostor sám pro sebe, je hlídaný. Vlastně jako ve vězení. Neber si to špatně, ale jestli ty nezměníš svůj postoj k němu a k vašemu vztahu, tak se samozřejmě jednoho dne sebere a půjde za jinou. Jestli se máte rádi, tak prostě musíte zapracovat na komunikaci a celkově na vašem vztahu. Ty se hoď do klidu, dej mu víc prostoru, víc lásky bez výčitek a uvidíš, že bude líp. Pročpak by měl důvod jít za jinou, když má doma hodnou a milující ženu? Je čas na změnu a začni u sebe. Uvidíš, že když vydržíš, tak budete vedle sebe jako partneři.

Já se snažím mu dávat prostor.. Myslíš že má ho má málo jo? Je pochopitelný že prostě malej se na něj těší celej den on přijde v půl 3 ve 3 si jde lehnout a já ho pak budit. Teď už ho prostě nechávám byt. A je klid. Neříkám že jsem dokonalá ale myslím si že má doma vše když přijde z práce uklizeno uvařeno čekáme na něj doma s otevřenou náručí vyhlížíme z okna až přijede. A pak se třeba stane tajto..

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12000
1.2.20 10:15

Hele to nejlepší co pro sebe můžeš udělat je vystoupit do psychoterapie a zaměřit se na dvě věci - sebepřijetí a sebedůvěru a naučit se komunikovat konstruktivně.

Ono jedno souvisí s druhým - tím že se budeš cítit jistěší sama sebou, budeš mít menší potřebu sdělvoat věci tak, aby si „vyhrála“ a nebo se v komunikaci snažit předecvším aby on „nevyhrál“. A zároveň díky tomu bude mnohem snazší sdělit to, co sdělit potřebuješ a povede to k nějakému řešení ne ke konfliktům jako teď.

Zároveň když tvůj muž uvidí, že se dokážeš díky tomu, že si chodíš s někým popovídat měnit, výrazně pravděpodobněji přistoupí i na párovou terapii - kterou teda potřebujete jak sůl, protože teda vaše kalamitní manželství je fakt na zabití.

Nehledě na to, že svému synovi vtiskáváte do podvědomí, že takhle se dospělí mají chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
1.2.20 10:16
@Anonymní píše:
Já se snažím mu dávat prostor.. Myslíš že má ho má málo jo? Je pochopitelný že prostě malej se na něj těší celej den on přijde v půl 3 ve 3 si jde lehnout a já ho pak budit. Teď už ho prostě nechávám byt. A je klid. Neříkám že jsem dokonalá ale myslím si že má doma vše když přijde z práce uklizeno uvařeno čekáme na něj doma s otevřenou náručí vyhlížíme z okna až přijede. A pak se třeba stane tajto..

Proc na nej cekate? Sbal syna a jdete ven. Udelej se trochu vzacnejsi. Pro nej je to taky uz vsedni, kdyz vas najde kazdy den ve stejny pozici. Snaz se eliminovat trochu svoji “zavislost” na nem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4678
1.2.20 10:31
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.02.20 v 07:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.20 10:35

@žampion odpoledne :joy: :joy: :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
1591
1.2.20 10:47

Můj chlap přijde o půl třetí z práce dá si jídlo a většinou sedne na hodinu k pc pak si jde lehnout na hodinu a pak jde třeba běhat… A večer je tu pro mě… Ja když jsem chodila do práce byla jsem ráda když jsem si na dvě hodiny mohla oddychnout a kdybych šla spát a někdo mě budil… Se zlou by se potázal… Muž by tohle nikdy neudělal. Mnohdy jsem prisla úplně zničená a spala jsem klidně od 4 hodin do dalšího dne… Nech ho žít. Pokud nespí celé odpoledne nevzbudi se třeba na večeři a pak ve spánku nepokračuje nech ho… Buď ráda že chodí brzo domů. V dnešní době je běžné že se muž vrací klidně až večer.. Co bys dělala pak? Navic to čekání a vyhližení. Najdi si klidně svůj program… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 10:49
@Anonymní píše:

Tak možná už na ten vztah s tebou už rezignoval. Nevím jak to doma máte, ale je dost možné, že je prostě tím vším unavený a ty chvilky s vámi už ho prostě nenaplňují. Musíš mu dát zase naději na lepší zítřky. Večerní chvilka jen vy dva, jestli máte možnost hlídání, tak kino, restaurace, procházka ve dvou. Jde kolem? Dej mu pusu, sedí? Pohlaď ho. Leží? Přitul se. Ale nezapomeň se zajímat taky o sebe. Zajdi si na cvičení, na solárko, začni běhat, s kamarádkou na víno. Hlavně prostě jdi a nech je o samotě. Ty uděláš něco pro sebe a budeš z toho mít dobrý pocit a on si začne utvářet vztah mezi sebou a synem. A další důvod je ten, že začne přemýšlet. Proč začala běhat/cvičit/chodit ven. Proč jí ti sluší, doma je maková a ven jde taková? Nevzbuzuj v něm žárlivost, ale trochu tajemna neuškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 10:59

A pak ještě něco… nedávej mu prcka hned mezi dveřmi. Nech ho, ať si jde lehnout. Den před mu řekni, že až se odpoledne vyspí, tak že si půjdeš zaběhat třeba. Dáš mu ten svůj časoprostor a zároveň už předem bude přemýšlet. Chlap prostě potřebuje nakopnout tím správným směrem. On nemá pocit, že by měl něco měnit, o něco bojovat. Přijde, ty čekáš a očekávaš. Najde tě doma znuděnou, otrávenou, možná neupravenou s výtkou na jazyku. Jestli si myslíš, že chlapovi stačí teplé jídlo, čisto a rodinné zázemí, tak to jsi na omylu. Nejednou to tady v diskuzích. Ženská dělá vše doma od A do Z, ale přesto ten chlap zdrhne. Podle mě časem prostě přestala být ženou, stala se mámou, uklízečkou, kuchařkou a věčnou brblařkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
1.2.20 19:11

Zakladatelka myslí, že manžel vstává v 5 odpoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
5.2.20 02:01
@Božská Venuše píše:
A pak ještě něco… nedávej mu prcka hned mezi dveřmi. Nech ho, ať si jde lehnout. Den před mu řekni, že až se odpoledne vyspí, tak že si půjdeš zaběhat třeba. Dáš mu ten svůj časoprostor a zároveň už předem bude přemýšlet. Chlap prostě potřebuje nakopnout tím správným směrem. On nemá pocit, že by měl něco měnit, o něco bojovat. Přijde, ty čekáš a očekávaš. Najde tě doma znuděnou, otrávenou, možná neupravenou s výtkou na jazyku. Jestli si myslíš, že chlapovi stačí teplé jídlo, čisto a rodinné zázemí, tak to jsi na omylu. Nejednou to tady v diskuzích. Ženská dělá vše doma od A do Z, ale přesto ten chlap zdrhne. Podle mě časem prostě přestala být ženou, stala se mámou, uklízečkou, kuchařkou a věčnou brblařkou.

Tak tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama