Jak se zbavit závislosti na cukru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 29.07.19 20:18
Jak se zbavit závislosti na cukru

Zdravím. Přišla jsem se poradit, zeptat na osobní zkušenost.

Když přejdu na zdravý jídelníček plný zeleniny, luštěnin a bílkovin a uberu sacharidy, cítím se skvěle, miluju ten pocit a mohla bych tak jist pořád. Ale! Ale strašně mě boliva hlava. Mám vyzkoušeno, že přidáním sacharidů se to změní. Když je nejhůř, sním tabulku čokolády a bolest přejde. Co s tím? Jak to přeprat?

Díky za nápady.

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 22339 příspěvků 29.07.19 20:30

Zkus to nahradit něčím zdravějším. Musli tyčinka, vysokoprocentní čokoláda.

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 29.07.19 20:39

@Aspera já bych raději to sladké vynechala úplně. Já nemám nutkání ucpat se něčím sladkým, raději bych byla úplně bez. (Sladké ovoce mi nestačí, abych tomu stavu bolesti hlavy předešla) Rikam si, jestli to je třeba forma abstaku a musí se to jen překonat nebo se tomu přechodu na život bez cukru/ sacharidu dá pomoci. :nevim:

dracula-s
Kecalka 214 příspěvků 29.07.19 20:49

Tak si dej kousek hořke čokolády nebo nějakou lepší müsli tyčinku či müsli s medem a mlekem. Pokud k tomu máš zdraví jídelníček a pohyb, pak to nevadí.

Lenka_Hal
Extra třída :D 10177 příspěvků 30.07.19 03:37
@ngauruhoe píše:
Zdravím. Přišla jsem se poradit, zeptat na osobní zkušenost.

Když přejdu na zdravý jídelníček plný zeleniny, luštěnin a bílkovin a uberu sacharidy, cítím se skvěle, miluju ten pocit a mohla bych tak jist pořád. Ale! Ale strašně mě boliva hlava. Mám vyzkoušeno, že přidáním sacharidů se to změní. Když je nejhůř, sním tabulku čokolády a bolest přejde. Co s tím? Jak to přeprat?

Díky za nápady.

To je mormalni, melo by to po nejake dobe prejit. hodne pij a obcas i sklenici osolene vody.

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35034 příspěvků 30.07.19 06:51

Náhodou zrovna ty luštěniny mají hodně sacharidů, dokonce více, než obilniny či rýže, jen s nižším glykemickým indexem. Stejně tak i zelenina obsahuje sacharidy. Pokud jsi navýšila ve svém jídelníčku bílkoviny, je potřeba hlavně dostatečně pít, potřebuješ tekutiny ke správnému trávení bílkovin. Zařaď nějaké ovoce, případně lžičku medu, pokud ti to pomůže od bolesti hlavy. A zkus proti bolesti taky relaxační a protahovací cvičení, někdy to bývá od stresu nebo od zablokované krční páteře, tak se zaměř na tuto oblast a správné dýchání a nejlépe si přidat pohyb na čerstvém vzduchu, třeba zjistíš, že ti to pomůže víc, než čokoláda.

zrcadlo
Echt Kelišová 7694 příspěvků 30.07.19 09:19

@ngauruhoe Mně na tohle pomáhá pytlíčkový hořčík (buď Magnetrans nebo od Dr.Max takové malé pytlíčky s 400mg hořčíku, které se rozpustí na jazyku a spolknou - nemusí se ani zapíjet) a musím taky výrazně navýšit tekutiny. Jsem bez cukru pár měsíců.

Váš příspěvek
Reklama