Jak se zbavit závislosti na dudlik?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
220
5.1.22 17:24

Jak se zbavit závislosti na dudlik?

Ahoj holky, mám problém dcera bude mit v červnu tři roky. Přes den měla už dudlik minimálně, ale na podzim bývalá dost nemocná a behem te nemoci nejak postupne doslo k tomu, ze mela dudlika skoro cely den, no a od te doby je to katastrofa, porad ho chce. Přijde mě, že si, k němu vybudovala „vztah“ říká mu miláčku a kdykoliv ho uvidí někde najde tak je úplně šťastná.
Porad ho vsude hleda a je vzteklá, urvana dokud ho nedostane. Když ju něčím zabavim nebo něco děláme tak si na něho nevzpomene, ale furt to tak nejde. Chci se ho už zbavit, ale nevím jak na to. Jestli ho vzít úplně a všechny vyhodit? Nebo postupně ho třeba ustrihnout?

Jak jste (nebo byste) v takove situaci postupovaly vy? :nevim: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27438
5.1.22 17:29

Vyhodila bych, když ho nenajde, tak nebude. My se ho zbavili nedávno, syn si ho vždy vzal ven a někde cestou zahodil, když postupně vyházel všechny někde na ulici, tak už nemá nic, prvních pár nocí byl neklidnější a teď už si ani nevzpomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
5.1.22 17:31

@Kriss Tina a jak se spaním? To si taky zvykl? Ona se tím totiž uspavala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27438
5.1.22 17:33

@RockFous Jojo ze začátku byl trochu neklidný, ale rychle si to sedlo. Teď pár dní zpátky našel dudlík co mám připravený pro miminko a ani se nesnažil ho sebrat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3887
5.1.22 17:47

Vyhodila bych je, nechala jeden a ten ustřihla. Aby videla, že je rozbitej. Jasně, že se jí to nebude líbit, ale zvykne si. Myslím, že čím déle jí ho necháš, tím horší to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
5.1.22 17:51

Já jsem dost radikální. Všechny bych vzala a vyhodila. Pár dní bude řvát ale pak budeš mít klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
5.1.22 17:53

Taky bych ustřihla. Kdyby ho tahala jen v noci tak se to ještě dá, ale přes den už je to moc. Jen se připrav na trošku řevu, ale když vydržíš pár dní tak to bude dobré ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13120
5.1.22 18:00
@RockFous píše:
Ahoj holky, mám problém dcera bude mit v červnu tři roky. Přes den měla už dudlik minimálně, ale na podzim bývalá dost nemocná a behem te nemoci nejak postupne doslo k tomu, ze mela dudlika skoro cely den, no a od te doby je to katastrofa, porad ho chce. Přijde mě, že si, k němu vybudovala „vztah“ říká mu miláčku a kdykoliv ho uvidí někde najde tak je úplně šťastná.
Porad ho vsude hleda a je vzteklá, urvana dokud ho nedostane. Když ju něčím zabavim nebo něco děláme tak si na něho nevzpomene, ale furt to tak nejde. Chci se ho už zbavit, ale nevím jak na to. Jestli ho vzít úplně a všechny vyhodit? Nebo postupně ho třeba ustrihnout?Jak jste (nebo byste) v takove situaci postupovaly vy? :nevim: :srdce:

Vyhodit, chvilku bude brečet, ale za chvilku si na něj ani nevzpomene. Jsou jí tři roky, už je na dudlík hodně velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
5.1.22 18:04

Ač nejsem zastáncem toho, aby dítě brečelo, tak na den bych ho dceři sebrala - vysvětlila bych to klidně zoubkama, že když bude pořád dudat, bude mít křivé zoubky (třeba jako vlk z 3 bratrů :D) a dávala jen na spaní. Ignorovala bych její radostné projevy… nijak bych to nekomentovala, jen v klidu vysvětlovala proč už dudlík ne. A po nějaké době (třeba měsíc, dva) - až to vezme jako fakt, že dudlík je jen na spaní, tak jí ještě třeba 3 týdny dej, bych ho kousek ustřihla. A nebo budeš mít kliku, že si ho sama ukousne :D no a až ho pak bude mít jen v ruce, tak zase za nějakou dobu ho sbalit úplně… Neumím si představit, jí dudlík sebrat hned teď. U nás prokousnutí dudlíku provázela hysterická scéna, že až zvracela. Ale pak ve 2,5 letech prostě najednou nebyl, protože jsme ho nemohly najít. Tak sama řekla, že šel k miminku a bylo to úplně v klidu :nevim:. Takže stejný věk jako u tebe :) Je blbý, že dostala dudlík, když byla nemocná… už se nesmíš vrátit zpátky a i v nemoci to udržet. Jasně, že to bude zkoušet a občas se na něj zeptá. Ale když polevíš, budete zase na začátku. Držím pěsti :)) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14235
5.1.22 18:10
@RockFous píše:
Porad ho vsude hleda a je vzteklá, urvana dokud ho nedostane. Když ju něčím zabavim nebo něco děláme tak si na něho nevzpomene, ale furt to tak nejde. Chci se ho už zbavit, ale nevím jak na to. Jestli ho vzít úplně a všechny vyhodit? Nebo postupně ho třeba ustrihnout?Jak jste (nebo byste) v takove situaci postupovaly vy? :nevim: :srdce:

Ahoj,

u obou holek jsem prostě všechno vyhodila, vyhodila, neschovávala (aby mě to nelákalo vrátit). Ani jedna nedělala scény, prostě není. Sejde z očí, sejde z mysli :-) v našem případě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6212
5.1.22 18:16

Já střihla, jak píšou holky. Každý den kousek, jako dokázala dudlat u celkem „nic“. Ale jak to už nešlo, bylo po zábavě a sama se ho zbavila. Nejprve zcela přes den a postupně se ho vzdala i na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27775
5.1.22 19:56

Prostě bych ji ho nedala a mohla by si rvát a třeba se stavět na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.1.22 20:27

Taky bych na to sla postupne. U nas byl chlapecek dost veliky zavislak. Nejprve jsem ho naucila odkladat dudlika na hristi do kocarku v cca 15-16 mesicich.

To nam dlouho vydrzelo. Pak jsem mu ho davala jen na vyzadani. Ne neomezene a nenabizela. Pak kolem 2 let jsme zacli chodit na krouzek a donesl si hnusnou rymu. A jak nemohl dychat nosem, tak mu tam ten dudlik vadil. No tak jsem mu ho nedala a bylo. Ze dne na den. Bez place. Ani si nevzpomnel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
5.1.22 22:27

Zkoušela jsem poprvé odnaučit dudlík ve 20 měsících a nebyla na to připravena. Úplně stejnou metodu jsem udělala teď 26 měsíců a úplně bez problémů. Prostě jsem ho vyhodila a řekla že není. Ty první dny dny jsem ji hodně utahala a odpadla :) teď ho má vyjimecne na odpolední spánek, když potrebuju aby rychle usnula, ale nevyžaduje ho. Dokonce mám pocit že ma bez dudlíku klidnější spaní, protože ho furt nehledá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
12.1.22 21:23

My jsme dali čertovi ve 2 letech a dostal za to od něj hodně hraček, asi týden se ptal po dudliku, vždy sem rekla, že ho sám dál čertovi, ale má nové hračky a byl klid…po týdnu už to ani neřešil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat