Jak se zbavit závislosti na příteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 17:12
Jak se zbavit závislosti na příteli?

Ahojky holky, prosím o radu. Jsem už zoufalá. Jsem skoro tři roky ve vztahu, kde už skoro nic nefunguje. Jen přítelovy lži a zájmy. Jsem na pokraji sil. Možná i cítím, že se brzy rozejdeme. Chci na to být připravená. A proto vás moc prosím o radu, jak se zbavit závislosti na příteli. Moc děkuju za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 13.10.18 17:18

Prostě se s ním rozejdi, hned, dřív než to udělá on :-)

nostress
Extra třída :D 13592 příspěvků 13.10.18 17:22
@Anonymní píše:
Ahojky holky, prosím o radu. Jsem už zoufalá. Jsem skoro tři roky ve vztahu, kde už skoro nic nefunguje. Jen přítelovy lži a zájmy. Jsem na pokraji sil. Možná i cítím, že se brzy rozejdeme. Chci na to být připravená. A proto vás moc prosím o radu, jak se zbavit závislosti na příteli. Moc děkuju za jakoukoliv radu.

Už to je super, že si uvědomuješ, že toto není láska, ale pouze závislost. Udělala bych to jako u každé závislosti. Ze dne na den přestat. Prostě odejdi.

7.straka
Kecalka 153 příspěvků 13.10.18 17:24

Rozchody jsou těžké, podle mého je nejlepší radikální řez a maximálně se zabavit - hodně pracovat, najít si nového koníčka, vyrazit si s kámoškama. Nejhorší jsou večery a víkendy, pokud budeš bydlet sama. Možná bych zauvažovala o psovi, ten tě donutí ven. Bude to dobré, neboj. Když to stojí za prd, nemá smysl v tom zůstávat a určitě tě čeká někdo lepší.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49463 příspěvků 6 inzerátů 13.10.18 17:32

Psychterapie. Závislost na někom obvykle supluje jisotu a důvěru sám v sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 17:34

@Jar Jar @nostress @7.straka všem děkuji za reakci :kytka:

@nostress ano, závislost, láska by takové chování nedovolila :,( pro mě je protějšek vším, ale když vnímám, kde má priority on, pak jeho dnešní reakce, tak jasně vnímám, že o lásce už mluvit nejde

@7.straka ten radikální řez mě děsí, přiznám se, že už vážně čekám, až to udělá on, dneska mě seřval, že nebude řešit hlouposti, řekl to jinak, nechci být sprostá, možná už nebude, co řešit…

Nechávám to v jeho rukou. Opravdu zatím nemám sílu se rozejít. Ale chci být připravená. To je teď jediné, co zvládnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 17:37

@Lama Lama musím s tebou souhlasit, tak prosté to je… Prosím, nevíš, jak nahradit psychoterapii? Finančně si to nemohu dovolit. Ale opravdu se chci hnout z místa.

7.straka
Kecalka 153 příspěvků 13.10.18 17:40

Zakladatelko, kolik ti je?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 17:48

@7.straka 33 let. Jsem hodně stálá povaha, ani to sebevědomí není nic extra, a tak když už s někým jsem, vydržím hodně. Ale ted už mi trpělivost dochází. Jsem moc zklamaná z jeho nezájmu, tohle už není hezký vztah. Nemáme děti, každý své bydlení, jen ta má ZÁVISLOST na něm :( :(

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 13.10.18 17:57

Tak pokud nemáte děti a bydlení máš své, není co řešit :nevim: prostě to utni a sbohem. Pochybuju že by tě prosil nebo dál kontaktoval, když je to mezi vámi tak špatný. Ty si ho klidně smaž nebo zablokuj pokud si nevěříš a najdi si nějakého koníčka.. :palec:

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8431 příspěvků 13.10.18 18:04

Rozsekni to ty ze své vůle, nečekej až to udělá on. Dokaž si, že jsi dost silná to udělat.

7.straka
Kecalka 153 příspěvků 13.10.18 18:27
@Anonymní píše:
@7.straka 33 let. Jsem hodně stálá povaha, ani to sebevědomí není nic extra, a tak když už s někým jsem, vydržím hodně. Ale ted už mi trpělivost dochází. Jsem moc zklamaná z jeho nezájmu, tohle už není hezký vztah. Nemáme děti, každý své bydlení, jen ta má ZÁVISLOST na něm :( :(

Hele a na co chceš čekat? Až ti bude šedesát, může být dost pozdě zažít ještě něco hezkého. Prostě si u něj poznal svoje věci, nech mu tam jeho, řekni „bylo to fajn, ale už je po všem“ a hurá za něčím lepším

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 19:06

@Lainaire8 máš pravdu, kontaktovat mě nebude, v tom mám jistotu, jel ted na pracovní cestu, já jsem u sebe

@terien právěže silná nejsem vůbec, a on to moc dobře ví

@7.straka něco lepší, chtěla bych vrátit to dobré mezi námi, ale na to musí být dva…

Moc vám všem děkuju za reakce. Nemám nikoho, s kým bych to mohla probrat. On je moje všechno. Ale jen mě ničí. To tá závislost, čistá závislost.

nostress
Extra třída :D 13592 příspěvků 13.10.18 19:14
@Anonymní píše:
@Lainaire8 máš pravdu, kontaktovat mě nebude, v tom mám jistotu, jel ted na pracovní cestu, já jsem u sebe

@terien právěže silná nejsem vůbec, a on to moc dobře ví

@7.straka něco lepší, chtěla bych vrátit to dobré mezi námi, ale na to musí být dva…

Moc vám všem děkuju za reakce. Nemám nikoho, s kým bych to mohla probrat. On je moje všechno. Ale jen mě ničí. To tá závislost, čistá závislost.

On je tvoje všechno? :nevim: Tak to toho teda moc nemáš. Začni u sebe. Zapracuj na svém sebevědomí, třeba za pomoci psychologa.Přestaň se starat o to, co chce on, a začni dělat to, co chceš ty. Měj se více ráda. Jestli chceš, přečti si knihu s názvem „Proč muži milují potvory, a hodným holkám zůstanou oči pro pláč“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 20:08

@nostress máš pravdu…

Knihu jsem četla, mám ji tady. S ním jsem si nechtěla na nic hrát. A výsledek :(

S psychologem máš pravdu, snad najdu někoho fajn přes pojišťovnu. Sama to nedám.

Jak se mám mít ráda? Pitomá otázka, ale nevim, jak jinak se zeptat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >