Jak se zbavit závislosti po rozchodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  03.04.18 10:17
Jak se zbavit zavislosti po rozchodu?

Jak se zbavit zavislosti na cloveku po rozchodu? Rozchod po 10 letech. Nebyl dobry clovek, ale i pres to na nej neustale myslim, chybi mi a hrozne si ho idealizuju.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18400 příspěvků 03.04.18 10:21

Byla jsi s ním 10 let, tak to nejde hned. Nebo si najdi jiného pro zábavu

Podještědí
Kecalka 316 příspěvků 03.04.18 10:34

Nech tomu čas… Choď se ven bavit s kamarády, začni podnikat věci na které jsi s ním neměla čas nebo ve kterých tě nechtěl podpořit, potažmo plň si své sny a bav se. Napiš si seznam jeho negativních vlastností a kdykoliv si na něj vzpomeneš tak ten seznam vytáhni a pročítej si ho. Zbav se všech jeho věcí. Pár nocí prořveš a do roka budeš ok ;)

Havran007
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 03.04.18 10:55

Nejlépe se závislosti zbavuje pomoci jiné závislosti. Začni se seznamovat s jinými muži, přijdeš na jiné myšlenky a možná se zbavíš ideálů o svém expartnerovi..

Petruna21
Echt Kelišová 9442 příspěvků 03.04.18 11:19

Dej tomu čas :) ono to přejde samo ale ne hned když jste spolu byli 10 let.

wewa1
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 7 inzerátů 03.04.18 11:50

Zažila jsem něco podobného. Jen jsme spolu nebyli tak dlouho. Dva roky jsem snášela urážky a ponižování. Stálo mě to hodně nervů. Přesto jsem si partnera neustále idealizovala a to i přesto, že jsem věděla, že se s ním do budoucna počítat nedalo a ani jsem nechtěla. Několikrát jsem se s ním rozešla, ale opakovaně jsem se vracela. Pomohl mi až nový vztah, zamilovanost a podpora nového partnera. Dej tomu čas. Zkus se radovat ze života. Vyraz si někam s kamarádkou, přáteli… Mně to hodně pomohlo.
Mně tedy pomohlo i to, že jsem si dala inzerát na seznamku. To, že se mi pár mužů ozvalo mi zvedlo sebevědomí. Občas jsem s některým zašla na kávu. Byla jsem ráda, že si můžu někam vyrazit… :kytka: A přesto, že z toho nebylo nic víc, bylo to fajn.

sakulek
Kecalka 203 příspěvků 03.04.18 12:46

Rozcházel jsem se po čtyřech letech. Není na tom nejhorší to, že někoho člověk přestane milovat, ale ten zvyk. Přeci jen, i když to stálo poslední dobou hodně za prd, i tak byl člověk na toho druhýho zvyklej.

Za sebe ti můžu poradit věnovat se koníčkům, nějaký seberealizaci, kterou jsi třeba kvůli partnerovi úplně nezvládala, chodit mezi lidi, pařit s kamarády… zařídit si vlastní život, naučit se být šťastná a spokojená sama se sebou.

Tohle se bohužel nedá změnit jako mávnutím kouzelnýho proutku. To se musí odžít, udělat si nový návyky, zažít něco novýho, změnit krapet styl uvažování (přestat řešit co bylo/mohlo být, ale žít teď a tady) Uvidíš, že časem se ty smutný stavy derou na povrch čím dál míň až si na něj po pár měsících/letech skoro nevzpomeneš ;). Jinak, půlka lidí radí vytěsnit myšlenky na ex, druhá půlka lidí radí „prožít si to“. Podle mě ani jedno není dobře. Já se je snažil potlačit ze začátku, co to šlo, a pak mi to tvrdě nafackovalo. Takže za mě, poplač si, zanadávej si, dej nějakej čas těm emocím a myšlenkám volnej průchod. Vypovídej se kamarádkám. Ale po jistý době si musíš říct DOST!. A zařídit si nový život, kde již pro tvého ex není místo.

Není to lehký, sám jsem nevěřil tomu, že to dám… a hele, pět měsíců po rozchodu jsem už relativně spokojenej, na ex si několik dní ani nevzpomenu, mám vedle sebe krásnou a úžasnou slečnu. Ve všem jsem si v podstatě polepšil a posunul se dál :). A to jsem ještě před měsícem nevěřil, že se tohle stane… :)

Anonymní  03.04.18 13:19

Je to pul roku a moc se to nemeni.Ted jak je venku krasne tak vzpominam jak jsme jezdivali na vylety a ted jen sedim doma a smutnim. Kazdy mi rika ze mi pomuze jen novy vztah, ale na jinyho chlapa nemam ani pomysleni.On me porad podvadel a lhal a i presto, ze mi tolik ublizil, je mi smutno.

mrav
Závislačka 3527 příspěvků 03.04.18 13:34
@Anonymní píše:
Je to pul roku a moc se to nemeni.Ted jak je venku krasne tak vzpominam jak jsme jezdivali na vylety a ted jen sedim doma a smutnim. Kazdy mi rika ze mi pomuze jen novy vztah, ale na jinyho chlapa nemam ani pomysleni.On me porad podvadel a lhal a i presto, ze mi tolik ublizil, je mi smutno.

Napadají mě dvě věci: Bud dobrý psycholog, nebo si jednoduše zajed na výlet sama. Napadá mě, že to prožíváš jako po smrti blízkého. Kam jste jezdívali na výlet? Ono je nejhorší udělat všechno poprvé. Prostě tam zkus sama zajet a myslím si, že podruhé to bude lepší.

Anonymní  03.04.18 13:38
@mrav píše:
Napadají mě dvě věci: Bud dobrý psycholog, nebo si jednoduše zajed na výlet sama. Napadá mě, že to prožíváš jako po smrti blízkého. Kam jste jezdívali na výlet? Ono je nejhorší udělat všechno poprvé. Prostě tam zkus sama zajet a myslím si, že podruhé to bude lepší.

Mas pravdu.Beru to hodne spatne.Na terapii jsem byla ale je to pro me financne narocne takze tam nechodim.Na vylety ruzne. Premyslim nad tim ze na ty mista treba ted jezdi sam nebo s nekym jinym.

mrav
Závislačka 3527 příspěvků 03.04.18 13:47
@Anonymní píše:
Mas pravdu.Beru to hodne spatne.Na terapii jsem byla ale je to pro me financne narocne takze tam nechodim.Na vylety ruzne. Premyslim nad tim ze na ty mista treba ted jezdi sam nebo s nekym jinym.

Jsou i terapie zdarma, přes pojišťovnu. Zkus se informovat.

Anonymní  03.04.18 19:12

Prejde to. Mne to trvalo asi rok, melo to nekolik fazi, od litosti, pres vztek, pochopeni, odpusteni, az nakonec prozreni a vystrizliveni a momentalne (asi rok a pul po rozchodu) je mi z 80% volny a z 20% mu preju at ho kazde rano pose. e holub. Vim ale jiste, ze to byl lhar a manipulator a ja si ho idealizovala. Uz ne. Ruzove bryle jsou dole a nestacim se divit, to co ted vidim je uplne jiny clovek s jinou povahou. Laska je slepa :)

Anonymní  03.04.18 19:29
@Anonymní píše:
Prejde to. Mne to trvalo asi rok, melo to nekolik fazi, od litosti, pres vztek, pochopeni, odpusteni, az nakonec prozreni a vystrizliveni a momentalne (asi rok a pul po rozchodu) je mi z 80% volny a z 20% mu preju at ho kazde rano pose. e holub. Vim ale jiste, ze to byl lhar a manipulator a ja si ho idealizovala. Uz ne. Ruzove bryle jsou dole a nestacim se divit, to co ted vidim je uplne jiny clovek s jinou povahou. Laska je slepa :)

Ahojky dekuju za tvuj pribeh.On je presne taky manipulator, ale ja si to hodne pos*ala sama. Nechala jsem si hodne veci libit. Udelal nehakou svinarnu a ja misto abych se s nim rozesla tak mi ho bylo lito ze byl smutnej.Me se ty faze nejak prolinaji. Chvili jsem rada ze je pryc a vzapeti brecim.Uz nevim co dal, aby bylo lip.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Skandál na narozeninách Václava Klause: Oslavu chtěl narušit opilec ze Zemanova štábu

To byla párty! Bývalý prezident České republiky Václav Klaus slavil své 77.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Zhubla 90 kilogramů, dalších sedm vážila převislá kůže. Pomohla operace

Celý život byla obézní. Teprve po třicítce shodila polovinu své hmotnosti,... číst dále >

Reklama