Jak se zbavit zimomřivosti?

580
8.1.15 22:31

Jak se zbavit zimomřivosti?

Dobrý večer,
nemáte někdo recept, jak nebýt pořád zmrzlá, jak se otužit? Jsem zimomřivá pořád, ale nejvíce mě to štve v létě. Každý večer mi bývá zima, a to hlavně, když jsem venku. Takže třeba sedím s přáteli v restauraci na zahrádce, ostatní mají na sobě tričko + mikinu nebo lehkou bundu, já mám tričko, mikinu, bundu, šátek, dvoje ponožky, a pořád to není ono… :? To stejné na letním festivalu, jak se blíží půlnoc, musím na sebe nabalovat oblečení, byla jsem tam třeba v termotriku, triku, mikině, bundě, šátku, a stejně mi pak při posledních kapelách byla taková zima, že jsem si je ani neužila.
Chtěla bych se do tohoto léta nějak vytrénovat, ale nevím, jakým způsobem. Na internetu nacházím rady na otužování, které se týká hlavně imunity. To by se samozřejmě také hodilo, ale chtěla bych spíš něco na tuto pravidelnou zimu.
Zmrzlina jsem i v zimě, ale to mi až tolik nevadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9734
8.1.15 22:33

Máš v pořádku funkci štítné žlázy? Snížená funkce způsobuje zimomřivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9529
8.1.15 22:40

Možná štítná žláza, zkusit můžeš i výtažek z ginkgo biloba (rozšiřuje drobné cévky a pomáhá tak krevnímu oběhu, takže pomáhá na studené nohy). Doporučuju prádlo z merino vlny, to fakt zahřeje. Já jsem taky zmrzlík, a klidně si vezmu v létě teplé ponožky, záda a nohy musím mít v teple prostě pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
8.1.15 23:00

Vygoogli si zahřívací potraviny a bylinné směsi tradiční čínské medicíny. Otužování NE, to neřeší problém, ještě víc prostydneš. Někteří lidé mají k tomu prostě sklony-mám to také tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.15 23:17

Nemas nizky tlak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
8.1.15 23:52

@zrcadlo @ivašot. Se štítnou žlázou jsem se léčila, teď by měla být ok. Ikdyž možná by stálo za to, říct si o kontrolu.
@yourlady Po otužování budu zimomřivější? 8o To mi přijde divné, měla bych si tím zvykat na zimu a být pak na ni odolnější, ne? Nemyslím to špatně, jen jsem si to vždycky myslela naopak.
@Bábi Zlopočasná - tlak jsem vždy měla na kontrolách v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
8.1.15 23:56

@levandule23 pokud viz typologie čínske medicíny jsi stejně jako já tzv. chladnější typ (přečti si něco o jin, jang),otužování ti nepomůže. Něco si načti a ještě lépe, zaplať u terapeuta konzultaci :-) Neznám tě, tudíž těžko ale radit. Pátrej po informacích :-)Držím pěsti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1049
8.1.15 23:59

Já jsem taky zmrzlík ale nic co by nespravil panák něčeho :D :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67451
9.1.15 00:59
@zrcadlo píše:
Možná štítná žláza, zkusit můžeš i výtažek z ginkgo biloba (rozšiřuje drobné cévky a pomáhá tak krevnímu oběhu, takže pomáhá na studené nohy). Doporučuju prádlo z merino vlny, to fakt zahřeje. Já jsem taky zmrzlík, a klidně si vezmu v létě teplé ponožky, záda a nohy musím mít v teple prostě pořád.

Tak já jsem taky zimomřivá a gingko biloba mi vůbec nepomáhá. Nepomáhá mi vůbec nic jen plno oblečení. V létě se to samozřejmě dá snést, ale i tak bez teplých ponožek neusnu. A štítnou žlázu mám v pořádku…,takže jedine se s tím naučit žít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.15 02:55

@Andrejka81 u Teba ten tlak neplati? Ja som napriklad nizkotlaka, a kava ma zahreje :think: Ale teda pouzivam len vynimocne, pretoze po kave bud spim, alebo ma napina :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62144
9.1.15 07:25

@levandule23 podle me se toho nezbavis. Mam to stejne. Proste jsem vyrostla v teple od malicka, doma bylo minimalne 23 stupnu, co u vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
9.1.15 17:11

A jak to máš s jídlem? Jíš pravidelně a dostatečně zdravě? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
9.1.15 17:26

@yourlady Díky za tip, zní to zajímavě, určitě si o tom něco najdu :palec:
@lalalalala To u mně bohužel funguje jen chvilkově, leda že bych v pravidelných intervalech panákovala během celých večerů :lol:
@blumen je pravda, že doma jsem také zvyklá na teplo, pod 22 stupňů je to tu málokdy, navíc moje mamka je taky věčně zmrzlá, takže mě asi oblékala někdy více, než bylo potřeba @Gituš Nejím ukázkově, pravidelnost není vždycky úplně ťip ťop, nezdravé věci si taky semtam dám, ale každý den mám snídani, teplý oběd, večeři + většinou něco mezi tím, ovoce a zeleniny snad taky dostatek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62144
9.1.15 17:38

@levandule23 to bude podle me tim ;) treba ja ziju v nemecku, tady se praktikuje „studeny odchov“, maji v loznici treba 16 stupnu a otevrene okno i v zime a deti v tom spi odmala… Proto je nemcum vsude teplo a my silene mrzneme, jsme zvykli odmalicka na teplo :nevim: nase miminko bude taky vyrustat v teple, u nas teplota doma pod 22 stupnu neklesne, v loznici mame teda 20, ale tam nam je zima :mrgreen: mne pomuze jen se poradne navlect a pit teple napoje, jinak se vsude klepu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27207
14.4.15 09:49
@yourlady píše:
@levandule23 pokud viz typologie čínske medicíny jsi stejně jako já tzv. chladnější typ (přečti si něco o jin, jang),otužování ti nepomůže. Něco si načti a ještě lépe, zaplať u terapeuta konzultaci :-) Neznám tě, tudíž těžko ale radit. Pátrej po informacích :-)Držím pěsti :-)

Promiň, ale to je hloupost. Lidské tělo má úžasnou schopnost adaptace, pokud se budeš dostatečně dlouho otužovat, prostě se adaptuje (zvýší prokrvení sliznic, stoupne tlak atd.) a začneš pociťovat zimu později. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama