Jak se zbavit žlutých fleků na oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 20.10.10 12:09
jak se zbavit žlutých fleků na oblečení

Právě jsem vyndala ze skříně oblečení po Tedíkovi s tím, že ho půjčím kamarádce a překvapilo mě, že skoro na všem jsou takové ty žluté flíčky co se tvoří na světlém oblečení při uchovávání ve skříni..Neporadíte, jestli by pomohl vanish ( není příliš agresivní na kojenecké oblečení?)nebo něco podobného? Většina oblečení byla nová a ve skříni je mám cca rok, je mi líto to vyhazovat, mysleal jsem si, že budou ještě na 2. mimi :-)
Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 20.10.10 12:12

Staci normalne vyprat.
Ono ty fleky tam byly, jen ty zjasnovace a podobne sajrajty casem prestanou fungovat a zase jsou videt. Aspon mne stacilo jen vyprat :nevim:

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 20.10.10 12:29

vyprat, já co měla košilky apod, tak většinou byly žluté v těch zlomech, tak co se dalo jsem dala vyvařit.

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 20.10.10 12:47

Ahoj, teď jsem prala věci od švagrový, která už je měla nějakej pátek uskladněný i pleny. Když jsem to viděla, tak mě málem ranilo, protože jsem si věci vybírala večer a nebylo nic vidět. Ale po vyprání jsou fleky pryč. :dance:

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 20.10.10 13:02

Nevím, jak Vanish, ale Savo perex oxi určitě použít můžeš, to je atestované i na oblečení pro děti do tří let. :)

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 20.10.10 13:28

Me pujcovala nejake veci na mimi kamaradka, na bilych vecech take byly zlute flicky, ale normalnim vypranim zmizely. Takze si myslim, ze to staci jen obycejne vyprat.

Hanka 02
Kecalka 179 příspěvků 20.10.10 13:33

Já použila normálně Vanish a to tak,že jsem to do něj na nějakou dobu namočila,potom ho přidala i do praní a potom ještě jednou vyprala jen v dětském prášku.A nic se nestalo.A šlo to pryč a to jsem měla oblečení mnohem delší dobu ve skříni,mám holky po sedmi letech. :-)

Ijajeki
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 28.10.10 14:20

Já mám věci na mimčo po holkách od sestry a stačilo to normálně vyprat a jsou krásně bílé. Prala jsem to v Persilu Sensitiv a hodně vymáchala, vyloženě dětské prášky to moc nezvládají. Pokud je to na miminko Vanish a jiné agresivní prostředky bych radši nepoužívala a hlavně to důkladně vymáchej i vícekrát.

ArumLily0
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 26.02.15 11:15

Tak tohle mě trápí taky. Koupila jsem si od paní přes inzerát oblečení pro miminko a na hodně věcech jsou žluté flíčky a na jednom dokonce taková žlutá mapa. :zed: Na fotkách to samozřejmě vidět nebylo. Tak teď řeším co s tím. Mám koupený gel Batole a Persil sensitive. Jaký je na to lepší? Máte s tím někdo zkušenost? Díky moc! :kytka:

Pipi 00
Závislačka 2788 příspěvků 26.02.15 11:28

@ArumLily0 Já jsem to měla taky na věcech, co jsem dlouho skladovala. Vyprala jsem je v normálním prášku (asi Persil), dala ho hodně, plus něco na odstraňování skvrn. Něco i dvakrát. Taky by možná pomohlo slunce, ale já to dělala v zimě. A šlo to.
V tom dětském bych vyprala třeba potom ještě jednou, ty moc neperou, dle mě.

Mrňátko
Závislačka 3157 příspěvků 26.02.15 11:52

Mně kamarádka z emimina doporučila žlučové mýdlo. Nedám na něj dopustit. Vetřít do skvrn nebo nastrouhat přímo do pračky. Sleze krásně i hořčicové kakání :)

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 26.02.15 11:58

@ArumLily0 u čistě bílých věcí hodím oblečení do umyvadla do naředěného obyč sava. Nechám to pár minut, pak pořádně promáchám a dá do pračky. Pokud to máš pro malý mimčo, vyprala bych to nejdřív v obyč prášku, pak teprve v dětském. To savo je na bílé věci super (i na příkrmy), ale věci pak trochu „smrdí“, takže radši vyprat dvakrát.

ArumLily0
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 26.02.15 12:30

@marrlinka Oni to zrovna bílé věci nejsou, spíš modré :)

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 26.02.15 12:33
@ArumLily0 píše:
@marrlinka Oni to zrovna bílé věci nejsou, spíš modré :)

Savo tedy nedělej, nebo si naděláš batiku. :mrgreen: Ale mě nejvíc pomohlo sušit na sluníčku, vybělilo se dokonale.

zrcadlo
Kelišová 6954 příspěvků 26.02.15 12:35

Zkus to žlučové mýdlo, napěnit, potřít tím fleky, a dát normálně prát s práškem. Já ho používám raději než agresivní odstraňovače skrv, které můžou víc zničit materiál oblečení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >