Jak se žije maminkám se 3 syny?

Anonymní
12.12.19 17:34

Jak se žije maminkám se 3 syny?

Ahoj,

tahle diskuze je spíše o pobavení. Ráda bych slyšela nějaké historky, zkušenosti a pohledy na svou rodinu maminek, které mají 3 syny. Já jsem z holčičího prostředí a vždy jsem nějak byla připravená na to, že budu mít taky dcery. Nic jiného jsem si neuměla představit. Máme syna a jsem za něj moc ráda, miluju ho…ale pořád jsem nějak tušila a cítila, že po něm budeme mít holčičku. No a bum, čekáme dvojčátka a máme potvrzené 2 chlapečky - jasné, že hlavní je, aby byli zdraví. Jenom se na to nějak snažím psychicky připravit :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
12.12.19 17:38

Muj tata je ze tri kluků a mam bratrance 3 bráchy. Nevim, co chces teda slyset za historky, ale sezerou vsechno, co neni pribetonovano, tata s brachama furt vymysleli kraviny, kteryma se mohli snadno zabit. Co teda vidim za nevyhodu, ze o babicku se pred smrti duchovne starala snacha, strejdove zaskocili, neco malo vypomohli, ale kdo s ni travil ten cas, to nebyli. Kazdopadne se mi to libi. Ja cekam druheho kluka :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
4064
12.12.19 17:38

Osobni zkusenost nemam, ale manzel je prave ze tri kluku - uplne stejna, situace jako u vas, on je nejstarsi a rok a pul na to se mu narodili brachove dvojcata :D jeste s takhle malym rozestupem, no jejich mamce to teda nezavidim :mrgreen: ale zase k sobe maji kluci blizko, jsou to proste kamosi, i kdyz driv, kdyz byli mali, tak to asi uplne jednoduchy nebylo.. nastesti bydleli ve dvougeneracnim dome s rodici, takze jeji maminka ji dost pomahala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
12.12.19 17:39

U nás v rodině ta samá situace. Měli chlapečka 9 let a chtěli druhé a také mají dvojčátka 2 kluky jako buky. Mají doma veselo. Do toho tatínka srazilo auto, takže je dlouhodobě v pracovní neschopnosti, ale díky Bohu bude zase v pořádku, takže je všechno na mamince. Klukům jsou 3 roky. Jsou to čísla. Starší brácha vyzvedává prcky ze školky. Ale jsou všichni šťastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5376
12.12.19 17:40

Budeš mít obří břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21018
12.12.19 17:41

U nás podobné. Já ze 3 holek, v rodině samé sestřenice, prostě většina ženského pohlaví :lol: a mám 2 syny, ještě chceme jedno, tak se snad poštěstí holčička, ale zas znám svoje štěstí :lol: ale zas budou kluci parťáci i když mě to trochu mrzí, že nemůžu oblikat šatičky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31147
12.12.19 17:42
@Anonymní píše:
Ahoj,tahle diskuze je spíše o pobavení. Ráda bych slyšela nějaké historky, zkušenosti a pohledy na svou rodinu maminek, které mají 3 syny. Já jsem z holčičího prostředí a vždy jsem nějak byla připravená na to, že budu mít taky dcery. Nic jiného jsem si neuměla představit. Máme syna a jsem za něj moc ráda, miluju ho…ale pořád jsem nějak tušila a cítila, že po něm budeme mít holčičku. No a bum, čekáme dvojčátka a máme potvrzené 2 chlapečky - jasné, že hlavní je, aby byli zdraví. Jenom se na to nějak snažím psychicky připravit :D

Mám jen jednoho, ale myslím si, že s takovým množstvím mužského elementu v rodině může být docela legrace. Já si pořídila knížku jak na výchovu kluků. Mám tendenci ho moc brzdit. Uvidím, jak se mi to povede. V mé polovině rodiny máme jen holky a kluk je pro mě něco nového. Ale je to miláček a mazel, akorát mu nečešu culíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
12.12.19 17:42

Matky od vicero kluku maj muj obdiv a zvlast, kdyz je dobre vychovaji. Kloboucek fakt. Co si pamatuju spoluzaky vsichni hrozne zrali, nosili obri svaciny, matky furt vyvarely, kluci porad nosili domu nejaky zviratka co nasli apod… no to neni na moje nervy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31147
12.12.19 17:44
@Kriss Tina píše:
U nás podobné. Já ze 3 holek, v rodině samé sestřenice, prostě většina ženského pohlaví :lol: a mám 2 syny, ještě chceme jedno, tak se snad poštěstí holčička, ale zas znám svoje štěstí :lol: ale zas budou kluci parťáci i když mě to trochu mrzí, že nemůžu oblikat šatičky :mrgreen:

Angelina si porodila holčičku a koukej, ze Siloh je asi brzo kluk :nevim: Kluci se náhodou taky dají čančat. Když dorazí v košili, všichni říkají, jaký je to fešák. A culíčky jsou spíš pro zlost. Rozčesávání vlasů, pořád poztrácené sponečky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31147
12.12.19 17:45
@Šarlota4 píše:
Matky od vicero kluku maj muj obdiv a zvlast, kdyz je dobre vychovaji. Kloboucek fakt. Co si pamatuju spoluzaky vsichni hrozne zrali, nosili obri svaciny, matky furt vyvarely, kluci porad nosili domu nejaky zviratka co nasli apod… no to neni na moje nervy :D

Co já bych dala za žravého kluka. On se ve všem jen tak porýpe a to nevařím blafy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
12.12.19 17:49
@Russet píše:
Angelina si porodila holčičku a koukej, ze Siloh je asi brzo kluk :nevim: Kluci se náhodou taky dají čančat. Když dorazí v košili, všichni říkají, jaký je to fešák. A culíčky jsou spíš pro zlost. Rozčesávání vlasů, pořád poztrácené sponečky…

S culíkama souhlasím. Mám syna 11 a dceru 3 roky. Se synem bývaly výpravy do školky rychlovka. Dcerka má dlouhé celkem husté vlasy a každé ráno ji česat je utrpení. Ŕve, že to tahá, jenže ji učesat a udělat culíky musím a pak nestíháme. Nejraději bych ji ostříhala nakrátko, jenže to se mi moch nechce, aby nevypadala blbě. Zatím jsem jí nenechala ani píchnout náušničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21018
12.12.19 17:50

@Russet jasný, já myslím jako malou holčičku, která si zatím nemůže vybírat co jí navleču :mrgreen: jo starší syn je asi trochu poznamenany tím, že sem na něj dlouho byla sama. Chce dlouhé vlasy, pořád si diktuje co si vezme na sebe ( nedej bože jít s ním nakupovat, včera byla snaha mu koupit zimní boty a žádné se mu nelíbily, tak dělal že mu jsou malé) :roll: vystrachal po mě staré barbiny a chtěl abych si s ním hrála :D aspoň už vyrostl z toho období kdy mi kradl kosmetiku a maloval si červenou pusu, u ségry jednou sebral lak na nehty a tajně se nalakoval :lol: ale pořád to není holčička no 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
12.12.19 18:05

Mám doma dva kluky a za měsíc čekáme třetího, tak mě diskuze zaujala :D Už ti dva jsou celkem akční, tak to bude asi vesely :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
12.12.19 18:05

Me by jeblo, to ti nezávidím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
12.12.19 18:12
@PaníKadrnožková píše:
Muj tata je ze tri kluků a mam bratrance 3 bráchy. Nevim, co chces teda slyset za historky, ale sezerou vsechno, co neni pribetonovano, tata s brachama furt vymysleli kraviny, kteryma se mohli snadno zabit. Co teda vidim za nevyhodu, ze o babicku se pred smrti duchovne starala snacha, strejdove zaskocili, neco malo vypomohli, ale kdo s ni travil ten cas, to nebyli. Kazdopadne se mi to libi. Ja cekam druheho kluka :mavam:

Sice je to úplně mimo téma, ale ten případ, kdy se o nemohoucí tchýni stará snacha, zatímco syn nehnul prstem, jsem viděla už tolikrát, že by mě hrozně zajímalo, jestli kdyby snacha nebylo tak moc ochotná vše bez řečí zastat, by dotyčný nechal matku bez pomoci nebo by se donutil. Tj něco jako když se chlap nestará o dítě, páč to po něm žena nikdy nechtěla. Nicméně určitě to není obecná známka synů, mám v okolí spoustu rodin, kde se syn poctivě stará a věnuje.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat