Jak se žije na Praze - západ? (Rudná,Chrášťany...)

2663
20.7.13 20:02

Jak se žije na Praze-západ? (Rudná,Chrášťany...)

Najdou se tu nějaké maminky, které žijí na Praze Západ (Chrášťany, Rudná, Chýně, Nučice, Jinočany apod.)? Čekáme s přítelem dítě a uvažujeme o přestěhování do Chrášťan, lokalita se nám zdá zajímavá, byt se nám také líbí (Zličín kousek, Rudná je docela velké město - tedy rozumná obč. vybavenost)…ale možná si to moc růžově malujeme), přece jen jsme doteď žili na P4 Chodově a nevíme moc, co nás čeká…

Kam chodíte/jezdíte nakupovat pro drobnosti i na velké nákupy? Jak jezdíte do práce? Kam se vydáváte za zábavou? Jak je to se školkami/školami/mimoškolními aktivitami? Co lékaři (dětští, zubaři, praktičtí, veterináři)? Kam do lesa/na hřiště/na kolo? Lítají zde hodně letadla a jsou slyšet? Je hodně hluk z dálnice? Jací jsou tu lidé, přátelští?

Moc děkuju za jakékoliv postřehy z Vašeho života tady, pomůže nám to se rozhodnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5639
20.7.13 20:12

Ahojky, bydlim v Chynici.Coz je vesnicka o 300 obyvatelich. Nachazi se od Rudne pak Nucice, pak Tachlovice a Chynice :-).
Takze trosku jina vednice, ikdyz stejne smerovana.
Tak napis, zda chces na otazky odpovidat ;-).
Jinak jsem se sem prestehovala z bytu z Barrandova a ve vednici mame baracek. A jsem nadsena,doslova.Je to tu raj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.13 20:16

Já jsem bydlela tedy v Hostivicích. A v Chrášťanech jsem mám kamarádku. Dle mě je určitě lepší bydlet tam, než na Chodově. Letadla slyšet skoro nejsou, i když asi jsem byla zvyklá, pracovala jsem na letišti. Nakupovat můžeš na Zličíně a nebo v Šestce. Děti nemám, tak nemohu posoudit. Ale celkově se mi Praha Západ líbí. Bylo to kousek do města, ale přitom klid jak na vesnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
20.7.13 20:37

Ahoj, bydlime v tehle lokalite a jsme moc spokojeni. Prestehovali jsme se taky z Prahy z bytu a jedine negativum zatim vidim v tom, ze to ma manzel dal do prace. Nevim, jak to budete mit vy, kdyz pises o bytu, ale nam slo hlavne o zahradu a ta je na materske k nezaplaceni 8)

Nakupovat jezdime na Zlicin, na drobnejsi nakupy je v kazde vesnici aspon kramek, s doktorem jak detskym, tak dospelym mam super zkusenosti v Jinocanech. Bydli tu i dost rodin a detmi, takze uz ted ma syn soustu kamaradu, v Rudne je materske centrum, na kole jezdime po hristich v okoli (Rudna, Nucice, Tachlovice). A dokonce je tu i dost restauraci, kam se da jit s detmi (Rudna, Nucice, Jinocany). Na druhou stranu je to zas kousek do Berouna, kde se da taky podnikat spoustu vyletu. Letadla slyset nejsou, dalnice zalezi, kde presne bydlis.. Jen dostat dite do statni skolky ve trech letech je problem, ale to je asi podobne vsude kolem Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
20.7.13 20:42

Se skolkou to je problem. Treba Chynice je spadova na Prahu 13 a problem byl.Tak jsem dcerku prihlasila TP na Barrandov a na druhy pokys jsme se nakonec dostali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9988
20.7.13 22:27

4 roky jsme bydleli v této lokalitě. A teď na jaře jsme se odstěhovali zpět do Prahy. A já jsem nadšená. Všude si dojdu pěšky, děti jezdí do školky na kole.

Problém je školka. Sice teď v Rudné otevřeli nové třídy, ale stejně je veliký převis. Podle mně za chvíli bude problém i se školou.

My jsme teda vozili děti na Prahu 13. Naštěstí je vzali. Ale hodně maminek má problém děti do školky dostat. Hodně to právě řeší přepsáním trvalého pobytu.

Dětskou doktorku mám na Praze 13. Reference na doktorku v Rudné se mně moc nezdáli.

Pak mně vadilo, že nebylo moc možností na procházky. Do lesa daleko. Hřiště nic moc. Ale teď už je v Rudné snad nové.

Hluk od dálnice je jen někde. Letadla slyšet nejsou.

Spojeni MHD je docela dobré. Ale ve špičce jsou autobusy narvané, nízkopodlažní sice občas jezdí, ale není vyznačen v jízdním řádu, takže se na to nemůže člověk spolehnout. Takže nakonec je lepší jezdit autem. Ale to je zas problém, kde zaparkovat.

Když tak napiš SZ, jestli tě něco víc zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
21.7.13 11:34

@sara1000 ahojky, no určitě sem s dojmy :) moc díky :hug: my tedy bychom šli do bytu, na baráček nejsou finance, ale přišlo mi to tam takové klidné, i když civilizace je nedaleko - i na ten Zličín bych zvládla dojít s kočárem v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
21.7.13 11:38

@Ewig přítel bude jezdit na Pankrác - je to skoro hodina, ale zas to by měl odevšad, i z jiných okrajových částí kolem Prahy. Z Chodova je to bájo, to jsi na pankráci za 20 minut, ale tady jsou nemovitosti drahé a to i paneláky, což jsme nechtěli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
21.7.13 11:41

@Achdarek vyčerpávající odpověď. s tou školkou se to asi řeší koukám všude - ale přítel 100% a já možná bychom si tam stejně udělali trvalé bydliště, tak by to mohlo trochu pomoci - ona je školka a školička i v Chráštanech, sice malá, ale další možnost.

mě se líbí, že je tam hodně dětí, naše beruška by měla kamarády - asi se tam stěhuje dost mladejch rodin.¨

ty busy - tos mě trochu vyděsila, ale zas do Rudné se z Chrášťan dojde pěšky (i k tomu Lidlu to tam od vlakové stanice není daleko tak moc, jsem zvyklá chodit pěšky) no a na Zličín by se nejezdilo denně… Já moc neřídím, máme jen jedno auto, ale třeba bych si časem pořídila nějakou tu plechovku a na ten Zličín a do okolních obcí bych dojela na hřiště či kolo v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
21.7.13 11:44

@Sphynx Lady mě se rozhodně líbí víc než třeba bydlení kolem Vestce, Jesenice atd… navíc tam člověk třeba nebude na pořád, že, časem se vmůže na baráček, nebo se přestěhuje jinam za prací… ale pro maminku s dítětem mi to přišlo docela vhodné, jakože se tam třeba i s jinými maminkami seznámím, je jich tam hodně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
21.7.13 13:12

Jeste k te doprave - na nadrazi do Rudne je to z Chrastan blizko, jezdi tam pouze nizkopodlazni vlaky (i kdyz vystup na Smichove pak neni idealni, ale da se to). Vlak jede navic Prokopskym udolim, kde je to taky super na prochazky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
21.7.13 14:39

Ahoj :-)
Takze, nebudu Ti lhat.Je to tu na konci sveta v Chynicich. Aspon mi to tak prijde, bydlime da se rict na konci vesnice, tudiz za barackem mam jen potok, pole a les.Je tu neskutecny klud a ja to tu miluji. Vecer proste jen posedavame na zahrafe a koukame na zapad slunce.
Doprava je tedy horsi v tom, ze jezdi jednou xa hodku, ale zvykla jsem si.Kdyz spechsm jedu autem na Barrandov, tam ho necham a dal mhd.Kdyz nespecham jedu mhd a mam to jak vylet. Jeden bus mi jede na Zlucin 22min a druht na Luka 18minut.Coz se na krasne da.
Vybavwnost tu krom hospody neni zadna. Takze jezdim na tydenni nakup a posledni dobou jsem si oblibila zavazku od Tesca.
Mne osobne tu absolutne nic neschazi.
Mam tu i kamaradky maminky. Navstevujeme se a jezdime s detmi na vylety a ted jsme byli tyden na dovce.Jen mamky a deti.Bylo to suprovy…
Obcas zimy jsou krute :-).Musim hrabat snih, abych vubec vyjela z garaze a obcas k nam nedojede bus, to je docela problem, ze neni moznost se odsud dostat.
A v zime si tu prijdu i trochu sama, vsichni jsou zalezli, brzo tma a neda se moc veci doma delat.Zas mam vic ukluzeno, nez v lete :-D
Ale tuto zimu uz nebudu na rodicaku, ale budu uz v zamestnani, tak budu mit jine starosti.
Jinak skolka velky problem, ale malw jsem nahlasila TP na Barrandov a na druhy pokus nas nastesti vzali.
Jestli mas jeste otazku, tak se ptej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
21.7.13 19:10

@Ewig to je dobrý tip :palec: vlak tu mám opravdu za rohem (zast. Rudná) a Prokopský údolí je super na prochajdy, a v rámci lítačky s koupenou zonou P1 - o je vlak vlastně „zadarmo“ - tedy v rámci opencard, že? :) to je dobrej tip na prochajdy, když je hezky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
21.7.13 19:13

@sara1000 my jsme dnes v rámci výletu byli i v Chýnicích - je to tam dál než z Chrášťan, to je fakt. ale jinak to vypadá, že tam máš božský klid :) já sice neřídím, ale třeba mě to donutí zas trochu řídit :) ty výlety sa ostatníma maminama znějí náhodou dobře :)

se školkama je koukám problém všude. Pokud bychom šli bydlet do Chrášťan, tak trvalé bydliště bude mít tatínek dítěte v CHr. tutově, já si ho asi nechám v Plzni, kde ho mám teď - nevíš, zda platí víc, když mají oba rodiče TP v místě, kde žádají o školku, nebo stačí, když ho tam má jen jeden z nich?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
21.7.13 19:23
@stephora píše:
@sara1000 my jsme dnes v rámci výletu byli i v Chýnicích - je to tam dál než z Chrášťan, to je fakt. ale jinak to vypadá, že tam máš božský klid :) já sice neřídím, ale třeba mě to donutí zas trochu řídit :) ty výlety sa ostatníma maminama znějí náhodou dobře :)se školkama je koukám problém všude. Pokud bychom šli bydlet do Chrášťan, tak trvalé bydliště bude mít tatínek dítěte v CHr. tutově, já si ho asi nechám v Plzni, kde ho mám teď - nevíš, zda platí víc, když mají oba rodiče TP v místě, kde žádají o školku, nebo stačí, když ho tam má jen jeden z nich?

TP tam musi mit dite :-D. Respektive posuzuje se TP ditete.Kde maji rodice je fuk :-).
Jinak ja mam v Chynicich s manzelem a Adelka je sama nahlasena u babi a dedy na Barrandove.

Klid tu je, bi jsme dnes na zmrzce a ted sel manzel hrat s kamarady volejbal, schazeji se 3× tydne.Ta parta lidi je tu k nezaplaceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama