Jak se žije v Brně x Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 12:24
jak se zije v Brne x Praha

Ahoj,

zijem s muzem v Praze - 1 dite (2roky).

mame prinajem 2kk 68 m2 a balkon 7 m. platime s poplatky a energiemi 17500. je to moc, ale o moc levnejsi jsme nenasli a kdyz, tak sidliste a okraj Prahy a stary byt..

nicmene vychazime, ale nechcem uz tolik platit, radi bysme sve. manzel plat v gastronomii 25 000 -27 000 ja rodicak 7500 jinak zdravotmictvi cca 20 _000.

radi bychom do sveho, ale v Praze je to nerealne. ty ceny tady..tak ze bychom z prahy odesly. mame radi jizni moravu. oba bychom snad praci nasli. uvazujem o Brnu, hak se vam tam zije? jak se tam pohybuji ceny?

Reakce:

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 26.01.17 12:36

No jak se pohybují ceny bytů si nejlépe zjistíš na nějakém realitním serveru. I tady je samozřejmě rozdíl mezi jednotlivými čtvrtěmi. Výhoda je, že i když bydlíš na okraji Brna, dostaneš se MHD do centra celkem rychle (tedy záleží také na jakém kraji Brna, ale k tomu doporučuju vzít si do ruky mapu a eventuálně jízdní řád MHD s dojezdovými časy). My bydlíme na západním okraji Brna a jsme tu moc spokojení. Ve městě jsme MHD za chvilku, všude okolo lesy, občanská vybavenost taky v pohodě. Brno má podle mě tu výhodu, že tu najdeš všechny vymoženosti velkoměsta, ale na malé ploše. Já osobně bydlení v Brně doporučuji.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 26.01.17 12:41

Bydlení v Brně doporučuji :palec:
Ale také se tam najdou dražší byty :)
Ale dají se tam najít krásné byty za krásnou cenu.

Reaskiller
Kelišová 5390 příspěvků 26.01.17 12:43

V Brne skvele :) ako hovori @Meeshab - na jednej ploche velkomesto :) MHD je super, cenovo sa podla mna dost priblizuje v Prahe (rocna salinkarta je myslim dokonca drahsia ako v Prahe ale teraz sa to mas redukovat).. ale ceny bytov nie su zase az tak hrozne a pracu v gastronomii sa tu da najst s prehladom :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 13:01

Taky jsme zakotvili v Brně, má své mouchy, ale je tu fajn. Máme velký byt na okraji, kupovali jsme ještě před 2,5 roky, kdy ceny ještě tak nějak šly, i tady ale teď byty hodně zdražily kvůli nízkým hypotékám. Pracujeme s manželem také na okraji Brna a nemusíme přes ucpané centrum, což považuji za velkou výhodu. Školku máme ca 100m, obchody 5 minut pěšky. Když chcem, jdeme do přírody (pár minut pěšky) nebo MHD do centra (20 min jízdy). Jsme tu spokojení, do Prahy bych nešla asi nikdy nebo se sebezapřením. Město je to krásné, ale ty davy lidí, věčné zácpy :-(

malaloui
Kecalka 327 příspěvků 26.01.17 13:20

V Brně je fakt fajn. Bydlíme na okraji, je tu klid jak na vesnici a hned za barákem les. MHD je tu bezvadná, asi nejlepší, jakou jsem kdy zažila. Kousek máme obchody, školku, školu, gymnázium, vlastně vše, co je potřeba. Z Brna už bych nešla, je tu rozhodně levněji než v Praze. My teda kupovali byt před pár lety, kdy byly ceny níž, byt 3+1 za 2 300 000, teď se tu ten stejný prodává za 3 000 000 a víc, ale zase jsou výhodnější hypotéky. ;)

Sany80s
Kelišová 6570 příspěvků 26.01.17 17:08

Bydlela jsem v obou městech.
Z Prahy jsem odešla z důvodu toho, že mám v Brně celou rodinu a ta atmosféra tam mi nevyhovovala.
V finančních záležitostech jsme si výrazně pohoršili. V Praze byl levnější nájem za srovnatelný byt, za svůj plat tam jsem si toho v Praze koupila výrazně více než v Brně a to i pokud jde o nemovitosti.
V Brně jsem si za 6 let určitě nenašla práci té kvality, kterou jsem měla v Praze do dvou týdnů. Manžel na srovnatelném místě měl poloviční plat, na stejný se dostal za mnohem náročnější práci a více zodpovědnosti a až po krizi.
Za tu práci, co dělal v Brně by v Praze šel přes 100 tisíc i v době krize, taky neměl nástupní ani zdaleka polovinu.
Městská hromadná je tu méně pohodlná než metro, dojezdová doba je tak stejná jako po Praze, i když vzdálenosti jsou menší.
Autem je to samozřejmě horší V Praze.
Co je v Praze o hodně dražší, to jsou služby.
Ale jídlo, elektroniku, to tam seženu většinou levněji.
Nicméně bych neměnila, Praha mi nesedla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >