Jak se žije ve dvojdomku?

7117
28.5.16 09:11

Jak se žije ve dvojdomku?

Bydlíte někdo ve dvojdomku a ne s rodinou? Jaké máte s tím zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1542
28.5.16 09:14

Nepoznala jsem zatím rozdíl mezi dvěma domy a dvojdomkem. Z vedlejšího domu není nic slyšet, je to úplně v pohodě. Možná by byl problém jen kdyby oni nebo my chtěli dům kompletně přestavět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
28.5.16 09:15

Nam velmi dobre. Jedno patro pronajimame. Ale je to o lidech, mame opravdu bezvadne najemniky a sami jsme takovi salamiste, takze je tu prijemna atmosfera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
28.5.16 09:17

@nelamh Tomu se říká dvojgenerační domek, ne dvojdomek, nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7117
28.5.16 09:19
@enyf píše:
@nelamh Tomu se říká dvojgenerační domek, ne dvojdomek, nebo se pletu?

Ano, já mám na mysli dva domy přilepené na sobě zahrada půlená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
28.5.16 09:21

@enyf aaa,mate pravdu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.16 09:31

Ano, ja tak bydlim s rodinou.Mame spolecny pozemek, ktery mame rozdeleni jako spolecenstvi vlastniku. Kazdy mame pulku zahrady, kterou mame rozdelenou napul plotem.
Ve vesnici nas tu tak bydli 6 stejnych domu.
My mame super starsi sousedy, kterym dcerka i rika babi a dedo.Maji dva psy.Ale stekat je skoro neslysime pres stenu domu.
Na vse se vzdt skvele domluvime.Asi mame stesti. Stejny dum o ulici vedle to stesti nemel.Se sousedy si nesedli a delaji si naschvaly…
Pokud mas jesre otazky, tak se ptej.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.16 11:39

JJ, já tak žila od malička. Spousta dvojdomků blízko sebe. Každý barák má svůj pozemek (resp. malou zahrádku) obehnaný plotem. Jsou to staré baráky, které byly dělané kdysi pro dělníky. Od sousedů jsem občas něco přes zeď slyšela, jak hraje televize a tak, ale úplně stejně jsem to slyšela z přízemí od rodičů, to je dáno konkrétním domem. Na sousedy jsme zatím měli štěstí, protože jediný problém byl když nám zatékalo střechou k nim. Nicméně mě osobně vadí mít sousedy tak blízko, nejen ty přes zeď, ale i ze sousedních domů. Až si budu kupovat/stavět barák, tak ho chci na velkém pozemku. Ideálně mít sousední pozemky tak 50 metrů daleko z každé strany. Dobrovolně bych do dvojdomku nešla, protože znám od známých, jaké s tím můžou být problémy a fakt je to o štěstí. Dojdomek beru jako mezistupeň mezi panelákem a klasickým barákem.

• Citovat
  • Nahlásit
7117
28.5.16 13:59

Děkuji za informace, já pocházím z rodinného domu v řadovce, kde bylo asi sedm vchodů a zahrádky malé, byly to velké dvougenerační domy do výšky, ale prostě nalepené na sobě, když někdo na zahradě řval na děcka, tak to šlo slyšet od začátku do konce. Tady ten dvojdomek je na vesnici, je to dům každý o 7dmi místnostech a každý velkou zahradu, jde jen o to, že člověk, když má jen jedny sousedy, tak je důležitější s nima vycházet a ta hrozba, že si člověk nesedne, tam prostě je a to pak asi hodně náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.16 09:11

Dotaz

Pekny den,
taky zvazujeme koupi části dvojdomku…jen dvojdomek ma jedno číslo popisne…nevíte jaká by tam mohla byt právní úskalí? Údajně po kolaudaci by se to melo chovat jako samostatný dům s pozemkem, ale nejsem si jistá, aby to nebylo nejak právně vázané?
Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1898
24.10.16 09:35

Nemovitost je součástí pozemku. Jsou to oddělené parcely?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.16 09:46

@AlphaOmega plotem údajně musi byt pro kolaudaci…myslíte i v katastru? Údajně by se to mělo pry chovat jako napr. panelakovy byt ke kterému náleží kus pozemku…jen se raději ptám, aby v tomto nekdy nenastaly nejake komplikace 8o

• Citovat
  • Nahlásit
1898
24.10.16 09:49

Ano, v katastru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.16 10:07

@AlphaOmega tak ano, melo by to tak byt..i v katastru

• Citovat