Jak se změní pupeční kýla po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.17 22:53
Jak se zmeni pupecni kyla az porodim?

Ahoj maminky,

Jsem v 7. mesici druheho tehotenstvi a dnes se mi udelala pupecni kyla cca 1×1 cm, vystouply pupek (opravdu se jedna o kylu). Zatim me nijak neobtezuje a vim, ze lekari ji pri tehotenstvi nijak neresi.

Neni to prilis esteticke.

Chtela bych se zeptat na 2 veci:

1. vam, kterym se kyla udelala v tehotenstvi, zvetsovala se jeste prubezne do konce tehotenstvi?
  1. jak to vypadalo, kdyz jste porodily? Porad stejne osklive? (Zdravotni rizika znam, jedna se mi ted o estetiku). Nebo se to zatahlo?
  1. musely jste na operaci?

Moc dekuji!

Reakce:
Lucie.Kusa
Stálice 65 příspěvků 21.12.17 23:35

Já nevím jak se udělala mě, ale určitě při těhotenství. Nikdy jsem nic neměla. Byla jsem dost aktivní v těhu. Možná tím, nevím, těžko říct, je prý z velké námahy. Zjistili mi ji ale po porodu. Mám ji 5×5 cm. Prý se nemám namáhat tahat těžké věci ( těžko s dvěma dětma :lol: ) Mě dr řekl, jak se bude zvětšovat půjdu na operaci. Mám malounko vylezlý pupík fakt nepatrně.

jun
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 22.12.17 03:33

Mně bohužel nezmizela ani po těhu. Pomohla až operace

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 22.12.17 08:21

Ahoj já ji měla už před těhu, ale doktorka mi tvrdila, že ji nemám. Tím, že jsem zdravotník jsem měla tehdy před rokem trvat na prohlídce chirurga, ale věřila jsem praktické, že se mýlím :nevim:. Teď jsem v 6 měsíci a až nyní mi vylezla z pupíku. Je relativně malá, ale občas mě dost bolí. Mám docela ztrach z tlačení. Na chirurgii mi řekli, že po dobu těhu si ji mám hlídat a v nehorším případě, kdyby uskřinula, musela bych zákrok podstoupit ještě před porodem :zed:. Tomu věřím, že nenastane. Každopádně na plastiku kýla mám dojít po šestinedělí, tak uvidíme jak to bude vypadat během dalších 3 měsíců.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 09:42
@Monalisasmile píše:
Ahoj já ji měla už před těhu, ale doktorka mi tvrdila, že ji nemám. Tím, že jsem zdravotník jsem měla tehdy před rokem trvat na prohlídce chirurga, ale věřila jsem praktické, že se mýlím :nevim:. Teď jsem v 6 měsíci a až nyní mi vylezla z pupíku. Je relativně malá, ale občas mě dost bolí. Mám docela ztrach z tlačení. Na chirurgii mi řekli, že po dobu těhu si ji mám hlídat a v nehorším případě, kdyby uskřinula, musela bych zákrok podstoupit ještě před porodem :zed:. Tomu věřím, že nenastane. Každopádně na plastiku kýla mám dojít po šestinedělí, tak uvidíme jak to bude vypadat během dalších 3 měsíců.

To se asi neuskrine, v tehotenstvi se to kvuli zvetsene deloze skoro nestava. Tlaceni se take bojim :-/ ale pry je kyla v tehotenstvi casta. Mne take dr. tvrdila, ze ji nemam, cca pred 2-3 mesici, jdy uz jsem ji citila prsty. Ted vylezla a je to jasne…
 Zakl.

Limi123
Závislačka 3658 příspěvků 22.12.17 09:44
@jun píše:

Jak dlouho po porodu te operovali?

Příspěvek upraven 22.12.17 v 09:46

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 09:45
@jun píše:

A jak vypadala na pohled pred porodem a jak po porodu? Rodila jsi prirozene? Zhorsilo ji to tlaceni?

jun
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 23.12.17 23:44

@Limi123 já jsem vlastně o ní ani nevěděla, řekl mi to až chirurg náhodou při odstranění znamének. Bylo to cca po roce a půl po porodu. Od těhotenství jsem měla stále mírně vystouplý pupek, ale nevadilo mi to, nevěnovala jsem tomu pozornost ( byly jiné starosti :) ). Objednaná na operaci jsem byla cca 3 měsíce a během té doby se mi stalo, že se několikrát mírně uskřinula, ale vždy šla zastlačit zpátky

jun
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 23.12.17 23:50
@Anonymní píše:
A jak vypadala na pohled pred porodem a jak po porodu? Rodila jsi prirozene? Zhorsilo ji to tlaceni?

Byl to takový mírně vystouplý pupek. V podstatě můžu říct, že už po prvním těhu nebyl uplně zatažený. Po druhém porodu zůstal pupek vyklenutý. Rodila jsem 2× přirozeně a nemyslím si, že by se to u mě porodem zhoršilo. Spíš to zůstalo stejné jako v těhotenství

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 25.12.17 23:28
@Anonymní píše:
To se asi neuskrine, v tehotenstvi se to kvuli zvetsene deloze skoro nestava. Tlaceni se take bojim :-/ ale pry je kyla v tehotenstvi casta. Mne take dr. tvrdila, ze ji nemam, cca pred 2-3 mesici, jdy uz jsem ji citila prsty. Ted vylezla a je to jasne…
Zakl.

Tak třeba ne, nemám takovou zkušenost ani z nemocnice, ale chirurg říkal, že se to může stát jak děloha posunuje střeva nahoru. A od poslední kontroly mám zatím potvrzeno, že mi stále do kýly leze ono střevo, tudíž dělohu stále nemám tak vysoko :nevim:.A mě teda když kýla vyleze děsně bolí a párkrát jsem měla uz okolí i lehce narůžovělé.
Věřím však, že to nějak ustojíme.
Jinak já ji měla už před těhu, nevytvořila se mi až tím :think:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 23:40
@Monalisasmile píše:
Tak třeba ne, nemám takovou zkušenost ani z nemocnice, ale chirurg říkal, že se to může stát jak děloha posunuje střeva nahoru. A od poslední kontroly mám zatím potvrzeno, že mi stále do kýly leze ono střevo, tudíž dělohu stále nemám tak vysoko :nevim:.A mě teda když kýla vyleze děsně bolí a párkrát jsem měla uz okolí i lehce narůžovělé.
Jinak já ji měla už před těhu, nevytvořila se mi až tím :think:.

Na netu prave pisou, ze od 20tt je uz deloha nad pupik, takze uz je pravdepodobnost uskrinuti minimalni.

Ja jsem 29tt a neco mi tam take vyliza, ale asi to nebudou streva, ale tuk? A jak casto musis s kylou chodit na kontrolu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 23:42
@Monalisasmile píše:
Jinak já ji měla už před těhu, nevytvořila se mi až tím :think:.

A ve kterem tydnu jsi? A jak poznas, jestli se nahodou uz neuskrinula?

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 26.12.17 00:33
@Anonymní píše:
A ve kterem tydnu jsi? A jak poznas, jestli se nahodou uz neuskrinula?

Jsem 23tt, byla jsem co 3 týdny a teď asi už ani nepůjdu, jen pokud bude zlobit. Uskřinutá kýla se pozná tak, že již nejde prstem zatlačit, bolí a je červená (to už se tam dělá zánět).
Jinak před necelými 2 týdny mi řekl, že mám v pupíku stále střevo, ale vím, že děloha ve 20tt již má dosahovat pupíku (to je však tabulková hodnota).
Kýla je jinak rozestoupený sval, tuk je nad svalem, těsně podkůží. Zkrz rozestoupený sval prochází většinou vnitřnosti, podle místa kde se kýla nachází. V pupku je to většinou střevo, v těhu to později budou asi plodové obaly. Možná už je tam mám, ale po tom zatlačení to je na omak furt stejné jako před těmi dvěmi týdny. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >