Reklama

Jak se zmeni telo v tehotenstvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baru.v
Stálice 70 příspěvků 07.11.08 07:09
Jak se zmeni telo v tehotenstvi

Dobre rano,
chci se zeptat, jak velike mate brisko a kdy vam zacalo rust? Ja jsem v 16tt a zatim mam nahore jen dve kila, ale pres brisko uz nedopnu zadny bezny kalhoty. Navic me zacaly bolet kycle a v podbrisku, mate to taky tak nektera?
Mimochodem, tohle mi dneska rano poslal manzel, treba to taky nekdo ocenite :D
 http://www.forexample.cz/view.php?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 07.11.08 07:29

ahojky,

já měla při obou těhu v 16tt jen takový nechutný špek na břiše:) pidibřicho my vždycky vyrostlo až kolem 20tt. je to hodně individuální, záleží na tělesné konstituci atd.:)

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 07.11.08 07:50

Dobré ránko,
já měla bříško kolem 20tt, ale hrozně malinké. Ale každá jsme jiná.
Přijemné těhotenství.

baru.v
Stálice 70 příspěvků 07.11.08 07:55

Diky moc za postrehy :-) ja mam brisko hodne seshora, vydouva se mi jakoby hned pod prsama, ale vypada to spis, ze jsem se hodne naobedvala :-)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 07.11.08 08:06

U prvního jsem měla těhu bříško a né špíček pomalu v 5 měsíci, teď ho mám už od 10tt :D Záleží na výchozí váze a stavu břišních svalů, ale ještě budeš na ploché bříško vzpomínat.

Monali
Kecalka 361 příspěvků 07.11.08 08:32

ahojky, taky jsem na tom podobne. V 16t na poradne mi sestra rekla ze mam kilo devadesat navrch. Jsem se lekla..ale rikala ze mam byt rada ze mi roste jen mimi a nepribiram zbytecne jinde:-) a mela pravdu. Ted jsem ve 20T a vsichni se mi smeji ze jsem jak napuchla nit..Mam jen malinke bricho a podle vahy doma jsem pribrala 3,5 kila.Uvidime co mi rekne sestra v pondeli :-) Bud rada ze to tak mas..aspon nebudes jak velryba:-) a zbytecne moc ti nepopraska bricho…

Monali
Kecalka 361 příspěvků 07.11.08 08:33

holky vsem se omlouvam ze nepouzivam hacky a carky ale to je deformace z prace:-)

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 07.11.08 08:35

Ahoj,

u prvního jsem měla o 12 kg méně než teď a těhu kalhoty jsem musela začít nosit už v 3,5 M. Celkem jsem za těhu přibrala cca 26 kg :oops: :twisted: Co se bolestí týče, tak až v cca 7M jsem začala mít občas bolesti v podbřišku a v kříži. Většinou po delších procházkách.

Teď mám spoustu špeků kolem dokola :cry: :lol: a bříško mi začalo být vidět až teď za poslední 2 týdny (tj. od cca 17-18.tt). Zatím mám nahoře taky 2 kg. Ještě obléknu jedny netěhu kalhoty, které jsou s elastanem. Těhu kalhoty co mám jsou mi zatím volné, nedrží přes břicho. Co se bolestí týče - trpím na ně už teď, asi 2. týden. Bolesti mnohem horší, než u prvního těhu a to ani nemusím být po delší procházce. MUDr. říká, že jelikož je u mě těhu rychle za sebou, tak tohle bude bolestivější a bolesti budou začínat mnohem dříve, než u toho prvého :?

Takže jen potvrzuji, co píšou výše holky - každé těhu je jiné :lol: :lol: Z mé zkušenosti mohu však doporučit jedno - i když se často říká, že v těhu se na váhu nemá koukat, tak raději si ji hlídej. Já v posledním měsíci nabrala hrozně moc (a to z důvodu nekontrolovaného přejídání se) a s mimčem jsem to nevykojila, nevyběhala…a kila mi zůstala. Asi to nebude tvůj problém, jen na to chci upozornit :wink:

efča
Kelišová 5959 příspěvků 07.11.08 09:53

Ahojky,

začínám 22. tt a nahoře mám 3,5 kg. Respektive moje váha je skoro stejná, jako v červnu po dovolené:-) Zpočátku mi totiž bylo hrozně špatně, tak jsem začala nabírat později. Dle UTZ ve 20 tt je mimčo naprosto Ok, takže si z mpomalého nárůtu váhy nic nedělej. Mimčo si vezme, co potřebuje.
Bříško se mi začalo vyvalovat velmi pomalu,kolem 18tt. Je to moje druhé těhu. Při prvním jsem měla malinké bříško a začalo růst až kolem 20 tt.

Horší je to s prsama, už teď se nevjdu do kojících podprsenek, které mi po prvním porodu krásně padly:-))) No, prsa mi narostly fakt děsně…

Papa a užívej si těhotenství!!!!

Efča

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.08 09:54

Tak ja jsem pri prvnim tehu mela brisko od 10tt a to pekne zretelne a tehotenske…ale byla jsem dost stihla a vysoka.Nabrala jsem 17kg.Nyni jsem ve 25tt,brisko mam taktez od samho zacatku.Ale je jine,u syna jsem mela brisko hooodne velike,dopredu,nyni cekame holcicku,brisko je tedy take vetsi,ale takove i do boku.Navrch mam cca 10kg,ale oproti minule,mi dost zesilily nohy,stehna,za­dek…Celkove jsem takova napuchnuta,nez minule,tak nevim,jestli je to tou holkou,nebo proste jen jinym tehotenstvim.

kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 07.11.08 10:41

ahoj, je to fakt individuální. zálěží na zaměstnání, na tom zda cvičíš i genech.

já u prvního začínala na 62kg a už ve 3měsící měla těhu kalhoty, pak se vše zastavilo a nedostala jsem se ani na 70kg. po porodu a během kojení jsem se dostala na -7kg. pak jsem ještě začala chodit na jogu.

nynější těhu jsem začínala na 60kg. nyní jsem 16tt mám necelých 64kg a břicho ploché jako nikdy. i dr. říkal, že když mám v pořádku břišní svaly není zatím nic vidět. včera jsem začala 17tt a během dvou dnů mi vyskočil jakoby špek, ale už je to těhu bříško. ale stále nosím stejné džíny vel. 27. jedinné co mám už od začátku těhu jsou prsa a šílené bolesti hlavy, na ketré nic nezabirá.

zdravím milli. :-))

ahoj R.

takže

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 07.11.08 13:08

Kometka - si děláš srandu, ne? Jsi o 7 týdnů napřed, já nosím už 2 týdny těhotenský kalhoty a ty máš placatý bříško? Ty větší prsa beru, ale ty bolesti hlavy ti nezávidím :( Mě naštěstí migrény v těhu nikdy nebraly.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 07.11.08 13:34

Ahoj, tak já jsem v 17 tt a nějaké mini bříško už pár týdnů mám, ale je to spíš takové, že ti, co vědí, že jsem těhotná ho vidí a nezasvěcení by se ještě báli zeptat, jestli jsem, pro případ, že bych byla jen tlustá nebo po vydatném obědě :lol:

S dopínáním mám taky problém už delší dobu (už dobře od 10 tt), ale zatím to vyřešily o číslo větší kalhoty. Prsa se mi zvětšily přibližně ve stejnou dobu - zakoupila jsem zatím jednu těhotenskou podprsenku a vyčkávám (ještě se vejdu do jedné, co měla vyndávací vycpávky, ale to jen, když chci být za hvězdu :lol: - těhotenská je o dost pohodlnější).

O bolesti v zádech s výstřelem do kyčle mi ani nemluvte :roll: Břicho cítím jen občas nebo když si na něm ležím v noci (byla jsem bohužel zvyklá spávat na břiše, tak se přeučuju a trpím :evil: )

Zatím jsem přibrala 4 kila, z toho 1,5 za poslední týden :twisted: (ale když jsem měla na ty zákusky takovou chuť… :lol: )

kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 07.11.08 13:38

milli, jojo fakticky. zatím kromě těch prsou na mě není nic jinýho extra. už jsem se ptala i doktora a říkal, že holt jsem mladá a nemám po prvním porodu poškozený břišní svaly. třeba je to i tím, že zatím nevím co to bude. u lukáška jsem měla hned břicho jako dopředu. třeba je to holka a tak je někde po stranách schovaná :oops: :oops:

Tea1
Echt Kelišová 7920 příspěvků 07.11.08 15:41

Ahoj, tak já jsem na konci 32 tt a mám nahoře cca 6 kilo, vidět je akorát břicho, přes který mám asi 100 cm ale jinak bych řekla, že pohoda. Do svýho oblečení se nevejdu,ale doufám, že už nijak extrémně nenakynu a po porodu to nebude problém…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >