Jak se zvednout ze dna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
182
15.4.21 12:36

Jak se zvednout ze dna

Ahoj dámy, potřebovala bych poradit, jak se v dnešní době zvednout z psychického dna a přejít z módu chudinka do módu sebevědomá ženská. Můj muž se před rokem prý platonicky zamiloval do Mladé slečny a stále je s ní v kontaktu. Ale to jen pro představu, proč mám teď pocit, že se placam na úplném dnu. Nejsem schopna se sebou cokoliv udělat ani nemám sílu ho vyrazit prostě nic. Jsem neustále ve stresu, je mi fyzicky špatně a v jednom má teď můj manžel pravdu. Že jsem jak zombie a takovou ženskou vedle sebe nikdo nechce. Prosím poraďte, jak se zvednout. Pečovat o sebe pečuji, cvičím ale nic z toho nepomáhá… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
942
15.4.21 12:44

Zastavit se. Neresit malichernosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
15.4.21 12:47

Ja se obavam, ze „jen“ pece o vzhled nepomuze. Zasadni asi je, ze vis, ze je s ni manzel stale v kontaktu a vnimas to jako casovanou bombu. A s tim souvisi i to, ze si neumis uzivat pritomnost a vsechny hezke malickosti, protoze jsi vnitrne stale ve strehu. Malokdy to radim, ale tady bych asi vyuzila odborne pomoci a predevsim si promluvila s manzelem. Prijde mi strasne sobecke, ze je s ni stale v kontaktu, i kdyz vi, jak te to trapi. Ma ten vztah budoucnost? Vis, ja si myslim, ze daleko horsi nez fyzicka nevera je fakt, ze tvemu muzi jsou tve pocity asi docela jedno. Respektive ze ho netrapi natolik, aby se vzdal toho, co je spousti.
Tohle by pro me bylo alarmujici a vedlo by me k zamysleni, ma-li vztah jeste cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
15.4.21 12:48

Nejlepší je, když má na tom hlavní podíl a ještě tě kritizuje, to člověku fakt nepřidá. Zkusila bych kouče nebo psychoterapeuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
15.4.21 12:48

@Len123l
Když mě bohužel nepřijde jako malichernost, že si manžel vyměňuje sladké zprávy s jinou, bere ji na prochazky a má neustále potřebu být s ní v kontaktu. Vidí se s ní kdykoliv to jen jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
15.4.21 12:50

Já také přemýšlím tímhle směrem, ale z důvodu, který sama neznám nemám vůbec sílu ho vyhodit. Jsme spolu už pár let, máme dvě malé děti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
15.4.21 12:51

Nad psychoterapeutem jsem také uvažovala… I jsem se k jednomu před Vánoci objednala, ale pak jsem šla do karantény a znovu jsem nenašla odvahu. Nevíte jak taková terapie probíhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
15.4.21 12:53
@NoraDoma píše:
@Len123l
Když mě bohužel nepřijde jako malichernost, že si manžel vyměňuje sladké zprávy s jinou, bere ji na prochazky a má neustále potřebu být s ní v kontaktu. Vidí se s ní kdykoliv to jen jde…

Uprimne? Vzdyt to manzelstvi evidentne nefunguje. Jeste si umim predstavit, ze si jeden z partneru substituuje ciste sex (a jinak dal partnersky funguji), ale tyhle intimnosti, cas, zajem…tam neni misto pro tri. A jeste se manzelce divit, ze se neciti komfortne.
Trva to rok, nehodla s tim prestat. Neni na case udelat nejaky rez? Tohle uz neni poblouzneni, ale paralelni vztah a absolutni neucta k tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
15.4.21 12:55

@ontarova.stara Já tohle bohužel vím, taky to tak vnímám, ale já prostě za ten rok padla a nemám sílu vůbec na nic. Nedokážu se mu postavit a poslat ho do háje, proto řeším, co se sebou. Třeba když se zvednu a naberu sílu, zvládnu ten řez udělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
15.4.21 12:55

Začít si vážit sama sebe, potom už si nenecháš takhle ubližovat. Mít sebe na prvním místě!
No napíšu ti co bych udělala já. Manžela bych si přestala všímat, řešit ho, pokud k tomu má takový přístup. Věnovala bych se hlavně a určitě bych manželovi nedávala pocit, že čekám na to jestli mě vezme na milost. V krajním případě bych ho požádala, ať se odstehuje, alespoň na dočasnou dobu, abych měla čas pro sebe a čas na to dát se do pořádku. Záleží na tobě, ale přece nemůžeš nechat druhého aby ti nicil život. Je to tvůj život a máš jen jeden a možná se manžel vzpamatuje a možná potkáš někoho kdo si tě bude vážit.
Chyby dělá každý, ale tady mi přijde, že mu moc nezáleží na tom jak ti je a jestli ti ubližuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
15.4.21 12:57

..

Tohle neradím skoro nikdy.. nicméně píšeš, že o sebe pečuješ, cvičíš takže by ti dobrou náladu, energii dodalo právě to, že by ti nějaký muž psal sladké zprávy. Viděl by v tobě hezkou, zajímavou ženskou a ne zombie, jak ti říká tvůj manžel. A může jít také o platonický vztah, nemusí to být hned milenec.
Ono to člověka prostě nakopne, zvedne ti to sebevědomí. Kup si i nějaké hezké prádlo. A manžela víc zapoj do péče o děti, ať máš víc času na sebe. On nejspíš nemá roupama co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
15.4.21 12:59
@JenŽena píše:
Začít si vážit sama sebe, potom už si nenecháš takhle ubližovat. Mít sebe na prvním místě!
No napíšu ti co bych udělala já. Manžela bych si přestala všímat, řešit ho, pokud k tomu má takový přístup. Věnovala bych se hlavně a určitě bych manželovi nedávala pocit, že čekám na to jestli mě vezme na milost. V krajním případě bych ho požádala, ať se odstehuje, alespoň na dočasnou dobu, abych měla čas pro sebe a čas na to dát se do pořádku. Záleží na tobě, ale přece nemůžeš nechat druhého aby ti nicil život. Je to tvůj život a máš jen jeden a možná se manžel vzpamatuje a možná potkáš někoho kdo si tě bude vážit.
Chyby dělá každý, ale tady mi přijde, že mu moc nezáleží na tom jak ti je a jestli ti ubližuje

Já tohle vše racionálně vím. Jen nevím, jak to prakticky provést. Jak si sebe začít víc vážit, kde vzít sílu na to, aby mi to bylo jedno. Budu úplně upřímná, stydím se za to, ale mě to úplně semlelo. Jsem v neustálém stresu a uzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5000
15.4.21 13:00
@NoraDoma píše:
Nad psychoterapeutem jsem také uvažovala… I jsem se k jednomu před Vánoci objednala, ale pak jsem šla do karantény a znovu jsem nenašla odvahu. Nevíte jak taková terapie probíhá?

No prostě si o tom popovídáte a můžeš dostat nějaké dobře mířené rady, jak se s tím vypořádat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12301
15.4.21 13:01
@cartera píše:
Tohle neradím skoro nikdy.. nicméně píšeš, že o sebe pečuješ, cvičíš takže by ti dobrou náladu, energii dodalo právě to, že by ti nějaký muž psal sladké zprávy. Viděl by v tobě hezkou, zajímavou ženskou a ne zombie, jak ti říká tvůj manžel. A může jít také o platonický vztah, nemusí to být hned milenec.
Ono to člověka prostě nakopne. A manžela víc zapoj do péče o děti, ať máš víc času na sebe. On nejspíš nemá roupama co dělat.

Takhle, ja chapu, jak to myslis a pokud by zakladatelka nebyla v az tak spatnem psychickem stavu, asi by to byla cesta. Jenze se obavam, ze v aktualnim dusevnim rozpolozeni hrozi, ze se na dotycneho prehnane upne. Ze bude stacit, aby se k ni nekdo (at uz s jakymkoliv zamerem) choval alespon trochu mile a dostane se z louze pod okap. Zvlast pokud to on bude vnimat jen jako flirt.
Pokud by to zvladla, tak samozrejme proc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2994
15.4.21 13:02

Tvůj muž už není Tvůj.
Dokud se od něj neodpoutáš, nic se bohužel nezmění. On je zdroj Tvého ponížení, z kterého vyplývá to nesebevědomí.
Vyhodit ho nemusíš, začni tím, že se vnitřně smíříš s tím, že půjdete od sebe, odpoutat se od něj. Můžeš zatím dál čerpat z vašeho vztahu výhody pro sebe, ale neinvestuj do něj už energii. Přestaň hodnotit sebe sama podle toho, jak Tě hodnotí partner. Začni žít podle toho, jak chceš Ty sama - choď ven, vídej se s lidmi, partnera zaúkoluj a udělej si čas pro sebe. Přestaň se na něj jakkoliv ohlížet. On se na Tebe taky neohlíží a investuje energii jinde, tak proč bys to měla dělat Ty?
Kdyby na to přišlo, dokážeš si poradit sama, nebo máš někoho, kdo by Ti mohl alespoň na čas pomoct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat