Jak sebrat poslední kousky důstojnosti a skončit to?

Anonymní
28.10.19 14:58

Jak sebrat poslední kousky důstojnosti a skončit to?

Ahoj holky,

půl roku jsem měla krásný vztah než se všechno úplně po…už nevěřím ze to dobře dopadne a jsem úplně ale úplně v háji, protože jsem tomu fakt věřila. A teď jsem před rozhodnutím to buď ukončit já anebo to nechat na něm, což skončí dvěma způsoby, ukonci to anebo to bude oddalovat protože radikální řešení úplně není jeho styl a vím ze mě má rád.

Kamarádi mi tvrdí ze to třeba ještě má budoucnost ale teď je to vyhroceny a bude lepší když si dáme pauzu měsíc dva a pak se potkame a uvidíme.

Jenže já vůbec nemám odvahu. Nikdy jsem neměla. Můj ex mě dostal do stavu ze jsem klecela na kolenou a prosila ať neodchází (to byl psycho vztah cely), přitom jinak mám sebevědomí, jen jak se zamiluju tak mi úplně přeskočí a necjci o toho člověka za nic na světě přijít.

A teď si říkám ze ta pauza třeba do ledna by smysl dávala, nebo to ukončit a pokud k sobě patříme, proste si k sobě cestu najdeme. Nebyl by to konec v afektu, ví ze ho miluju a napsala bych to slušně, ze teď se jen trapim a to nechci a potřebuji žít jinak než mi on teď nabízí.

Vůbec nevím co dělat, potřebuji asi nakopnout, oporu, ze to dam, protože aktuálně jen brecim a brecim a už mi začíná byt všechno jedno, mám pocit ze na nicem nezáleží a jediný na co myslím je on a to jak necjci aby ho kdy měla nějaká jiná :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5355
28.10.19 15:01

Můžeš napsat co se stalo? Jedině tak ti tu můžeme poradit, jestli má cenu něco dál nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13386
28.10.19 15:06

Po pulrocni znamosti si davat pauzu? To si ji budete davat kazdeho pul roku? :nevim: A duvod te pauzy je jaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 15:06

No ono asi ani nejde. Nechce se mi to psát, je to na dlouho, ale stručně máme proste jiný představy o budoucnosti a pochopila jsem ze on to minimálně teď měnit nechce a za mě to je neudržitelný. Víc se trapim než jsem šťastná.

Šlo mi spis o to jak sebrat odvahu když vůbec žádnou nemám a člověku kterého miluji říct, ze takhle to nechci a ze si musíme dat od sebe pauzu a pak se sejít a uvidíme anebo to skončit a někde ve skrytu duše doufat ze mu budu časem chybět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 15:07
@cecetka píše:
Po pulrocni znamosti si davat pauzu? To si ji budete davat kazdeho pul roku? :nevim: A duvod te pauzy je jaky?

No to nebudeme, my spolu nemáme vůbec problém, žádné hádky, nic, je to téměř dokonalý vztah až na to ze jsem pochopila ze jeho vize do budoucna jsou úplně jiné než moje a ze to se nezmění (nebo asi ne).

• Citovat
  • Nahlásit
5355
28.10.19 15:10

Tak jiná představa o budoucnu je závažná věc. Je to důvod pro rozchod. Jestli třeba ty chceš svatbu a rodinu a on cestovat a než dětí, tak to nemá smysl. Nepíšeš kolik je ti let. Čím starší, tím rychleji ukončí, ať máš ještě čas, hledat lepšího, kdo bude mít o budoucnosti stejné představy jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.10.19 15:10
@Anonymní píše:
No to nebudeme, my spolu nemáme vůbec problém, žádné hádky, nic, je to téměř dokonalý vztah až na to ze jsem pochopila ze jeho vize do budoucna jsou úplně jiné než moje a ze to se nezmění (nebo asi ne).

Pokud se nedokážete shodnout na společné budoucnosti (například chci/nechci dítě) a dáváte si pauzu po pouhopouhem půl roce a ty nejsi psychicky úplně v pohodě, radím ti ušetřit si další zklamání, ukončit to a dát dohromady sebe sama.

• Citovat
  • Nahlásit
74923
28.10.19 15:11

Aha, dokonaly vztah, akorat vize jsou uplne jine :think: co je na nem tedy tak dokonaleho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 15:13

Já vůbec nechci rozebírat nás vztah! Já chtěla poradit jak získat odvahu a ukončit něco v čem mi bylo půl roku tak dobře jako leta ne.

• Citovat
  • Nahlásit
3377
28.10.19 15:15

Doslova jediný způsob, jak to udělat, je udělat to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5355
28.10.19 15:18
@Anonymní píše:
Já vůbec nechci rozebírat nás vztah! Já chtěla poradit jak získat odvahu a ukončit něco v čem mi bylo půl roku tak dobře jako leta ne.

Prostě si sedni, sepiš si natvrdo a upřímně sama před sebou, všechny pro a proti v tomto vztahu a vedle toho svou představu o budoucnosti. Pořádně si to přečti, pak se s ním sejdi a vybral to. Pobreč si doma ještě předtím. S ním už jen suše proč se rozcházíte v pohledech do budoucna. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
28.10.19 15:18

A byl by velký problém pár měsíců, rok… Počkat, nebo je to něco aktuálního? (Např. Teď hned chce odjet žít do Ameriky, ty chceš zůstat doma a hnízdit.)
Pokud by to bylo něco ve stylu nechci svatbu a děti do pěti, ale do deseti let. Tak bych to tak nehrotila. To si může časem rozmyslet. Pokud jde o delší horizont. Jestli jsem to napsala srozumitelně, snad mi rozumíš. Ovšem podle toho, jak píšeš, jde asi o něco zásadnějšího, co si asi jen tak nerozmyslí.

Nebo něco, co ty bys chtěla, nechce vůbec? Nebo něco nechceš ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 15:24

@Kamkam je to víceméně co říkáš. Já chci žít v Praze nebo u Prahy, mít rodinu, hezky byt/dům. On chce žít jako nomád, nemít domov, pořád vlastně být na cestě. Prý ho konzumní život nebaví. Má super práci ale je ochoten se všeho vzdát a živit se třeba jako potápěč, žít půl roku v Karibiku, nevím moc jak a kde, pak někde v Asii, občas Evropa. Rodiče vidět 2× ročně. Děti chce ale ne teď (to nevadí) a mysli si ze tenhle styl klidně zvládnou do 6ti let. Já ale tohle v sobě absolutně nemám. Cestování miluju ale ještě víc mám rada svůj život v Praze, rodinu, kamarády, svou práci, své koníčky. Jela bych na půl roku nebo rok, ale pro nej je to proste život který si vysnil a kterýho se nevzdá, protože takhle jal je není stastnej. Je mu 35 takže to není mladická nerozvaznost

• Citovat
  • Nahlásit
a12
45340
28.10.19 15:25
@cecetka píše:
Po pulrocni znamosti si davat pauzu? To si ji budete davat kazdeho pul roku? :nevim: A duvod te pauzy je jaky?

Vzdycky zacnou v listopadu a daj si ji do ledna, at nemusej řešit vanocni darky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5355
28.10.19 15:26

Zakladatelko, tak to fakt není co řešit. Je čas udělat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu