Jak sehnat paní či slečnu na hlídání

683
25.4.17 21:59

Jak sehnat paní či slečnu na hlídání

Děvčata, prosím o radu. Za nedlouho se mi narodí čtvrté dítě, pročež od září budu mít doma batole, miminko předškolačku a školáka. Každopádně asi pro mne bude značně obtížné, dopravit nějakým způsobem jedno dítě do školky a zpět, druhé do školy a zpět a k tomu sladit režim těch zbylých prťat. Jelikož tatínek pracuje část týdne mimo město, potřebuji tedy sehnat někoho na pomoc. Jde mi zejména o to, aby mi měl párkráte do týdne kdo zavést prvňáka do školy a ze školy, případně s ním napsal úkoly. Pokud by se dařilo, mohla by mi dotyčná jednou týdně pohlídat na hodinku miminko, abych mohla s batoletem do plavání, případně nárazově pomoci i s ostatními dětmi. Prioritou ale je to vodění do školy. No a teď jak na to? To neměl být jako neplacený inzerát na emiminu, jestli se někdo přihlásí. Spíše uvítám tipy, jak se vlastně někdo takový hledá. V okolí nikoho neznám, jsem tu přestěhovaná krátce, jde o okraj Brna, takže to bude spíše chtít někoho, kdo tu bydlí nedaleko, přecijen asi ne každý bude ochoten se sem trmácet kvůli půlhodince strávené se synkem cestou tramvají a přes pár semaforů. Dívala jsem se na hlídačky. cz protože mi je internet pořád nabízí a měla jsem pocit, že se spíše jedná o nějaké to systematičtější hlídání, že slečny a paní jsou tam spíše opravdu chůvičky, které s dětmi skutečně tráví třeba ty půldny a tak, kdežto mě jde fakt primárně o ty cesty. Prostě, když mi onemocní batole a manžel bude mimo, tak třeba dcerka zmešká školku a celkem nic se nestane, ale synek už by školu meškat neměl jen kvůli tomu, že ho tam nemá kdo dopravit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2082
25.4.17 22:08

V Brne existuje nejaky svoz, myslim avantiapi nebo tak nejak, ale jen jsem o ton cetla, u nas byl taky takovy pokus, ale brzy to skoncilo.Ty hlidacky bych zkusila nejakou oslovit, treba se ji to bude hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
25.4.17 22:14

O jakou část Brna se jedna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
25.4.17 22:14

Asi bych v okolí vylepila inzerci, poptala se v restauraci, sousedů atd.

Nebo kluka opravdu naučit čím dříve jak se dostat do školy. Poptat se ve škole jestli nějaký rodič nevozí své ditko z vaseho okolí.

Na hlidani je to podle mně priliz malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
25.4.17 22:21

Ja jsem sehnala maminku ze sousedstvi pres emimino :-).
Nejak me vubec nenapadlo, ze by to mohlo byt proti pravidlum :oops:
hlidacky.cz mi take nevyhovovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.17 22:46

Ja hlidam take, nasly jsme se zde, dala to do diskuze z nasi casti mesta, bydlim od ni kousek, sly jsme parkrat na kafe a jelikoz jsem se ji zdala ok, tak jsme si placly

• Citovat
  • Nahlásit
683
26.4.17 07:50

Jde o Medlánky, bydlíme zde necelý měsíc, takže zatím ani neznám sousedy. Samotného zatím raději ne, pokud by ho vzali do školy, kam chceme, tak to je tramvají a pak přes několik velkých přechodů. Na svoz se kouknu, slyším o tom prvně. Nějaké dětičky tam do školy asi jezdí, na zastávce bývá tou dobou plno, ale zdá se mi, že spíše až starší, respektive naproti je gympl, tak to jsou hlavně gympláci. Nu zkusím se tu nějak seznámit a pozeptat během prázdnin. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
26.4.17 14:11

A neuvolila by se třeba nějaká slečna studentka, když je ten gympl naproti? Vím, že si takhle přivydělávala kámoška z pedáku, sem tam se sousedovic dětmi na hřiště atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
26.4.17 15:18
@Jorik81 píše:
A neuvolila by se třeba nějaká slečna studentka, když je ten gympl naproti? Vím, že si takhle přivydělávala kámoška z pedáku, sem tam se sousedovic dětmi na hřiště atd.

Bratr take vodil deti ze skoly, kdyz byl na stredni a pak s nimi travil hodinku doma, nez prisli rodice. Myslim, ze je to dobry napad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
26.4.17 19:55

@Jorik81 @Limi123 To by šlo. Teď ještě, jak se k takové nějaké studentce dostat. Přece je nebudu zpovídat ráno na zastávce… Asi vylepit kolem zastávky inzeráty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama