Jak sehnat věřitele, abych mohla zaplatit dluhy?

Anonymní
10.7.13 21:23

Jak sehnat věřitele abych mohla zaplatit dluhy?

Dobrý večer,

v před 5ti lety jsem si nabrala nějaké půjčky, paušál a neplatila. Jedná se o 3 kreditky od bank, paušál u O2 a jednoho lichváře. Tím, že jsem neplatila, chodily výzvy, rostly úroky a já ze strachu nereagovala. Ano hloupost největší, vím. Věc se má takhle, teď po těch letech v jeden týden mi přišly dvě exekuce, naštěstí peněz mám dost, takže jsem je uhradila hned, od toho lichváře a jednu kreditku. Ráda bych ale splatila už vše, ale nevím jakým způsobem zjistit kdo vlastní ty pohledávky. Banka u O2 po nějaké době dluhy v nějaké balíku rozprodávají a nikdo mi nechce říct komu. Takže jak mám vypátrat komu mám platit a kolik? Samozřejmě žádné dopisy už nemám, ve kterých bych to mohla najít.
Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
10.7.13 21:46
@Anonymní píše:
Dobrý večer,v před 5ti lety jsem si nabrala nějaké půjčky, paušál a neplatila. Jedná se o 3 kreditky od bank, paušál u O2 a jednoho lichváře. Tím, že jsem neplatila, chodily výzvy, rostly úroky a já ze strachu nereagovala. Ano hloupost největší, vím. Věc se má takhle, teď po těch letech v jeden týden mi přišly dvě exekuce, naštěstí peněz mám dost, takže jsem je uhradila hned, od toho lichváře a jednu kreditku. Ráda bych ale splatila už vše, ale nevím jakým způsobem zjistit kdo vlastní ty pohledávky. Banka u O2 po nějaké době dluhy v nějaké balíku rozprodávají a nikdo mi nechce říct komu. Takže jak mám vypátrat komu mám platit a kolik? Samozřejmě žádné dopisy už nemám, ve kterých bych to mohla najít.
Děkuji za odpověď

Od koho ti přišly ty exekuce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.13 21:55

@Lejaa

Od toho soukromníka a jedné společnosti která vlastnila pohledávku od banky (jedna z těch kreditek). Každou pohledávku vymáhal jiný exekutor a ani jeden z nich nic mého už na starosti nemají

• Nahlásit
  • Citovat
8959
10.7.13 21:57
@Anonymní píše:
@LejaaOd toho soukromníka a jedné společnosti která vlastnila pohledávku od banky (jedna z těch kreditek). Každou pohledávku vymáhal jiný exekutor a ani jeden z nich nic mého už na starosti nemají

tak podle mě je nejjednodušší zajít do těch společností, kde jsi si napůjčovala a pokusit se zjistit nějaké info. Popř. pokud už ti chodí dopisy od exekutorů, tak už to s největší pravděpodobností prošlo soudem, takže domluva přímo s exekutorama. Určitě máš stanovenou nějakou lhůtu do kdy zaplatit, než ti přijdou zabavit věci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.13 22:06

Říkám, že to, co mi přišlo ohledně exekuce, jsem zaplatila, jinou exekuci proti mě vedenou nemám. A v těch společnostech jsem byla, ale nejsou schopni mi říct, kdo momentálně vlastní tu danou pohledávku. Právě tady od těch zbývajících nedošlo už víc než rok nic, tak nevím jak se k tomu dopátrat.

• Nahlásit
  • Citovat
69308
10.7.13 22:10

Soud v místě tvého bydliště, všechny soudy, které musí pedcházet exekucím, musí být vedeny na soudu, kam spadáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3879
10.7.13 22:20

Vim, ze od kamosky pritel platil nehoho (pravnika? to uz nevim…)a ten clovek mu hlidal, kde ma dluhy o kterých uz nevedel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama