Reklama

Jak sepsat předmanželskou smlouvu mezi partnery?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 09.01.17 16:33
jak sepsat předmanželskou smlouvu mezi partnery

Dobrý den,
S přítelem budeme kupovat nemovitost a vzhledem k tomu, že do toho dám peníze z prodeje nemovitosti, kterou jsem si dříve sama koupila budu disponovat větším podílem nabyté nemovistost, což tak bude zapsané i v katastru.
Nyní zvažujeme zda pro případ, že by se v budoucnu vyskytly nějaké neshody a my se rozešli, tak jestli sepsat nějakou smlouvu.
Budeme si brát společnou hypotéku.
Jde mi o to, aby jsme se potom třeba někdy nehádali, apod. Víte jací lidé potom jsou. Tak jestli máte někdo podobnou zkušenost. Myslela jsem, že by potom jeden druhého vyvázal z hypotéky a vyplatit. Nechtěla bych potom někdy stát před situací, že když máme společnou hypotéku tak nejde nic už dělat :nevim: Moc děkuji za zkušenosti.

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 09.01.17 16:37

No nejlip asi u pravnika.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 16:38

@dorodoro No, smluv si můžete ohledně hypotéky sepsat kolik chcete, ale pokud s vyvázáním jednoho nebude souhlasit banka (z důvodu bonity), tak si všechny smlouvy můžete strčit za klobouk.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 09.01.17 16:42

Právníka určitě, ale není to zrovná levná záležitost a tak bych ráda předtím než ho oslovím názory někoho, kdo má nějaké zkušenosti.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 09.01.17 16:48

Právník.. ale není to zrovna nejlevnější :roll:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25288 příspěvků 09.01.17 16:53

U notáře stojí to cca 3 a půl tis.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47793 příspěvků 09.01.17 18:11
@brumdinka píše:
U notáře stojí to cca 3 a půl tis.

no tak jestli jsou spolumajitelé, tak zastaví nemovitost společně a nerozdílně. To samé, pokud budou společně o hypo žádat. žádná smlouva mezi nimi nezabrání bance, aby v případě, že nebude jeden platit svůj díl nebrala od toho druhého.
POdle mě to ošetřit nejde.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama