Jak sepsat předmanželskou smlouvu mezi partnery?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 09.01.17 16:33
jak sepsat předmanželskou smlouvu mezi partnery

Dobrý den,
S přítelem budeme kupovat nemovitost a vzhledem k tomu, že do toho dám peníze z prodeje nemovitosti, kterou jsem si dříve sama koupila budu disponovat větším podílem nabyté nemovistost, což tak bude zapsané i v katastru.
Nyní zvažujeme zda pro případ, že by se v budoucnu vyskytly nějaké neshody a my se rozešli, tak jestli sepsat nějakou smlouvu.
Budeme si brát společnou hypotéku.
Jde mi o to, aby jsme se potom třeba někdy nehádali, apod. Víte jací lidé potom jsou. Tak jestli máte někdo podobnou zkušenost. Myslela jsem, že by potom jeden druhého vyvázal z hypotéky a vyplatit. Nechtěla bych potom někdy stát před situací, že když máme společnou hypotéku tak nejde nic už dělat :nevim: Moc děkuji za zkušenosti.

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19278 příspěvků 09.01.17 16:37

No nejlip asi u pravnika.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 16:38

@dorodoro No, smluv si můžete ohledně hypotéky sepsat kolik chcete, ale pokud s vyvázáním jednoho nebude souhlasit banka (z důvodu bonity), tak si všechny smlouvy můžete strčit za klobouk.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 09.01.17 16:42

Právníka určitě, ale není to zrovná levná záležitost a tak bych ráda předtím než ho oslovím názory někoho, kdo má nějaké zkušenosti.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 09.01.17 16:48

Právník.. ale není to zrovna nejlevnější :roll:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 09.01.17 16:53

U notáře stojí to cca 3 a půl tis.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49161 příspěvků 09.01.17 18:11
@brumdinka píše:
U notáře stojí to cca 3 a půl tis.

no tak jestli jsou spolumajitelé, tak zastaví nemovitost společně a nerozdílně. To samé, pokud budou společně o hypo žádat. žádná smlouva mezi nimi nezabrání bance, aby v případě, že nebude jeden platit svůj díl nebrala od toho druhého.
POdle mě to ošetřit nejde.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >