Jak sepsat předmanželskou smlouvu mezi partnery?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dorodoro
Stálice 55 příspěvků 09.01.17 16:33
jak sepsat předmanželskou smlouvu mezi partnery

Dobrý den,
S přítelem budeme kupovat nemovitost a vzhledem k tomu, že do toho dám peníze z prodeje nemovitosti, kterou jsem si dříve sama koupila budu disponovat větším podílem nabyté nemovistost, což tak bude zapsané i v katastru.
Nyní zvažujeme zda pro případ, že by se v budoucnu vyskytly nějaké neshody a my se rozešli, tak jestli sepsat nějakou smlouvu.
Budeme si brát společnou hypotéku.
Jde mi o to, aby jsme se potom třeba někdy nehádali, apod. Víte jací lidé potom jsou. Tak jestli máte někdo podobnou zkušenost. Myslela jsem, že by potom jeden druhého vyvázal z hypotéky a vyplatit. Nechtěla bych potom někdy stát před situací, že když máme společnou hypotéku tak nejde nic už dělat :nevim: Moc děkuji za zkušenosti.

Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19836 příspěvků 09.01.17 16:37

No nejlip asi u pravnika.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64515 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 16:38

@dorodoro No, smluv si můžete ohledně hypotéky sepsat kolik chcete, ale pokud s vyvázáním jednoho nebude souhlasit banka (z důvodu bonity), tak si všechny smlouvy můžete strčit za klobouk.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 09.01.17 16:42

Právníka určitě, ale není to zrovná levná záležitost a tak bych ráda předtím než ho oslovím názory někoho, kdo má nějaké zkušenosti.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 09.01.17 16:48

Právník.. ale není to zrovna nejlevnější :roll:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25408 příspěvků 09.01.17 16:53

U notáře stojí to cca 3 a půl tis.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 09.01.17 18:11
@brumdinka píše:
U notáře stojí to cca 3 a půl tis.

no tak jestli jsou spolumajitelé, tak zastaví nemovitost společně a nerozdílně. To samé, pokud budou společně o hypo žádat. žádná smlouva mezi nimi nezabrání bance, aby v případě, že nebude jeden platit svůj díl nebrala od toho druhého.
POdle mě to ošetřit nejde.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

On je žena! Etzler, Novotný a Nosek se oblékli jako dámy a takhle to dopadlo

Na Česko se řítí další muzikálový hit. Už v polovině března se na prknech... číst dále >

Šojdrová je pro smích: Kvůli čachrům se sirotky ji přirovnali k Saxaně

Uplynulo půl roku od doby, kdy lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >