Jak šetrně odmítnout hlídání psa na delší dobu

Anonymní
22.5.18 14:36

Jak šetrně odmítnout na delší dobu hlídání psa

Ahoj holky, možná je to dotaz jak od malé holky, ale jedná se o bližší příbuznou. Proto i pochopte ten anonym. Příbuzná má psa malého vzrůstu. Je mu asi 6let. Je fajn, několikrát do roka ho hlídám. Máme RD, tak jí nejspíš přišlo, že jsme nejvhodnější kandidáti. Vždy jsem hlídala max. 14 dní. Teď přišla s tím, že potřebuje v září na měsíc a půl 8o Jede do ciziny. Poslední dobou mi spíš vadí, že to bere jako automatiku. Sice poděkuje, ale nemám od ní nic na oplátku. My jí třeba psa na hlídání nedáváme, jelikož naše dost štěká, ona žije v bytě, nehlídala by ho. Říkala jsem jí, že takovou dlouhou dobu hlídat nemůžu, jelikož budu chodit do práce. Má na vše odpověď, takže prej může být celý den zavřený doma. Jenže to se tam pokadi a počurá. Celkově nevím, jestli jsem divná, ale je to pro mě i zodpovědnost jako blázen. Přeci jen to není můj pes, je to dlouhá doba. Příbuzná je docela divné povahy. Je fajn, ale umí se naštvat. Je pravda, že jsem si jí asi naučila sama, když jsem se jí jednou sama nabídla. Ale od té doby to bere automaticky a mě se to přestává líbit. Jak jí šetrně říct, že je to pro mě dlouhá doba, aby s tím nepočítala a zároveň se nenaštvala? Hlídáte mazlíčky taky takhle dlouho? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12304
22.5.18 14:40

Bud asertivní jak jinak to chceš udělat. Prostě „hele Hani nezlob se, ale prostě ne“ Pokud by měla připomínky, tak jí řekni, že to bere už jako automatiku a ať to bere jako poslední stanovisko. Ona si pořídila závazek, tak at zaplatí psí hotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16797
22.5.18 14:40

Normálně bych řekla, ať se nezlobí, ale že je to na tebe dlouho. Že jí třeba ráda pohlidáš třeba na týden. Ale že třeba taky někam pojedeš nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
22.5.18 14:41
@P4ja píše:
Normálně bych řekla, ať se nezlobí, ale že je to na tebe dlouho. Že jí třeba ráda pohlidáš třeba na týden. Ale že třeba taky někam pojedeš nebo tak.

No jestli už ho nechce vubec hlídat, tak at týden ani nezminuje :-D, ale předpokládám, že se asi urazí a už jí ho stejně asi nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
22.5.18 14:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, možná je to dotaz jak od malé holky, ale jedná se o bližší příbuznou. Proto i pochopte ten anonym. Příbuzná má psa malého vzrůstu. Je mu asi 6let. Je fajn, několikrát do roka ho hlídám. Máme RD, tak jí nejspíš přišlo, že jsme nejvhodnější kandidáti. Vždy jsem hlídala max. 14 dní. Teď přišla s tím, že potřebuje v září na měsíc a půl 8o Jede do ciziny. Poslední dobou mi spíš vadí, že to bere jako automatiku. Sice poděkuje, ale nemám od ní nic na oplátku. My jí třeba psa na hlídání nedáváme, jelikož naše dost štěká, ona žije v bytě, nehlídala by ho. Říkala jsem jí, že takovou dlouhou dobu hlídat nemůžu, jelikož budu chodit do práce. Má na vše odpověď, takže prej může být celý den zavřený doma. Jenže to se tam pokadi a počurá. Celkově nevím, jestli jsem divná, ale je to pro mě i zodpovědnost jako blázen. Přeci jen to není můj pes, je to dlouhá doba. Příbuzná je docela divné povahy. Je fajn, ale umí se naštvat. Je pravda, že jsem si jí asi naučila sama, když jsem se jí jednou sama nabídla. Ale od té doby to bere automaticky a mě se to přestává líbit. Jak jí šetrně říct, že je to pro mě dlouhá doba, aby s tím nepočítala a zároveň se nenaštvala? Hlídáte mazlíčky taky takhle dlouho? :think:

prostě řekni že to nejde, pes je její tak i její odpovědnost ne že automaticky psa přivede a starej se. V nejhorším at si zaplatí psí hotel ;) Naštve se stejně, je to pro ní nejlevnější řešení takže bych jí to řekla jasně. prostě hlídat tak dlouho nebudu. At si to zařídí jinak, to nemůže vzít psa s sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16797
22.5.18 14:42

@Šarlota4 Já myslela na týden v tom kdy bude pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 14:44

Mě by týden nevadil, mám toho psa i ráda. Ale takovou dobu je to masakr. Je pravda, že mu donese krmivo, pelech, misku. Ale já bych třeba to ještě nějak vrátila. Je to 5× do roka a klidně i na 14 dní. Vadí mi to, že to bere automaticky. A přeci jen, je to zodpovědnost jak blázen. Vy holky hlídate na takovou dobu psa?

• Citovat
  • Nahlásit
pavlinastibrova
22.5.18 14:45

Jsem velká milovníčka zvířat ale tvůj postoj je zcela pochopitelný a máš právo odmítnout, nemůže tě do toho nijak donutit, přesně jak psali holky, řekni ji nezlob se ne, je to závazek a může to být pro vás omezující

• Citovat
  • Nahlásit
36011
22.5.18 14:46

No to je teda situace. Ona asi nema, jak si to jinak zaridit. Kdyz si pred 6ti lety porizovala psa, nenapadlo ji, ze treba bude chtit na tak dlouho nekdy nekam jet. Kolik by ji to stalo v psim hotelu?
No asi ti nezbyva, nez asertivita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 14:46
@Markéta80 píše:
prostě řekni že to nejde, pes je její tak i její odpovědnost ne že automaticky psa přivede a starej se. V nejhorším at si zaplatí psí hotel ;) Naštve se stejně, je to pro ní nejlevnější řešení takže bych jí to řekla jasně. prostě hlídat tak dlouho nebudu. At si to zařídí jinak, to nemůže vzít psa s sebou?

Nemůže, jede do ciziny. Bych jí chtěla vidět, jak si zaplatí psí hotel :mrgreen: Ta nepustí ani korunu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
12304
22.5.18 14:47
@Anonymní píše:
Mě by týden nevadil, mám toho psa i ráda. Ale takovou dobu je to masakr. Je pravda, že mu donese krmivo, pelech, misku. Ale já bych třeba to ještě nějak vrátila. Je to 5× do roka a klidně i na 14 dní. Vadí mi to, že to bere automaticky. A přeci jen, je to zodpovědnost jak blázen. Vy holky hlídate na takovou dobu psa?

Ne psa bych nikomu nehlídala, protože o víkendech celý dny vejletíme atd. Bud se postavíš sama za sebe nebo tam hafíka budeš zase mít no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
22.5.18 14:48
@Anonymní píše:
Nemůže, jede do ciziny. Bych jí chtěla vidět, jak si zaplatí psí hotel :mrgreen: Ta nepustí ani korunu :mrgreen:

Uvědom si, že ty nejsi ta co se má cítit špatně, ty jsi ta která zdarma poskytuje hlídání a měla by být pochválená a oceněná ( třeba vínem v nejmenším ) a ne, že se kvůli tomu budeš ještě cítit mizerně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
22.5.18 14:50
@Anonymní píše:
Nemůže, jede do ciziny. Bych jí chtěla vidět, jak si zaplatí psí hotel :mrgreen: Ta nepustí ani korunu :mrgreen:

tak to má blbý :mrgreen: Tak to si bude muset najít někoho jiného :mrgreen: je to její pes tak musí vymyslet jiné řešení. I do ciziny psy můžou nebo jiného příbuzného nebo ten hotel ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
22.5.18 14:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky, možná je to dotaz jak od malé holky, ale jedná se o bližší příbuznou. Proto i pochopte ten anonym. Příbuzná má psa malého vzrůstu. Je mu asi 6let. Je fajn, několikrát do roka ho hlídám. Máme RD, tak jí nejspíš přišlo, že jsme nejvhodnější kandidáti. Vždy jsem hlídala max. 14 dní. Teď přišla s tím, že potřebuje v září na měsíc a půl 8o Jede do ciziny. Poslední dobou mi spíš vadí, že to bere jako automatiku. Sice poděkuje, ale nemám od ní nic na oplátku. My jí třeba psa na hlídání nedáváme, jelikož naše dost štěká, ona žije v bytě, nehlídala by ho. Říkala jsem jí, že takovou dlouhou dobu hlídat nemůžu, jelikož budu chodit do práce. Má na vše odpověď, takže prej může být celý den zavřený doma. Jenže to se tam pokadi a počurá. Celkově nevím, jestli jsem divná, ale je to pro mě i zodpovědnost jako blázen. Přeci jen to není můj pes, je to dlouhá doba. Příbuzná je docela divné povahy. Je fajn, ale umí se naštvat. Je pravda, že jsem si jí asi naučila sama, když jsem se jí jednou sama nabídla. Ale od té doby to bere automaticky a mě se to přestává líbit. Jak jí šetrně říct, že je to pro mě dlouhá doba, aby s tím nepočítala a zároveň se nenaštvala? Hlídáte mazlíčky taky takhle dlouho? :think:

Ne, nebudeme ti ho hlídat, nezlob se. Já bych byla ochotná pohlídat psa na víkend, malého a naučeného chodit ven. Ale nenabízím se jako psí hotel. Naštěstí mě ani nikdo nežádá. Víc bych vzhledem k práci a vytíženosti nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Avu
3308
22.5.18 14:51

@Pudloslava V hotelu, kam dávám psa já, by jí to na měsíc a půl vyšlo na 9 000 Kč ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama