Jak šetrně oznámit švagrové těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
masinka69
Kecalka 141 příspěvků 18.02.18 22:01
Jak setrne oznamit svagrove tehotenstvi

Ahoj.rada bych, jestli se tu najde nekdo, kdo by mi poradil, nejlepe z vlastni zkusenosti, jak co nejsetrneji rict svagrove o mem tehotenstvi a jak se potom chovat, nerada bych ji nechtene ublizovala.jsem neplanovane po treti tehotna a ona uz se dva roky snazi o miminko a ma za sebou uz dve zamlkle tehotenstvi. Jedno dite uz ma, ale uz se ji blizi 40.jsem v 10tt a nejak ztracim odvahu ji to rict, bude to pro ni dost neprijemne, dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ginuš
Hvězda diskuse 38000 příspěvků 18.02.18 22:06

@masinka69 potratila jsem 4× a těhotenství někoho v rodině bych vzala normálně a hlavně držela palce, ať je vše v pohodě. Třeba to vezme jinak než si myslíš a bude to v pohodě

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 22:07

Neříkej jí to :nevim: bude to vypadat, že se vytahuješ.

Ať se to dozví od někoho jiného než od tebe, nejlépe od svých rodičů. Bude mít čas to vstřebat a nezaskočíš jí tím, že ti bude muset gratulovat.

Píšu z vlastní zkušenosti, byla jsem ta, co dítě dlouho neměla, a byla jsem ráda, že jsem se o těhotenství švagrovky dozvídala zprostředkovaně, a ne od ní samotné. A to máme velmi dobré vztahy, vídáme se často a máme se rády :)

lachtanice86
Kelišová 6650 příspěvků 18.02.18 22:07

Tohle bude těžké ať to řekneš jakkoli šetrně. Mluvím z postu té které se nedaří. Ale určitě z tebe bude mít radost.

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 18.02.18 22:08

At to udelas jakkoliv, pokud si to bude chtit brat, tak si to brat bude. Pokud je rozumna, pochopi, ze ty za to nemuzes. Bohuzel, to se proste stava.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 18.02.18 22:10

Chovat se normálně, oznámit normálně. Možná bych preferovala, pokud si i píšete, jí to napsat nebo aspoň říct po telefonu, nebo zařídit, ať se to dozví přes někoho jiného - je možné, že bude v šoku a pobrečí si, i když ti to bude přát. A pak se chovat normálně, nemít blbé kecy (jako moje kolegyně: „já to vlastně ani nechci“ „Je mi tak zle, buď ráda, že ti to nejde“) a nemluvit zbytečně pořád jen o tom, soustředit se spíše na jiné témata, které máte společné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 22:11

Jsem na pozici té, která oznamovala druhé těhotenství v době, kdy se švagrová bezvýsledně snažila o mimčo sedmým rokem. Počkala jsem na příležitost a oznámila těhotenství své mamce (potažmo celé rodině) formou veselého zašifrovaného oznámení v dárkové krabičce v okamžiku, kdy byla přítomná celá rodina včetně švagrové.
Její reakce byla přejícná, spontánně mi pogratulovala a cokoliv cítila, nedala na sobě znát.

Anonymka I.

Russet
Extra třída :D 12174 příspěvků 18.02.18 22:13
@masinka69 píše:
Ahoj.rada bych, jestli se tu najde nekdo, kdo by mi poradil, nejlepe z vlastni zkusenosti, jak co nejsetrneji rict svagrove o mem tehotenstvi a jak se potom chovat, nerada bych ji nechtene ublizovala.jsem neplanovane po treti tehotna a ona uz se dva roky snazi o miminko a ma za sebou uz dve zamlkle tehotenstvi. Jedno dite uz ma, ale uz se ji blizi 40.jsem v 10tt a nejak ztracim odvahu ji to rict, bude to pro ni dost neprijemne, dekuji

Jednou ho porodíš, jak dlouho to budeš tutlat? Normálně bych to oznámila třeba po prvním screeningu. Ty přece nemůžeš za její problémy.

ugluk
Hvězda diskuse 43543 příspěvků 18.02.18 22:22

Z pohledu někoho, komu se dlouho nedařilo - nesnášela jsem, pokud kolem too dělal někdo velký štráchy. Jako že neměl odvahu mi to přímo sdělit a já pak byla poslední blbec v okolí, kdo nic netušil. Popřípadě představa, že snad když to nechám na oznámení až po porodu, bude to ta druhá strana snášet líp? Nesnášela jsem být považovaná za tu chudinku, co se kolem ní musí našlapovat po špičkách, aby jí to náhodou neublížilo. Švagrovou znáš nejlíp, zkus odhadnout, jak to nejlép přijme, ale čím déle to budeš odkládat, tím hůř se to bude říkat. Pokud je v období, kdy nesnáší každou těhotnou, vezme to blbě, ať to sdělíš jakkoliv, ale ono se to porovná. Na druhou stranu většina neplodných jsou normální ženský :) Že to pak nebudeš extra rozmazávat nebo zdůrazňovat, jak to bylo neplánovaný, to je jasný, ale prostě bych se chovala normálně :-)

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 18.02.18 22:49

Řekla bych ji to až déle než teď když jsi v 10 tt  8)

Martina84
Ukecaná baba ;) 2049 příspěvků 18.02.18 23:10

Určitě bych jí neříkala, že je těhotenství neplánované a že si otěhotněla ani nevíš jak. To by ji akorat štvalo. Až informaci zpracuje, bude mít radost.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 19.02.18 00:10

Hele promiň, ale tys nic neprovedla. To, aby tu informaci zpracovala, je na švagrové. Nepříjemné jí to být může, což je asi mírné vyjádření a já to chápu, ale to přece nemůže být důvod, aby ty ses klepala strachy 8o 8o 8o
Za sebe bych volila písemnou cestu, s patřičným vysvětlením „chápu že je to pro tebe bolestivé, proto písemně, abys měla čas“, blabla… ale tím bych s nějakými tanečky kolem skončila.
To všechny ženské mají schovávat děcka jen proto, že neplodným se nedaří? 8o To přece nejde, proboha. :?

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 19.02.18 02:24

Myslim, ze v 10.tt je jeste zbytecne brzy na to, neco oficialne oznamovat, vzdyt do konce 1. trim. se to vetsinou nerika, protoze se muze jeste stat cokoliv, ja bych s tim pockala aspon do screeningu, az budes mit vetsi jistotu, ze je vse OK…tim nechci urcite rict, ze ti tehotenstvi nepreju, ale za ty 2-3 tydny to na tobe uz treba zacne byt trochu videt a dovtipi se sama nebo se to od nekoho z rodiny dozvi a nebudes ji extra muset neco vysvetlovat. Ale pokud ti jde prave o to, aby se to dozvěděla od tebe a ne od nekoho jineho, tak bych ji to taky asi jenom napsala, aby mela cas zareagovat podle sveho uvazeni a pocitu, coz by tvari v tvar nemela a bylo by to zbytecne trapny pro obe strany. Ale jestli se mate rady, snad ti to bude i prat a ne jen zavidet…

Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 19.02.18 07:56

Pockala bych po prvním screeningu a pak to oznámila bez nějakých serepeticek. Třeba na nějakém obědě nebo kde se bezne vidate. Ale vynechala bych to, ze je to neplánovaně.

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 19.02.18 08:03
@masinka69 píše:
Ahoj.rada bych, jestli se tu najde nekdo, kdo by mi poradil, nejlepe z vlastni zkusenosti, jak co nejsetrneji rict svagrove o mem tehotenstvi a jak se potom chovat, nerada bych ji nechtene ublizovala.jsem neplanovane po treti tehotna a ona uz se dva roky snazi o miminko a ma za sebou uz dve zamlkle tehotenstvi. Jedno dite uz ma, ale uz se ji blizi 40.jsem v 10tt a nejak ztracim odvahu ji to rict, bude to pro ni dost neprijemne, dekuji

Jestli je normalna tak to vezme dobre.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >