Jak seznámit psa s novým majitelem?

Anonymní
5.2.21 22:26

Jak seznámit psa s novým majitelem

Holky, hezký večer :kytka: Jdu vás poprosit o radu. Vůbec nemám v tomto zkušenost :think: ujala jsem se asi 5 letého křížence, adaptace u nás proběhla v pohodě, bez potíží. Mám ještě své 2 feny a s nimi byl hned kámoš. Pejska nám asi 3 týdny, naučil se hygieně, dost se na mě upnul :think: Nyní mu hledám nové páníčky. První pokus proběhl blbe, přijela rodinka se psem a na něj teda hooodne vrčel :think: takže jsem usoudila, že je psům ne. Nyní má přijeď mladší pan a já přemýšlím, jak je seznámit. :think: vzít pana do domu a seznámit doma? Či na zahradě? :think: :think: můžete mi prosím poradit, jak takového staršího pejska adaptovat na nového majitele? :think: :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2265
5.2.21 22:55

A proc si psa nenechas? Pises ze se na tebe i na feny zvykl. Nedivim se ze na nove lidi vrcel, asi vycitil, ze se ho chce dalsi clovek, kteremu duveruje chce zbavit :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3948
5.2.21 23:24

Asi bych šla cestou seznámení mimo dům, aspoň na té zahradě nebo na vycházce a pak do domu. Pokud předtím vrčel na cizího psa, tak bych zase nedělala závěry, že nechce k jinému člověku nebo k jinému psu. Prostě někteří pejsci si sednou, jiní ne. Stejně tak je to s lidmi. Každý má svou auru a na tu psi reagují. Takže se běžte projít, pak ho vem domů. Stačí krátká vycházka a pozoruj jak se chová pes a jak se chová potenciální adept na jeho nového pána. Pokud chlap umí pracovat se psi, rozuměj už nějakého měl, bude vědět jak se k tomu postavit. Když z něj bude mít strach on, bude mít i pes. Chce to ten správný match…
Naše fenka třeba je velmi přátelská a každého vítá, máme ale pár kamarádů, kteří když přijdou, tak se od nich nenechá ani pohladit. Proste z nich cítí něco, co jí nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10004
6.2.21 00:02

Úplně stejně, jako se adaptoval u tebe.
Prostě si ho odveze.
Vzájemný kontakt vyzkoušejte určitě na neutrálním území, tj. někde venku. Hlavně toho majitele pořádně vyber, ať pejsek ten domov zase nemění :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
6.2.21 06:23
@Peggy54 píše:
A proc si psa nenechas? Pises ze se na tebe i na feny zvykl. Nedivim se ze na nove lidi vrcel, asi vycitil, ze se ho chce dalsi clovek, kteremu duveruje chce zbavit :pocitac:
Říká se tomu dočaska. ( Berou si psi dočasně, aby nemuseli být v útulku, pomáhají napravit zlozvyky a hledají aktivně nové majitele) jakmile se podaří umístit, berou si kolikrát další.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 07:17
@Peggy54 píše:
A proc si psa nenechas? Pises ze se na tebe i na feny zvykl. Nedivim se ze na nove lidi vrcel, asi vycitil, ze se ho chce dalsi clovek, kteremu duveruje chce zbavit :pocitac:

Protože mám své dvě feny, velkého plemene a třetí pes v plánu není. Vzala jsem ho z nevyhovujících podmínek, s cílem, najít slušně majitele ;) jak říkám adaptoval se dobře, naučila jsem ho hygieně a režimu. Teď je na čase najít milujícího panička. Ale vzhledem k tomu, že jsem v takové situaci poprvé, tak jsem potřebovala poradit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 07:20
@Lucie_Sx píše: Úplně stejně, jako se adaptoval u tebe.
Prostě si ho odveze.
Vzájemný kontakt vyzkoušejte určitě na neutrálním území, tj. někde venku. Hlavně toho majitele pořádně vyber, ať pejsek ten domov zase nemění :?.

Děkuji, právě to mám obavu, abych vybrala dobře. U té první rodiny, to bylo dost nešťastné, nicméně musím uznat, že pan byl dost zvlastni- takže pes to z něj cítil a sama jsem uznala, že k nim ne. Teď má přijeď nový pan a potřebovala jsem tedy poradit, jak postupovat, aby to bylo příjemné psovi i pánovi. Jedině, co bych nerada- brala chlaba do baráku. Cizího. Ta první rodina mi byla dost nepříjemná

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 07:24

@Martha03 Děkuji :kytka: :kytka: to mi i radila kamarádka, procházku apod. A také, že je to na novém páníčkovi, aby si psa získal. :think: něco jiného je y když si někdo přijede pro štěně a něco jiného je už starší pes :think: já právě chtěla vědět, jak to oboum usnadnit :think: :think: zatím se nechci obracet na nějaké spolky, chtěla jsem to vyřešit sama :think: ale možná k tomu také dojde :nevim: navíc ten výběr panicka- jsou to naprosto cizí lidé - co myslíš? Ošetřit nějakou smlouvou? Nerada bych, aby se dostal někam, kde by se neměl dobře…

• Citovat
  • Nahlásit
27899
6.2.21 07:30

Urcite bych je vzala ven. Ale jak osefovat, aby se dostal do dobrych rukou… tezko rict. Asi bych chtela, aby prijel vickrat, nedavala bych psa oryc hned po prvni navsteve. Budes mit i vic casu poznat majitele a i psovi by to mohlo pomoct, zvyknout si postupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 07:58
@suvik píše:
Urcite bych je vzala ven. Ale jak osefovat, aby se dostal do dobrych rukou… tezko rict. Asi bych chtela, aby prijel vickrat, nedavala bych psa oryc hned po prvni navsteve. Budes mit i vic casu poznat majitele a i psovi by to mohlo pomoct, zvyknout si postupne.

To je taky dobrý nápad, kdo ho bude chtít, rád přijede vícekrát :think: :think: zajímalo by mě, jak to funguje v těch spolcích, tam se vlastně dělá i predkontrola domácnosti že?

• Citovat
  • Nahlásit
10004
6.2.21 08:08
@Anonymní píše:
@Martha03 Děkuji :kytka: :kytka: to mi i radila kamarádka, procházku apod. A také, že je to na novém páníčkovi, aby si psa získal. :think: něco jiného je y když si někdo přijede pro štěně a něco jiného je už starší pes :think: já právě chtěla vědět, jak to oboum usnadnit :think: :think: zatím se nechci obracet na nějaké spolky, chtěla jsem to vyřešit sama :think: ale možná k tomu také dojde :nevim: navíc ten výběr panicka- jsou to naprosto cizí lidé - co myslíš? Ošetřit nějakou smlouvou? Nerada bych, aby se dostal někam, kde by se neměl dobře…

Jela jsem si kdysi na starší fenku přes inzerát. Potřebovala jsem vědět, jak reaguje na mého psa, jak se chová k lidem, prostě vidět ji naživo. K fotce to je druhá zásadní představa o psovi.
Ty toho páníčka nemáš šanci prověřit, ale dej na svoji intuici, na svůj pocit, z něj jako člověka. Pak se hodně můžeš dozvědět z toho, co bude vyprávět - ptej se na zkušenosti se psy, na jeho předchozí psy, jak skončili (je to jako když chlap mluví o svých ex - hooodně to vypovídá). Ptej se, co od psa očekává, co mu může nabídnout, co s ním chce dělat, a porovnávej to s ním, jaký pes je - už ho musíš mít přečteného. Ber ohled hlavně na to, jaký „energy level“ je ten pes a člověk, jestli si sednou. A taky na to, jestli pes potřebuje nějakou vyloženě práci nebo stačí běžné procházky, a opět to srovnej s představou nového majitele. Víc asi udělat nemůžeš. Co si napíšeš do smlouvy, to moc vymahatelné není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25781
6.2.21 08:22
@Anonymní píše:
To je taky dobrý nápad, kdo ho bude chtít, rád přijede vícekrát :think: :think: zajímalo by mě, jak to funguje v těch spolcích, tam se vlastně dělá i predkontrola domácnosti že?

Třeba. A taky jak se bude k němu ten pes chovat - jestli na něj taky bude vrčet nebo s ním bude hned i kámoš, jako s Tebou. Prostě jak na chlapíka zareaguje. A ano - raději venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
6.2.21 13:13

Já jsem jednou zvažovala vzít si pejska z dočasky a šla jsem ke slečně domů. Pro psa je to jednoduché - ten člověk je prostě návštěva jako každá jiná, seznámí se s ním v bezpečném prostředí. Povídaly jsme docela dlouho, mazlila jsem pejska a pak jsme šli na procházku. Všechno to proběhlo hladce.

A pak jsem jednou naopak dávala psa k někomu na hlídání a tam jsme zase pro změnu šli my se psem na návštěvu, aby poznal i to prostředí.

Pokud se bojíš si vzít neznámého člověka domů, tak bych asi na první schůzku šla do parku, na společnou procházku. Ale pokud bych se cítila dobře a byl v tom potenciál, tak pak klidně domů zahřát na kafčo, líp se mi s lidmi povídá v sedě a taky pejsek se s tím člověkem víc seznámí, když nebude rozptylovaný tou spoustou vjemů co je venku.
Víc bych se asi v této době bála koronaviru než člověka jako takového :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3948
6.2.21 22:35
@Anonymní píše:
@Martha03 Děkuji :kytka: :kytka: to mi i radila kamarádka, procházku apod. A také, že je to na novém páníčkovi, aby si psa získal. :think: něco jiného je y když si někdo přijede pro štěně a něco jiného je už starší pes :think: já právě chtěla vědět, jak to oboum usnadnit :think: :think: zatím se nechci obracet na nějaké spolky, chtěla jsem to vyřešit sama :think: ale možná k tomu také dojde :nevim: navíc ten výběr panicka- jsou to naprosto cizí lidé - co myslíš? Ošetřit nějakou smlouvou? Nerada bych, aby se dostal někam, kde by se neměl dobře…

Výběr pána je vždycky sázka do loterie. Jde hlavně o pocit z toho člověka a jak se k němu pes chová. Smlouvou bohužel ničeho nedocílíš, můžete si maximálně domluvit, že ti bude posílat info jak se pejsek má. Já to tak mám třeba s majiteli té naší. Dvakrát ročně posílám fotku, na její narozky a pak na Vánoce s přáním. Už u nás i byli. Já si ji jako štěndo ihned získala, bylo tam to správné spojení a myslím, že to poznali i oni. Pokud si nejsi jistá, obrať se na nějaký spolek, který ti třeba v selekci kandidátů poradí a to včetně stran správně měřených otázek na budoucího majitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat