Jak sháníte nájemníky do bytu, který pronajímáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bramborka86
Nováček 6 příspěvků 26 inzerátů 18.03.19 12:49
Jak sháníte nájemníky do bytu, který pronajímáte?

Ráda bych se zeptala, pokud někdo z vás pronajímá byt, jak shání nájemníky? Máte lepší zkušenosti s hledáním napřímo či přes realitky? Případně jaké realitky?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
milktea
Kecalka 487 příspěvků 18.03.19 12:55

@Bramborka86 ahoj, já pronajímám známé, což má výhodu, že víš, co je to za člověka. Takže rozhodit sítě :)
Jinak rodiče pronajímají a dávají si inzerát přímo na sreality nebo na bezrealitky.
Realitce je totiž šumák, koho ti tam nasadí, hlavně, když dostane provizi.

elza12
Kecalka 165 příspěvků 18.03.19 12:57

@Bramborka86 Dvakrát jsem pronajímala přes realitku. Lidem se moc nelíbilo že musí ještě kromě kauce platit poplatek realitce. Takže teď jsem to zkusila ve skupince na fc a ozvalo se mnohem více lidí než přes realitku. Asi ze třiceti lidí jsme snad vybrali slušné a zodpovědné nájemníky.

histep
Závislačka 4569 příspěvků 18.03.19 12:58

Jedině přes známé, nikoho „z ulice“ bych si tam nevzala, podle párminutového setkání nic nepoznáš.

pomme
Kecalka 209 příspěvků 18.03.19 12:58

Myslím že dost záleží na lokalitě. Pokud je to v Praze, nebo jiném velkém městě, tak bych přes realitku neřešila. Když dáš inzerát na bezrealitky tak se Ti ozve dost zájemců, ze kterých si vybereš. Pokud je to někde na vesnici, tak bych asi řešila i s realitkou.

Bramborka86
Nováček 6 příspěvků 26 inzerátů 18.03.19 12:59
@elza12 píše:
@Bramborka86 Dvakrát jsem pronajímala přes realitku. Lidem se moc nelíbilo že musí ještě kromě kauce platit poplatek realitce. Takže teď jsem to zkusila ve skupince na fc a ozvalo se mnohem více lidí než přes realitku. Asi ze třiceti lidí jsme snad vybrali slušné a zodpovědné nájemníky.

Může se zeptat na jméno skupinky? Jednu jsme zkusili a výsledkem byly jen zprávy v ruštině a vietnamštině či čem a to měla skupinka česky název :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 13:01

Ja to dala prave bezrealitek. Prisli v 1 den treba 4 lidi, podle obleceni (ciste, vkusne), chovani, dojmu, pripadne jakym prijeli autem, jsem si vybrala… tem, kteri se mi moc nelibili jsem pri prohlidce rekla, ze je nekdo pred nimi v poradi a ma se vecer ozvat. Pres realitku bych to dala pouze, kdybych na to nemela cas nebo mela problem delsi dobu nekoho sehnat. Byt jsem mela behem par dni fuc. Hezky a moderne jsme to zaridili, nova vetsi kuchyn, balkon, garaz atd. Takze nouze nebyla.

Bramborka86
Nováček 6 příspěvků 26 inzerátů 18.03.19 13:01
@pomme píše:
Myslím že dost záleží na lokalitě. Pokud je to v Praze, nebo jiném velkém městě, tak bych přes realitku neřešila. Když dáš inzerát na bezrealitky tak se Ti ozve dost zájemců, ze kterých si vybereš. Pokud je to někde na vesnici, tak bych asi řešila i s realitkou.

Bezrealitky dříve fungovalo, ale teď vůbec, už jen nahrání inzerátu trvalo dlouho, než se jim načetly stránky atd. Ale budiž, ale ještě to chtějí platit a ten, kdo chce odpovědět, musí taky platit! Takže odezva nula

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 18.03.19 13:12

Dáváme inzeráty na bazoš a to funguje nejlíp. Realitky ani omylem. Nájemníky si důkladně prověřujeme předem, na doporučení známých a pronajímání kamarádům jsme vždycky dojeli. Pokaždý tam byl problém. Vždycky měli pocit, že jim z kamarádství ledcos odpustíme.

pomme
Kecalka 209 příspěvků 18.03.19 13:14

@Bramborka86 nevím, dlouho jsem nájemníka nesháněla, takže nedokážu soudit jak to aktuálně funguje. Ale ještě tak tři roky zpátky jsem s tím neměla problém. Za den se mi ozvalo klidně 15 lidí. A ano něco se platilo, myslím že asi 100kč za zveřejnění, ale myslím že tam kouká víc lidí než na realitky právě kvůli poplatku realitce, který bývá ve výši jednoho měsíčního nájmu. Proti tomu je stovka nic.

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 18.03.19 13:15

Pronajímáme dva byty, sami. Inzerát stačí dát na fb do místní inzertní skupiny a zájemců je dostatek. V našem městě jsou trochu vyšší nájmy, než v okolních srovnatelných městech (je to zřejmě tím, že tu máme hodně romů). Zájemce si zvu v pořadí, jak se ozvali a narovinu říkám, že zájemců je víc. Cena nájmu je stejná pro všechny, zájemce se zvířaty neodmítám (jak bývá často zvykem), ale dohodnu se s nimi na vyšší kauci. Byty nejsou nikdy prázdné, posledního přebírám byt po starých nájemnících a prvního předávám novým.
Realitku jsme zkusili jednou a už fakt ne. Byt zůstal tři měsíce prázdný a nikoho nesehnali. Nechápu, dala jsem inzerát a do týdne nájemník bydlel.

elza12
Kecalka 165 příspěvků 18.03.19 13:15
@Bramborka86 píše:
Může se zeptat na jméno skupinky? Jednu jsme zkusili a výsledkem byly jen zprávy v ruštině a vietnamštině či čem a to měla skupinka česky název :,(

Byla to stránka Bazar Kladno bydlení a nemovitosti. Tak jestli město ve kterém chceš pronajímat nemá taky nějakou takovou stránku. Tady každý den plno lidí shání pronájem

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 18.03.19 13:22
@Janli píše:
Dáváme inzeráty na bazoš a to funguje nejlíp. Realitky ani omylem. Nájemníky si důkladně prověřujeme předem, na doporučení známých a pronajímání kamarádům jsme vždycky dojeli. Pokaždý tam byl problém. Vždycky měli pocit, že jim z kamarádství ledcos odpustíme.

Známým taky nepronajímám, pokud nehrozí, že skončí pod mostem. Hele, že mi počkáš s nájmem. Hele, rozbil se mi vypínač (doplň jakoukoliv maličkost), kdy to opravíš? (ve smlouvě jsou malé opravy na nájemci, včetně limitů a vyjmenovaných situaci). Cizí nájemci to berou, známí zkoušejí všechno možné.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 23209 příspěvků 18.03.19 13:25
@Janli píše:

Souhlas. Tak jsme taky začínali. Pronajímali „známým“, ale nedělalo to dobrotu.

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 18.03.19 13:26
@Murka píše:
Známým taky nepronajímám, pokud nehrozí, že skončí pod mostem. Hele, že mi počkáš s nájmem. Hele, rozbil se mi vypínač (doplň jakoukoliv maličkost), kdy to opravíš? (ve smlouvě jsou malé opravy na nájemci, včetně limitů a vyjmenovaných situaci). Cizí nájemci to berou, známí zkoušejí všechno možné.

Přesně! A k tomu ještě dodají, že máme peněz dost, tak nás jeden nájem nezabije :? .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama