Reklama

Jak si adoptovat nevlastní děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ita83
Kecalka 449 příspěvků 09.12.17 12:17
jak si adoptovat nevlastní děti

Ahojky lidičky,
mám na Vás dotaz který nás s manželem velmi trápí. Z předchozího manželství mám dvě dcery. Bývalí manžel se znovu oženil a má další děti ale topí se v dluzích. Jeho dluhy se dotkli i nás tak že jsme se s manželem rozhodli pro insolvenci.On dluhy nesplácel a tak jeho věřitelé šli po nás, měl hromadu dluhů které udělal než se mi podařilo s ním rozvést (4 roky).Teď jsem se od právníka dozvěděla že pokud dcery dovrší 18 let a začnou chodit do práce můžou exekutoři i na ně proto by jsme chtěli dcery ochránit tím že si je manžel adoptuje. Uvažovali jsme o tom už dávno ale vzhledem k tomu že se s ex nestýkají a on nejeví o ně také zájem jsme to neřešili. Byl jen jméno v rodném listě ( aliment platí když si vzpomene).Celé roky žijeme jako rodina - manžel se o holky stará skvěle a zabezpečuje jim jak výchovu tak materiální věci.
Náš dotaz zní - máte někdo zkušenost s adopcí a co vše k tomu budeme potřebovat?
Moooc děkujeme za jakoukoliv zkušenost i radu

ps: pro rýpalky - manžel si je plně vědom toho co to pro něj plyne když si dcery adoptuje

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 09.12.17 12:20

Musí s tím souhlasit jejich biologický otec. Jinak neuděláš nic :nevim:

ita83
Kecalka 449 příspěvků 09.12.17 12:24

@Temaho ano to víme a v tom problém nebude ta jeho nová manželka o tom sní ale potřebujeme vědět co vše musíme zařídit a vyřídit a na koho se obrátit atd

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 09.12.17 12:24

Ano, ja byla úplně stejny případ, biolog musi na socialce podepsat souhlas s adopci, jinak máte smůlu, bohuzel :,(,ten můj dluzil horentni castku na alimentech, takže podepsal, protoze tím se dluh vymazal

ita83
Kecalka 449 příspěvků 09.12.17 12:25

@Temaho i když se s holkama nestýkají už jen ten pocit že je ex v jejich rodném listě jí vadí

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 09.12.17 12:26

@ita83 dojdete na socialku, tam vam reknou vse potřebné :)

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 12:45
@ita83 píše:
Ahojky lidičky,
mám na Vás dotaz který nás s manželem velmi trápí. Z předchozího manželství mám dvě dcery. Bývalí manžel se znovu oženil a má další děti ale topí se v dluzích. Jeho dluhy se dotkli i nás tak že jsme se s manželem rozhodli pro insolvenci.On dluhy nesplácel a tak jeho věřitelé šli po nás, měl hromadu dluhů které udělal než se mi podařilo s ním rozvést (4 roky).Teď jsem se od právníka dozvěděla že pokud dcery dovrší 18 let a začnou chodit do práce můžou exekutoři i na ně proto by jsme chtěli dcery ochránit tím že si je manžel adoptuje. Uvažovali jsme o tom už dávno ale vzhledem k tomu že se s ex nestýkají a on nejeví o ně také zájem jsme to neřešili. Byl jen jméno v rodném listě ( aliment platí když si vzpomene).Celé roky žijeme jako rodina - manžel se o holky stará skvěle a zabezpečuje jim jak výchovu tak materiální věci.
Náš dotaz zní - máte někdo zkušenost s adopcí a co vše k tomu budeme potřebovat?
Moooc děkujeme za jakoukoliv zkušenost i radups: pro rýpalky - manžel si je plně vědom toho co to pro něj plyne když si dcery adoptuje

Sry, úplně nechápu, jak mohou exekutoři vymáhat něco po dětech dlužníka, pokud tyto děti nezdědí majetek dlužníka např. po jeho úmrtí? Ty dluhy snad vznikly ve SJM? Měla bys dlužit pouze ty. Nikoliv tvůj současný manžel a děti vůbec. To by takovýchto případů byly milióny. Nemyslím si, že to funguje tak, že si rodič nakoupí auta a děti to budou muset splatit za něj :mavam: To opravdu ne - vyjma těch případů v souvislosti s placením odvozu odpadků.

e008
Závislačka 3245 příspěvků 26 inzerátů 09.12.17 12:47

A v jakem pripade se to dotkne dcer. Dluhy ma s manzelem jen manzelka, ne?

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 09.12.17 12:54

Dluhy nejdou na děti. Pouze pokud jim neplatíte odpady nebo neprijmou zadlužené dědictví

Katy 7
Kelišová 5257 příspěvků 09.12.17 12:57

My to řešili u soudu. Takže bych si nechala sepsat vše u právníka.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 12:57

A pokud jsou děti jíž ÚDAJNĚ zadlužené, tak adopce na tom něco změní? Je to celé nesmysl. Pokud půjdete se současným manželem do osobního bankrotu, tak po 5 letech se ty dluhy smažou, a tím to celé skončí. :palec:

Katy 7
Kelišová 5257 příspěvků 09.12.17 13:01

A s těmi dluhy je to ošemetné.
Můj strejda musel k soudu, kde se na něm vymáhalo výživné, které dlužil jeho otec:think:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 13:08
@Katy 7 píše:
A s těmi dluhy je to ošemetné.
Můj strejda musel k soudu, kde se na něm vymáhalo výživné, které dlužil jeho otec:think:

Co? Strejduv otec (takže zřejmě tvůj děda) dlužil výživné na strejdu, a tak musel dospělý strejda sám sobě zaplatit výživné?

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 13:39
@Máca-Míša píše:
Dluhy nejdou na děti. Pouze pokud jim neplatíte odpady nebo neprijmou zadlužené dědictví

Pokud by šlo zadlužovat děti, tak by to bylo super- napůjčovat si na bezstarostný život, a pak je dát do děcáku nebo k adopci gayům. :dance:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 09.12.17 14:10

Co a jak ti presne reknou na prislusnem ospod na mestskem urade. Vicemene je to tak, ze pokud s tim biologicky i novy otec souhlasi, je to zalezitost ciste formalni, tim spis, kdyz se biologicky otec nestara, ani financne ani stran vychovy. Nevim, jestli bude stacit pisemne prohlaseni a pak na matriku, nebo to musi jit soudne, temer jiste to pujde pres soud, ale jiste, pokud budes chtit, ti to muzu zjistit az v pondeli… ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >