Jak si čisťíte zuby? Já zřejmě celý život špatně

Anonymní
2.6.21 00:13

Jak si čisťíte zuby? Já zřejmě celý život špatně

Zdravím, menší otázka jak přesně si čisťíte zuby? Já se právě dozvěděl že správně se má použít listerine PŘED čištěním kartáčkem a né po jelikož pasta musí nějakou dobu působit.. tudíž i vyplachování pusy vodou po vyčištění je blbost což jsem dělal do teď celý můj život :mrgreen: prý to je něco jako když si dáte krém proti sluníčku ale pak hned skočíte do moře a krém smyjete… takže tohle je správně:??
1. Dentální nit
2. Listerine
3. Čištění kartáčkem (zuby) + pasta
4. Čištění kartáčkem (jazyk)
5. Vyplivnout pastu a nevypláchnout??? Dost jsem si o tomhle teď četl a každý má na tohle jiný názor takže mě to dost zajímá děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2896
2.6.21 00:34

Listerine vůbec nepoužívám a zubař na moji tlamku nic negativního neříká :lol:

Je fakt, že pusu nevyplachuju, ale prostě proto, že mi to nevadí, nevím co by mělo na pastě působit. Nit používám před i po.

Stejně je nejdůležitější technika čištění, jestli to odbordelíš všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
2.6.21 01:13

Tak ono je nejdůležitější to čištění. Já teda začnu mezizubníma kartáčkama. Poté klasika. Mám sonický kartáček. Důležité je čistit zuby i ze zadu, aby se netvořil zubní kámen. Taky je dost důležitá doba čištění. 2× týdně používám fluorid, který zuby chrání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
2.6.21 05:46

Na to existuje taková služba. Jmenuje se „dentální hygiena“, tam odborník vyřeší tvůj problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
2.6.21 06:00

Listerine není vůbec potřeba, dokonce ani pasta ne.. Hlavní fígl je v dokonalém mechanickem čištění. Já používám nit, pak mezizubní kartáčky, normální kartáček a nakonec jednosvazkový. Pastu někdy vůbec nebo sem tam domácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12616
2.6.21 06:33

@ProfZav ja musím mít mezizubní kartáček a potom nit. Jednosvazkovy jsem ještě nebyla schopná koupit.

Jinak souhlas, není to o paste, ale o technice.
Listerin neni potřeba. Ani snad není prý dobrý jako ústní voda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
2.6.21 06:40

Nechat působit a nevyplachovat to třeba u elmex gel, tam nechat působit. Já byla na dentální hygieně v pondělí a paní mě pochválila jak mám správnou zubní hygienu. Pasta se nemusí používat vůbec nebo stačí malé množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
2.6.21 06:42

Hlavne mezizubni kartacek, klasicky kartáček nejlepe Curaprox, jednosvazkovy a skrabka na jazyk. Nic vic nepouzivam.
Nechapu jak si nekdo muze cistit zuby bez mezizubniho kartacku, to je uplne k nicemu a pak to tady vypada vsude jak ve vymene manzelek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
2.6.21 07:06

Tak já mezizubní kartáček používám jen občas, ne při každém čištění, takže třeba 4× za týden.
Listerin a podobné tekutiny skoro nikdy, hodně se snažím si pohrát s kartáčkem mechanicky a to včetné úkonů, co jsem kdysi dělal jednosvazkovým, ale zubařka řekla, že ten není potřeba, když má člověk dobrý klasický kartáček, tak vlastně udělá tu stejnou práci.
Mezi zubní nit nepoužívám, protože mám zuby velmi natěsno k sobě, takže tu nit ani neprotáhnu. Proto jen mezizubní kartáček až dole u dásní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
2.6.21 07:17

Myslím, že z toho děláš trochu moc velkou vědu ;) Jak už bylo napsáno, nejdůležitější je mechanické vyčištění, podle mě stačí kartáček a mezizubní kartáčky. Ústní voda je jen taková třešnička na dort, ale nějaký velký efekt nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6364
2.6.21 07:28

A co zajit na dentalni hygienu a nechat si poradit s technikou a peci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
2.6.21 07:38

Já nejdřív pasta s kartackem, pak jednosvazkovej a mezizubni a pak znovu precistim pastou a kartackem. Ale tu pastu mám přírodní a nedávám si ji moc, tak se nebojím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5313
2.6.21 07:47

Zajímavé… používám opačný postup než prozatímní většina - tzn. nejprve si vyčistím zuby kartáčkem, pak teprve beru do ruky jednosvazkové, mezizubní a nitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
2.6.21 11:33
@Zumpa píše:
Zajímavé… používám opačný postup než prozatímní většina - tzn. nejprve si vyčistím zuby kartáčkem, pak teprve beru do ruky jednosvazkové, mezizubní a nitě.
úplně přesně, my kluci to děláme takto, holky obráceně :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
2.6.21 11:44
@Zumpa píše:
Zajímavé… používám opačný postup než prozatímní většina - tzn. nejprve si vyčistím zuby kartáčkem, pak teprve beru do ruky jednosvazkové, mezizubní a nitě.

Mne přijde, že když nejdřív použij nit a mezizubní, tak se tam pak dostane i klasický kartáček a docisti to :-)
@g.sandova Já se zas bez nitě do některých mezer mezizubnim nedostanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat