Jak si hlídat stravu v těhu?

119
10.2.21 09:51

Jak si hlidat stravu v tehu?

Ahoj holky, za dva dny začínám 3. Měsíc těhu a absolutně nevím jak na sebe. Jsem už ale zoufala.
Před otehotnenim jsem hodne cvičila, snažila se zdravě jíst ale popravdě jsem se trapila, moc mi to nešlo ale držela jaem se pořad na 59-60 kg (170cm).
Asi dva mesice pred otehotnenim jsem ale přestala kouřit a polevila jsem kvuli změně a dala si občas něco navic, tak jsem přibrala zhruba 2 kila. Teď jsem ale 2měsîce těhotná a mám celodenní nevolnosti a zvladnu skoro jen sladke.. hodně ovoce, pak nejake suche pecivo sladke, rohlik s medem a takhle ja jim! Mam nahoře dalsich 2,5 kg… ale je mi opravdu zle ze všech pachu, chuti.. nezvladnu ani varit, jednou tydne polivku jinak nic.. nechci drzet dietu ale jen si v tom trošku udělat pořádek, nějak zaradit zeleninu, ja ji syrovou ale nepozřu.. modlim se ať to co nejdrive přejde ty nevolnosti… mam taky hodně zacpu a jsem lehce otekla, tak si myslim ze i zadrzuji vodu a to taky nepřida.
Prosim poraďte mi něco :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
239
10.2.21 09:58

Držím palce at nevolnosti brzo přejdou! Podle mě se člověk musí smířit s tím ze v těhotenství se proste přibírá :D Já v obou pribrala 17kg a to jsem nejedla nijak extra moc ani nezdravě. A do půl roku po porodu to bylo vždycky dole. Každý tělo je jiný a nahraný kila v těhotenství fakt nejsou konec světa ;) až ti začne růst bříško, určitě to už nebudes tak řešit. A jestli je ti dobře po sladkym, jez sladký :D Je to lepší než se trápit ze je ti blbě… Omlouvám se ze jsem asi moc nepomohla, ale chtěla jsem povzbudit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
10.2.21 10:00

Než povolí nevolnosti, tak jez co můžeš.

zeleninu nemusíš mít syrovou, vařená zelenina má sice o trošku méně vitamínu C, ale všechno ostatná i zachovává.

zkus jestli projdou jogurty a případně ovoce, připadně ořechy a třeba chia semínka.

netřeba to nijak hrotit, prostě jak to půjde.

Těhotenství a rodičovství je tak nějak z podstaty trénink na to, aby se člověk smíři s tím, že prostě nemá věci pod kontrolou a hledal cesty jak to nějak uhrát.

při troše štěstí tě nevolnosti brzo přejdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
10.2.21 10:00

Co chceš radit? Jez co ti dělá dobře, jestli se chceš držet zkrátka, tak se drž od klasických kaloricých bomb, ale jídlo bude silnější. A přibírat budeš, a tím se musíš smířit. Trošku by se to mělo zklidnit ve druhém trimestru, ale hlad budeš mít. Žádný zázraky neexistují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6597
10.2.21 10:05

Ja jsem na začátku jedla podobně než nevolnosti přešly. Neboj s miminkem to pak vybehas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
10.2.21 10:10

Podívej, když se nebudeš od rána do večera přežírat sladkým, pizzou, kebabem a podobnýma neřestma, tak to není taková katastrofa. Je normální, že se přibírá. Ber to tak, že máš v těle víc krve, k tomu plodovka, k tomu váha dítěte, k tomu ještě třeba zadržuješ vodu…
Dopřej si to co sneseš, v takovém množství, aby ses cítila sytá. Vůbec teď neřeš kolik přibíráš. Některé ženské přiberou 30 kilo, půlku nechají v porodnici a druhá půlka se z nich „vypaří“ později. Jiné přiberou 5 kilo a pak s nimi další 2 roky bojují, aby je daly dolů.
Když to nebudeš přehánět s tou nezdravou stravou, tak ty kila nepůjdou nahoru tak razantně a po porodu je třeba snáz shodíš. Opravdu nehleď teď na váhu, v tom prvním (a i třetím) trimestru je všechno strašně divoké. Člověk přibírá, ani neví z čeho.
Asi jsem ti moc nepomohla, ale ono se to v době nevolností ani nedá. Já v tu dobu taky nepozřela nic jiného než rohlíky a colu… a stejně jsem pořád blila, takže jsem nakonec byla o 5 kilo lehčí. Takže teď se snažím cpát ovocem a zeleninou a pod, abych dohnala to co jsem nezvládla. Ono to dítě si z tebe vytáhne všechno co potřebuje a ty si musíš dohánět vitamíny primárně pro sebe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
10.2.21 10:29

Si nešťastná, že přibíráš v těhotenství? 8o Neuvěřitelné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48404
10.2.21 10:33

Už ti někdo řekl, že je naprosto normální, že se v těhotenství přibírá? :think: jestli ti vadí, že v těhotenství přibereš, změní se ti postava, tak sis to měla promyslet dřív a vůbec neotěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62254
10.2.21 11:12

@Kk123 hlavně klid. Jez co zvládneš, tělo si poradí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1387
10.2.21 12:51

Dokud máš nevolnosti, tak jez co můžeš a zvládneš. Až ti bude dobře, tak se snaž jíst prostě zdravě, pravidelně a dostatečně a ono to tak rychle nahoru nepůjde. Já jsem kvůli nevolnostem, kdy mi bylo nejlíp po sladkým a s plným žaludkem přibrala v 1.trimestru 5kg :roll: Fakt je, že jsem před zjištěním těhu taky dost cvičila a hlídala stravu, tak pak nastal obrat o 180°. Už měsíc se mi váha dále nehnula a věřím, že dál to půjde pomalu i teda kvůli hrozící těhotenské cukrovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
10.2.21 12:55

@Kk123 holky, ktere jsou před těhu moc chudé, což je možná i tvůj případ, pak v těhu hodně přibírají. Tělo prostě ví, že potřebuje kalorie navíc a bude si ich žádat. S tím nic nenaděláš :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
10.2.21 14:37

Vzhledem k tomu, že mě nevolnosti trápily do 5. a 7. měsíce. (V prvním jsem do 4 měsíce udržela jen mandarinky a v druhém pouze pomerančový džus.) Jedla jsem prostě cokoli, na co jsem měla aspoň trochu chuť. (Ale většinou jsem vyzvracela i to.) Takže u obou těhotenství jsem na začátku dost hubla. Doktorka mi vyhrožovala nemocnicí a kapackama. Nicméně v posledním trimesteu jsem vždy hodně přibrala. U obou jsem měla kolem 20kg navíc. A po porodu během měsíce bylo všechno pryč… Takže bych se prostě nestresovala a jedla, co mi chutná a hlavně to, co jsem schopná udržet. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
10.2.21 15:39
@Capelucia píše:
@Kk123 holky, ktere jsou před těhu moc chudé, což je možná i tvůj případ, pak v těhu hodně přibírají. Tělo prostě ví, že potřebuje kalorie navíc a bude si ich žádat. S tím nic nenaděláš :nevim:.

Obecně to určitě neplatí, je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1711
10.2.21 15:52
@Capelucia píše:
@Kk123 holky, ktere jsou před těhu moc chudé, což je možná i tvůj případ, pak v těhu hodně přibírají. Tělo prostě ví, že potřebuje kalorie navíc a bude si ich žádat. S tím nic nenaděláš :nevim:.

Ja zacinala s 47 kg na 175 cm. Za prvni 3 mesice jsem nabrala 6 kg. Bylo mi zle, ale porad jsem neco bastila. Ujizdela jsem na smazaku s tatarkou. Do porodnice jsem sla s 65 kg, tedy nabrala jsem 18 kg! Pro jine zeny je to normalni vaha. Par tydnu po porodu zase 52 kg. Presne jak pises.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
10.2.21 16:31

Všem moc děkuji za odpovědi, moc mi to pomohlo.
Ti co psali ze sem si tehotenstvi mela rozmyslet muj dotaz očividně ani nečetly, jde mi spiš o to jak se citim, nez o to jak vypadam a celkove jsem jen chtěla poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat