Jak si hraje 3měsíční mimčo

pampelinda
12.12.09 21:18

jak si hraje 3 měsíční mimčo

Ahojky maminky
chtěla bych se zeptat, kdy si vám mimčo začalo šahat po hračkách,nám jsou ted tři měsíce,ručičky si čile strkáme do pusinky,ale ještě jsme si je nezačali prohlížet, hračku chytí, když ji dám k ručce ale ještě po nich cíleně nesahá,vím že každé mimčo je jiné, jen mě zajímá,jak to bylo u vás…díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
12.12.09 21:36

Já myslím, že u nás to bylo též tak,ale už si nepamatuju, kdy začal po hračkách sahat cíleně - tak o měsíc až dva později? :nevim: Taky jsem mu dávala hračky k ruce, on si je vzal a jen tak je držel. Časem s nima začal mávat (a mlátit se do hlavy :lol: ), dávat si je do pusy a tak. Ono to přijde :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1946
12.12.09 21:38

Ahoj, tak u nás to začlo na začátku 4 měsíce. Prohlížela si ručičky a ted už zvládne držet lehké chrastítko a strkat si ho do pusinky, nelepe tak daleko aby se ji z toho zvednul žaludek :) a taky se jí nejvíc líbí obal od pap. kapesníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
13.12.09 10:30

Našemu klukovi bude za týden 3 měsíce a zrovna začal hračky chytat. Bylo to ale ráz naráz. Jeden den nic a další den už chytal snad 100× a děsně ho to baví. Chytá je a strká do pusy. Asi 2 týdny před tím si začal strkat ručičky do pusy a před týdnem si začal osahávat ručučky navzájem. Jinak chytá jen hračky zavěšené na hrzdičce, musí být v té správné výšce a být to jeho oblíbená hračka. Když mu dávám chrastítko, nejeví zájem. Spíš ty větší měkké hadrové příšery z hrazdičky - nějradši chytá ty nohy a různé výrůstky a tak, je to pro nej snažší než tvrdé chrastítko, nejde tak do ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
8297
13.12.09 10:41

Takzvaný aktivní úchop jsme dlouho neměli, prý má být od 3m, což nám řekla rhb, když mu bylo cca 5m. Tak jsem ho pořád motivovala, chrastila kroužky, ale nepodávala do ruky, nabízela jsem tak cca nad hrudníkem, dostatečně vysoko, aby viděl. Za 3 dny si pro ně šáhnul, tak já si oddechla, druhý den si to nepamatoval… Tak nanovo, pak si po dlouhém snažení věc vzal, takto to pokračovalo, tak jsem se na to vykašlala. A o pár dnů později si začal suveréně chytat hračky sám, teď s tím nemá absolutně žádný problém.
Mates je zkrátka pomalejší, všechno děla s minimálně 1m zpožděním oproti tabulkám. Už se nevzrušuju, má své tempo.

Jinak ho ve 3m bavilo koukat na aktivní kostku, co měl nad postýlkou, tak jsme ji vždy rozhoupali, sepli písničku, pak samozřejmě nošení a koukání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
13.12.09 10:46

Taky myslím, že nemá smysl strkat do ruky, nebo se snažit mávat chrastítkama ( ale dělala jsem to, leč zbytečně). Chytá, jen když má náladu.

• Nahlásit
  • Citovat
3999
13.12.09 11:31

Noo, není to tak dlouho, ale už si to nepamatuju :lol: ale pamatuju si, že ve 3 měsících sotva udržela hračku a musela jsem jí ji pěkně narvat do ručičky :mrgreen: vyloženě aby sahala po hračkách, to dělá tak od 5 měsíců, myslím, že dřív ani ne…na druhou stranu čím dýl, tím líp, protože teď se sápe po všem, hlavně po tom, co by neměla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
13.12.09 14:15

Samovi budou 3 mesice v utery a zatim si s hrackama nijak cilene nehraje.Uz asi tak mesic si strka ruce do pusy a poslednich 14 dnu si ruciciky spojuje,ale jeste je nepozoruje.A kdyz mu dam hrkacku do ruky,sice ji chvilku drzi,ale vubec ho to nezajima a vetsinou ji stejne upusti.
Kdyz je pod hrazdickou,tak tam vydrzi celkem dlouho,kouka na hracky a obcas se mu i podari do nich bouchnout a rozhoupat si je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pampelinda
13.12.09 15:39

tak to jsi popsala uplně přesně moji holčičku… :wink: nám byly tři měsíce včera…

• Nahlásit
  • Citovat
12980
13.12.09 21:16

Ve 3 m si nechala něco strčit do ruky, mrkla na to a upustila, ale ve 4m si již hračky předávala z ruky do ruky a pokud upustila hračku vedle sebe tak po ní šmátrala a vzala zpět. Ten motorický skok byl rychlý, vždy je to otázka tak 2 dnů, kdy se vyklube nějaká nová dovednost. :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
14.12.09 18:13

Dej mu něco na dohled a na dosah - třeba hrazdičku, ale u nás stejně dobře posloužila záclona na okně vedle přebalovací plochy, papírový třapeček pověšený na niti na okně, nejmladšímu teď udělala nejstarší dcera takový kolotoč s papírovými třapci ze špejlí, než bude moc šikovný a devastační, dobře poslouží. Něco, co si může v klidu libovolně dlouho prohlížet, než na to zkusí sáhnout. Můžeš mu torochu pomáhat, ale pokud není ještě zralý na hraní ručičkama, moc tomu nepomůžeš, tak spíš zkoušet. Knížky uvádějí tuto dovednost jako od třech měsíců, ale nějaký týden sem nebo tam nehraje roli, a jak už tu bylo řečeno, často k tomu dojde skokem, ze dne na den.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
14.12.09 20:09

Tak naše malá si teda hračky bere do ručiček od tří měsíců a dvou týdnů. Cíleně na ně chmatá a zasouvá do pusinky. Takhle by žumlala všechno :lol: Uchopit a během půl nanosekundy šoupnout do pusy - to je teď naše největší zábava!Ale je fakt, že všechny děti mají jiné tempo. Tabulky moc nesleduju, nevím, kdy by všechno měla umět. Vedu si záznamy kvůli sobě a dalšímu mimi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
902
14.12.09 20:10

Tak naše malá si teda hračky bere do ručiček od tří měsíců a dvou týdnů. Cíleně na ně chmatá a zasouvá do pusinky. Takhle by žumlala všechno :lol: Uchopit a během půl nanosekundy šoupnout do pusy - to je teď naše největší zábava!Ale je fakt, že všechny děti mají jiné tempo. Tabulky moc nesleduju, nevím, kdy by všechno měla umět. Vedu si záznamy kvůli sobě a dalšímu mimi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
30.12.09 21:59

Ahoj! Muj malej má 3 měsíce a taky slintá a nezajíma ho nic jiného než ručičky. Koupila jsem mu to lehký kousátko do ručičky ale vydrží mu v ručičce asi tak 2 minuty a pak ho pustí.Ale v poslední době jsem si všimla že šahá po hračce pověšenej na postýlce a chtěl by si jí přitáhnout. Jeho nejnovější novinkou je žužlání deky, kterou ho přikreju, neustále mu jí musím vyndávat z pusinky.No tak snad ho už ty hračky začnou zajímat :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
2.1.10 22:33

Ahoj,my mame dnes tri mesice,tak 14dni zpet mame neustale nacpane rucky v puse,ja mu do nich davam plinku,nebo hracku,spis hadrovou,nejdrive ho to nejak nebralo,ale najednou obrat a posledni dva dny se docela dlouho dokaze zabavit sam,nejlip sustici knizeckou,plysakem a pekne chytne i chrastitko-krouzek,ale nepozoruje rucky,jen chyta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama