Jak si hraje batole 20 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 24.04.18 14:20
Jak si hraje batole 20 měsíců

Ahoj, potřebuju poradit nebo uklidnit. Náš kluk 20 měsíců si nehraje. Celý den lítá, nebo se různě válí po zemi, točí se dokolečka, hračky jen rozhazuje :( nebo krámuje věci. Když mu dám např vkládačku nebo kostky, vydrží u toho půl minuty a konec. S autama už ho taky moc nebaví jezdit, malování udělá dvě čáry a pastelky zahodí. Občas nakrmí zvířátka, to trvá tak 5 sekund. Teda přijde mě to už divné, když vidím ostatní děti jak si hrají. Zajímají ho jen blbosti, ale žádná hra u ničeho nevydrží. S čím a jak si vaše děti hrají? Vydrží třeba půl hodiny jezdit s autem? Jdou třeba sami skládat puzzle, nebo u nich musíte sedět a říkat jim co mají dělat, tak je to teda aspoň u nás ☹️Typy jak ho zabavit?

Najdete v encyklopedii: Dítě 2 roky

Reklama

Reakce:

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 24.04.18 14:22

Jo a ještě doplním, že ho baví házet věci :( máme doma buben, tak ten otočí a háže do něj různé kostky dokud není plný, to je nejlepší zábava pro něj :?

miminecko9
Kecalka 111 příspěvků 24.04.18 14:27

Moje je na tom tak nějak podobně, opakuje vše co dělám. na zahradě si vezme konvičku s bodou a zalejvá, má ráda skluzavku, na písku vydrží 3min.,. Doma si sama vezme puzle a staví (ale tak jednou a dost), jezdí sama na odstrkávadle, panenky ji nebaví. Já bych byla v klidu, někde jsem četla, že si sami začnou hrát až tak po tom 2roce. Dle mého názoru jsou malí aby vydrželi u něčeho sedět dlouho a hrát si. Dceři je skoro 20měs.

mrav
Závislačka 3427 příspěvků 24.04.18 14:31

Můžu tě uklidnit, v tomto věku je to normální. Chodit do šuplíků, roztahovat věci ze skříně. Prostě poznává svět a kopíruje. Dokonce se říká, že cca do 3 let věku si nehrají děti spolu, ale vedle sebe. Jak zabavit? No, asi si spolu číst z obrázkových knížek, ukazovat. Já mám dceru 2 a půl a taky lozí do skříně s oblečením, ale to jen proto, aby si vzala třeba kratasy. Jo a už si vybírá, co se jí líbí a co ne… :lol:

Ou
Závislačka 4334 příspěvků 24.04.18 14:32

To je úplně normální. Na nějakou soustředěnější hru s něčím ještě nějakou dobu (minimálně měsíce) nebude mít dostatečně rozvinutý mozek.

To že to jiné děti mají jinak, není chyba vašeho dítěte, ale je to úplně běžné.

Potřebujete s ním být co nejvíc venku a pořádně ho unavit dostatkem pohybu.

prekvapenana2
Kecalka 188 příspěvků 24.04.18 15:48

Nepíšeš o moji dceři? Úplně přes kopirak to samý.. :lol:

sepru
Stálice 77 příspěvků 24.04.18 16:05

Ahoj my to měli úplně to samé. U ničeho nevydržel a když tak ho to bavilo pár minut nebo vteřin, to bylo kolikrát na palici den mi připadal nekonečný a ja se modlila už aby spal :lol:. Po 2 roku se to zlepšovalo pomohly pak puzzle pro menší obrázkové knížky, hrabání ve skříni i stím že to milionkrát uklidíš :lol: jo a vytahat hrnce, vařečky, nebo silikonové formičky apod..a rozhodně zapojit když něco děláš. My uklízeli, luxovali, věšeli prádlo, pekli muffiny, pernicky (vážil mi na váze a přidržoval mixér apod) na zahradě klasika tatra a vozit něco a pak kyblík s vodou konvičku do ruky :D
Z domácích hraček třeba bagr a náklaďák a bagruje víčka kostky atd nebo dát box s hrackama a ať kramaří
A nejvíc doporučuji pokud to jde jít ven, na pisek, bublifuky, míč atd.
Teď už je nám 32 měs. A je to už daleko lepší vyhraje si i sám, staví, buduje i si maluje :mavam:

e008
Závislačka 2902 příspěvků 84 inzerátů 24.04.18 16:06

@prekvapenana2 No syn 3 a ctvrt a stale ho to drzi :roll: Rocni sestra si vyhraje krasne.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 24.04.18 19:25

Mně to přijde normální. Mám skoro stejně starého a doma sám vydrží u něčeho jen chviličku. Spíš ho zajímá, co dělám já a musí se samozřejmě do všeho zapojit. Nejdradši se mnou uklízí, to je nadšený, když mu dám do ruky hadřík nebo ho úkoluju, aby vyhodil něco do koše apod.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Kratina senátorem? Už se na to nemůžu dívat, přímá volba prezidenta je blbost

Nezávislý kandidát do Senátu s podporou ODS na Praze 2 není ani politik, ani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Lindy: Neumím být věrná

První láska mi zlomila srdce a já od té doby mužům příliš nevěřím. Současný... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama