Jak si hrajete/ rozvíjíte 11 měsíční miminko?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 09:26

Jak si hrajete/ rozvíjíte 11 měsíční miminko?

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jak si hrajete/rozvíjíte své 11 měsíční miminka? Malé bude 11 měsíců za pár dní a přijde mi, že děláme pořád to samé, leze, sedí, začíná si stoupat. Když má Dobrý den, zvládne si vyhrát sama, takže to ji nechávám, mluvím na ní, ale jinak ji nechám hrát si samotnou, horší to je, když mě k tomu potřebuje :D stavím věž, vkladacka ji úplně nebere, prohlížím obrázkové knížky, chodíme po baráku, hodně koukáme na fotky, občas si kutalimr, ale tomu ještě nepřišla na chuť.

Poradíte mi prosím, co děláte vy…

Moc děkuji za příspěvky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9069
22.10.21 09:39

Naše děti nějaké stavení věží a koulení balónků moc nebralo, max pár málo minut. Vkládačky a podobné hračky vůbec. Od miminek byli velmi společenští, takže jsme hodně chodili na procházky, koukat někam na zvířátka, na miminí kroužky, do herničky, na návštěvy, mezi jiné děti. Venku nebo doma jsem jim hodně povídala - v podstatě taková samomluva skoro ke všemu, co jsem dělala. Snažila jsem se je „zapojovat“, resp. aby měly pocit, že dělají něco se mnou. Třeba kdyz jsem skládala prádlo, tak dostali látkové pleny na kramaření, když jsem vařila, dostali nádobí a kaštany nebo něco podobného. Nechala jsem je objevovat venku, to je hrozně bavilo - takže pokud nechodili a bylo už chladno, tak hodně dobře obléct, dát rukavice, návleky a klidně nechat lézt po zemi někde na hřišti. Když už bývalá odpoledne tma, tak jsme hodili koukat do města na světýlka, to vždy zaujalo. Ve zkratce - nesedet doma, nemít stereotyp, nebýt s dítětem celý den sama. Jinak nijak zvlášť, takové to rozvíjení miminka, jak ho prezentuje literatura - říkanky, tleskání, písničky apod., to je absolutně nezajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15080
22.10.21 10:10

V 11m moje deti nejradsi zuzlaly ruzne krabicky, palicku na maso, obsah botniku a jine vysoce vhodne predmety. Ja mam deti koncem jara, takze nejvic jsem asi vyuzivala vypustit je na pisek ci travnik, to ted uz bohuzel moc nehrozi. Urcite jsme uz v tomto veku chodili treba do ZOO, na bazen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
22.10.21 14:13

Děláme spolu domácí práce - já vesim prádlo, mala ho vyhazuje z koše, já tridim pradlo do pračky, ona mi to rozhazuje apod. Když myju koupelnu, hrabe se v kočárku, když varim, kramari něco v kuchyni. A tak, prostě kramareni všeho druhu.
Druh favorit je písek, tam se zabaví třeba hodinu a půl. Pak hrabání v koši s ořechy, případně kousání všeho, co nejsou hračky. Hodně si „čteme“. Sama se zabaví zejména ráno, to se hrabe v hračkách, já snídám a pracuju, odpoledne už to musí být víc organizovaná zábava :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
22.10.21 14:17

Dcera začala lézt v lednu, v únoru už bylo celkem fajn počasí, tak jsem ji lezoucí vypustila na hřišti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat