Jak si hrajete s 22měsíčním

728
4.3.16 13:51

Jak si hrajete s 22 měsíčním

Jak si hrajete se zhruba stejne starými dětmi? Syna pořád nejvíc baví, když ho honím po bytě nebo i po venku, na schovku, když tancujeme a poslední dobou porad chce, abych za ním lozila po 4. Jinak mi pomáhá uklízet talíře, jezdíme si s autama, vozím ho na tatře, baví ho vkladacky, umí sám správně dávat tvary, posklada puzzle pro nejmenší, umí dávat prádlo do pračky (jedna z jeho nej činností ), ukazuje mi v knížce, stavíme si z Mega blocks…

Ptám se taky proto, že bych chtěla trosku srovnání, kolikrát už totiž nevím, co s nim mam dělat…

Syna třeba vůbec nebere malování, jak to máte vy s malováním? Moc toho ne namluví, takže se s nim ani moc nedomluvím a když mu chci čist pohádku, absolutně na mě háže bobek, vůbec neposlouchá.

:kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
4.3.16 13:53

@pajule022 :mrgreen: mám o chlup mladšího, ale přesně, co píšeš.. plus miluje autobusy, takže sledování busů, jízda busem, kreslení busů, to neomrzí nikdy - tedy jeho :cert: náš si taky poslední dobou hraje na smeták - pleskne sebou o zem, rukama se odráží a pupkem vytírá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
4.3.16 14:01

@martina.se můj zase miluje auta, venku si musí na každé sáhnout, doma se divame z okna na auta a porad slyším jen auto auto :D
To je dobrý, aspoň ti ulehčí práci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
4.3.16 14:03

@martina.se a poslouchá, když mu čteš?
Můj má ted oblíbenou pohádku na tabletu figi a gogo, to je jediny, co vydrží poslouchat, ikdyž se tam téměř nemluvi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
4.3.16 14:08

@pajule022 mám kluka 20 měsíců. Kutálíme míčem, jezdíme autem a děláme spolu domácí činnosti. Hodně rád si hraje sám, protože dopoledne jsme sami doma, tak si užívá klid a hračky, co se k nim jinak moc nedostane a odpoledne si hraje s bráchou. Líbí se mu vláčkodráha a Duplo. Knížky ho neberou a to ani čtení a ani prohlížení. Ale snažím se denně tak něco prohlídnout, ale dodnes třeba nic v knížce neukázal :mrgreen:
Kreslení neřeším, staršího to začíná tu a tam lehce zajímat až teď a to mu jsou 4 roky :lol:
No a prakticky nemluví vůbec. Umí asi 8 slov a používá je jen když chce on - třeba když vidí kočku, psa a tátu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
4.3.16 14:19

@pajule022 Mám synka už zhruba o rok staršího, ale když si vzpomenu to tohle období, tak ho bavilo toto:
1. Opičí dráha - sestavit z různého nábytku překážkovou dráhu, kterou musí dítě zdolat - u nás to bylo velké křeslo, tunel, židle, skluzavka, box s hračkami, kulaté víko od boxu (houpalo se, takže nebylo snadné se přes něj dostat) apod. podle toho, co má kdo doma. K tomu můžeš jako obměny použít nějaké úkoly - hodit někam míč, hračku ze země dát na židli apod. Nejvíc se synkovi líbilo moje fandění. :D :lol:
2. Pokud nemá rád čtení, tak je to asi proto, že si zatím pod tím moc nepředstaví. Náš měl pohádky ve dvou letech rád, ale většinou jsem vyprávěla, čtení taky moc nemusel kromě obrázků. Ale miloval pohádku hranou jako divadlo - stačí nějaký maňásek nebo i plyšáky - hrát s nimi a vyprávět.
3. Napnula jsem v bytě provázek a na ten zavěsila třeba CD, kroužky z pyramidy, propisku bez náplně, víčko apod. - malý to posunoval a různě prostrkával do sebe, taky ten provázek (byl nízko) podlézal a přelézal (pouze pod dozorem!)
4. pokud nemá rád malování, doporučím prstové barvy - u nás hit - patlání a obtiskávání ruky/nohy nebo samozřejmě modelína.
5. Náš miloval ve dvou letech krabičky - od čaje, od krémů, od Cara apod. - otevíral, zavíral, dával do sebe, plnil kaštany apod.
6. Úklid - utíral prach, uklízení linky - vystěhoval věci ven, vytřeli jsme šuplíky a on to zase vracel apod.
7. Pořád strašně rád vybaluje a ukládá nákup :lol:
8. Od těch dvou let strašně rád zpíval - třeba Kočka leze dírou a já jsem to jako předváděla. Pokud tvůj ještě nezpívá, tak zpívej ty a jemu kup nějaké nástroje, ať tě doprovází - triangl, bubínek, rolničky.
9. Vaření - náš dodnes miluje mletí rohlíků na strohanku a prosívání. Většinou to sám i zamete, ale já pak musím jít potajmu stejně ještě jednou s hadrem. :mrgreen:
10. Měl rád magnetky na lednici - různě je posunoval a skládal. Měl i magnetickou tabulku s částmi zvířat a ty skládal (ale zase jen pod dozorem -magnety jsou nebezpečné)
11. „Blbosti“ všeho druhu na velké manželské posteli - válení, řezání dříví, houpala jsem ho různě na nohou a pak s ním žuchla do peřin, pojmenovávali jsme si části těla apod.
Je toho ještě mnohem víc, ale momentálně jsem si vzpomněla jen na toto. Snad ti něco pomůže. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
4.3.16 14:22

Mám dceru 22 měsíců a děláme víceméně to samé, ježdění na autíčku, vození kočárku, hraje si s panenkama a plyšákama, skládačky, vkládačky, kostky, ráda tančí, knížky má ráda moc, takže si často čteme - nebo spíš jí říkám, co kde je, případně ona ukazuje nebo pojmenovává, co se týká kreslení, tak už docela ráda čmárá, zatím naštěstí ne po zdech:-) Mluví hezky, takže se s ní už dá docela dobře domluvit.
Ale přijde mi to pořád to samé, už delší dobu chci začít vytvářet nějaké aktivity typu Montessori, ať je nějaká změna, protože mě samotnou už to někdy nebaví :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
4.3.16 14:26
@pajule022 píše:
@martina.se a poslouchá, když mu čteš?
Můj má ted oblíbenou pohádku na tabletu figi a gogo, to je jediny, co vydrží poslouchat, ikdyž se tam téměř nemluvi :D
že by jako jen poslouchal, to ne, ale miluje prohlížení knížek a časopisů, u nás frčí sluníčko a potom človíčkova dobrodružství.. ale zatím hlavně obrázky, text ještě ne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
4.3.16 14:37

@Adrasteia prstove barvy určitě vyzkouším, dik za tip :) syna taky baví zavírat a otevírat krabičky, sroubovat petky apod :D nákup také vyskladava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
4.3.16 14:39

@Ema1984 právě, taky mi přijde, že s nim dělám jen pořád to samé dokola a taky mě to kolikrát nebaví, ale nenaděláme nic :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
4.3.16 14:41

@pajule022 u nás ještě frčí kolíčky a ježek. Kolíčky zapnu kolem misky a on je sundá a dá do misky, pak se je snaží zase dát na misku. Ježek - dává do cedníku špejle. Pak máme pinpongové míčky, ty přendavá z misky do platíčka na vejce. No a oblíbené je i kreslení prsty do mouky - vysypu hladkou mouku na pekáč a hrajeme si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
4.3.16 14:47

@Billi pekáč s moukou také vyzkouším, díky za tip :) i ty pinpongace by ho mohly bavit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
4.3.16 15:13

Nijak, hraje si sama. S nadobim a pradlem mi taky pomaha. Bavi ji hrat si s panenkama a plysakama, pripadne presypavat psi granule z misky do misky a krmit psy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama