Reklama

Jak si hrajete s pětiletým dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 25.02.17 12:44
Jak si hrajete s pětiletým dítětem?

Jak si hrajete s pětiletými dětmi? Když vytáhneme stavebnici/le­go/sevu, tak to dopadne tak, že já stavím a syn kouká, stejně tak u pastelek a modelíny. Tak mám pocit, že si vlastně neumíme hrát spolu. U knížky nevydrží, společenské hry tak deset minut, pak začne házet kostku po celém bytě, shazuje figurky, karty rozhazuje…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 25.02.17 12:51

Hodně hrajeme společenské hry. Pak vydrží dlouho u pokladny, kdy mi prodává zboží nesnáším tuhle hru :) ). U sevy jsem v tomhle věku taky většinou stavěla jen já a on mi podával dílky, to samé u lega. Zato teď o rok později mě u lega komanduje, že to stavím špatně :cert: :lol: ale chce si s legem hrát třeba tak, že různě jezdíme s autíčky, vlaky, nastupejeme tam s panáčky.

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.02.17 13:14

Ja si nehraju, ale mam tri deti, tak si hraji navzajem (miminko teda zatim jen kouka a smeje se :D), spolecne cteme knizky, delame pracovni sesity nebo neco kuchtime v kuchyni. Nejvic u nas frci sady s plastelinou play doh a pak malovani, kdy ja si objednávám a deti tvori na zakazku

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 13 inzerátů 25.02.17 13:18

@Tamtama Mám o rok mladšího. Frčí společenské hry (pexeso, kratší hry s kostkou - máme tři ze od Dina s krtkem pro děti 3-4 roky), občas vydrží celé člověče). Začíná se smart hrama od Mindoku (tam v podstatě potřebuje jen společnost, stejně jako u skládání puzzle - 60 dílků už dá).
Nedávno začal sám sestavovat jednoduché funkční okruhy vláčkodráhy, když si vymyslí něco s křížením a pod, tak potřebuje pomoct. Z dupla už si staví sám, podle toho, co dřív už stavěl s nějakým dospělým, začíná si to sám „inovovat“. Pak si hrajeme s panáčkama od lega podle toho, co se postavilo - na rodinku v domečku, na zvířátka v divočině, nákupy ve městě…
Taky si staví dopravní zančky a pak tam jezdí s autíčky - tuhle hru naprosto nenávidím. :lol:
Pak hra na obchod, na rodinu v domečku z použitých krabic, občas se se ségrou „stará“ o miminko.
Začal malovat, takže to chvilku vybarvuje nebo kreslí on (asi tak 3 minuty) a pak musí zase chvilku dospělý. Ale je to pokrok od toho, když domítal vzít 2 roky do ruky tužku a jen si říkal, co má dospělý nakreslit. S plastelínou je to tak nějak podobně. Na tvoření prostě asi extra nebude.
De fakto si umí hrát sám, jen nechce, protože prostě potřebuje společnost. Dost na budku. I když pokrok vidím a pomalu se to zlepšuje.
Taky chce docela číst.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 25.02.17 13:28

Moji si právě taky hrají spolu, ale když je mladší u otce, tak se starší nudí a já nevím, co vymyslet. Hraní s panáčkama má teď mladší a šíleně mě to nebaví, protože nevím, co u toho mám dělat. :oops:

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 25.02.17 14:51

Nas petilety miluje spolecenske hry a karetni hry - dostuhy a sazky, monopoly (museli jsme prejit na dospelackou verzi, jednodussi ho nudila), osadnici. Obcas puzzle (dostal 300 dilku a mel to za chvili postavene). A pred par mesici me porazil v sachu :lol:

A taky lego, postavi si a pak si hrajeme s panackama.

ntkv
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 15:07

Hraju jenom to na co musíme být 2, tzn. deskovky, nebo když chce pomoct. Schovku

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47898 příspěvků 25.02.17 15:16
@Tamtama píše:
Jak si hrajete s pětiletými dětmi? Když vytáhneme stavebnici/le­go/sevu, tak to dopadne tak, že já stavím a syn kouká, stejně tak u pastelek a modelíny. Tak mám pocit, že si vlastně neumíme hrát spolu. U knížky nevydrží, společenské hry tak deset minut, pak začne házet kostku po celém bytě, shazuje figurky, karty rozhazuje…

podobne. nehrajem si. hraje si s brachou a kamarady.
chodime hodne ven, boby, bezky, lyze, kolo, brusl, chodime na bazen, leze kou stenu. spolecne varime, povidame si, delame neco na zahrade.
semtam vyjde prsi nebo mikado.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 25.02.17 15:19

On právě nikdy mou asistenci u ničeho nevyžadoval, tak mě to docela nepříjemně překvapuje. :lol: Teď jsem třeba uklízela, prádlo, nádobí, podlahy, tak mu říkám, ať jde postavit garáž z kostek a zaparkuje tam auta. Ale radši tady celou dobu seděl na gauči vzhůru nohama, že počká, až to budu mít hotový a postavím to já. :nevim:

lucinenecka
Kecalka 416 příspěvků 25.02.17 21:08

S našim 5,5 letým hrajeme hodně společenské hry - pexeso, kvarteto, člověče nezlob se (normální a dinosauří), žížaly, černý Petr, dooble, vlajky, dinosauří karty, taky skládá rád puzzle (dokáže složit sám 180 dílků), a poslední dobou rád kreslí a plní úkoly pro předškoláčky z listů, taky skládá lego (u nás pořád duplo), rád se přeslíká do kostýmů a hraje si na superhrdiny a pak má rád, když máme zavázané oči a on nám dává do rukou různé zvířátka (hlavně dinosaury) a my musíme uhádnout co to je - u dinosaurů říct přesný název :lol:

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 13 inzerátů 25.02.17 21:25

@lucinenecka S těma zavázanýma očima, to je dobrá hra. To mě nenapadlo, určitě vyzkoušíme. :palec:

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 26.02.17 15:00

@lucinenecka zavázané oči měly úspěch, než jsem odhalila podvod, když mi u kostky dupla přesně řekl, jaké má na sobě napsané číslo :mrgreen:

lucinenecka
Kecalka 416 příspěvků 27.02.17 09:50

@Svistice @Tamtama Jééé, tak to jsem moc ráda, že jsem vás inspirovala! :D

gk
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 27.02.17 14:18

Já se k tématu přidám s dotazem:
s čím si hrají téměř pětiletí sami?
Náš kluk se taky dost nudí. umí si hrát se sestrou 2,8let.

Sám si prohlíží knihy, staví lego, hraje s gumovými zvířátky na farmu, lepí hrad z toal. ruliček a krabic, staví krabice od mlék na sebe a staví barikády, střílí z pistole nerf, staví koleje, modeluje. hraje s auty, staví puzzle. Přijde mi, že musím vymyslet, s čím by si mohl hrát a pak to z 90%dělá. Máma je ta, co vymýšlí hry. Což mě pořád nebaví. Přijdeme-li na návštěvu k jiným dětem, je to on, kdo vymýšlí, hraje a tvoří s ostatními zábavu a hru.

Spolu děláme-pracovní listy, tvoření-z ruliček toal. papíru panáčky, zvířata, vaříme, schováváme do textil. pytlíčku(vel. A5) věci z domácnosti a hračky a pak druhý poslepu hádá podle hmatu, co to je. To má rád asi 2roky. Sám tam dá asi 5-10 předmětu-od hřebíku, tužky, nůžek, kostky, ovladače na TV, lžíce, auta, mince, kusu látky až po baterky, bonbonu apod.

Občas vymyslím něco podle montesorri-třeba kusy ledu z doz různě velkých, zvířátka a panáčky, naběračky, lžíce, plech a on si hraje s vodou a ledem třeba i půl hodiny v kuse. Na schovku, pexeso-ještě ho moc nebaví. Prý ho to zdržuje. taky malování-omalovánky ho zdržuje. je to prý moc na dlouho.

s dcerou se sestrou hrajou nejčastěji-oblíkání panenek, kuchyňka, bunkry a stavění domečků, úkrytů, s dřevěným domkem pro panenky, vláčkodráhu, skákání z postele na plyš. velk. medvěda.
vytírají s malým mopem, pomáhají mi v domácnosti s prádlem ze sušáku, odnášejí věci do skříně, vyndavají myčku, pečou perníčky a těsta.

Tamtama
Extra třída :D 11700 příspěvků 27.02.17 14:34

@gk dneska od rána otravuje, že chce tablet, cokoliv jiného navrhnu, to hned zamítne.. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama