Jak si hrajete se syny ve věku 7 a 12 let?

Anonymní
2.1.21 11:03

jak si hrajete se syny ve věku 7 a 12 let?

Možná je téma zvláštní, ale možná už si děti už tolik nehrají. Přítel si hraje se svou 10letou dcerou, ale já vidím velký rozdíl ve hraní mezi pohlavími u dětí. S klukama občas stavíme z lega, hrajem společenské hry, karty, pexeso, malujeme, občas něco vyrábíme. ale společně i vaříme a uklízíme, což asi hraní není. naše aktivity jsou také hodně venkovní - na hřiště, na kolo, na brusle, plavání, cestování. teď Ježíšek přinesl vrtulník a dron, tak chodíme lítat. Ptám se proto, abych měla inspiraci a aby děti neutíkaly jen k mobilu, počítači a tv. Děkuji moc za inspiraci a rady. a klidně, s čím si děti hrají společně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6147
2.1.21 11:07

Podávám jim skrz mříže míček a oni mi jej hází zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
2.1.21 11:13

Predpokladam, ze s 12 letym uz budu hrat max. spolecenske hry, tenis, ping-pong a podobne. :lol: Jinak spolu budeme proste travit cas (s manzelem si taky nehraju).
Se sedmiketym haju hry, s legem si s nim hraje tatinek. Hraje si se sestrou a kamarady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
2.1.21 11:16

A spolu si deti hraji na hasice, zachranare, tankisty, rodinu, obchod, s legem, spolecenske hry…
S kamarafy ten sedmilety s nerfkama, na policajty, prepadove komando, schovku, fotbal, skacou v lete na trampoline, bagruji na pisku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
2.1.21 11:20

S 12 letým leda společenské hry a sport, pokud chceš vynechat aktivity typu playstation, nintendo atd. Ale ani se 7 letým jsem si nehrála s legem nebo autíčkama, to si hrály děti spolu.
Jinak myslím, že věk 7 a 12 let je tak rozdilný, že moc společných her, aby to bavilo oba, nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65769
2.1.21 12:00
@Anonymní píše:
Možná je téma zvláštní, ale možná už si děti už tolik nehrají. Přítel si hraje se svou 10letou dcerou, ale já vidím velký rozdíl ve hraní mezi pohlavími u dětí. S klukama občas stavíme z lega, hrajem společenské hry, karty, pexeso, malujeme, občas něco vyrábíme. ale společně i vaříme a uklízíme, což asi hraní není. naše aktivity jsou také hodně venkovní - na hřiště, na kolo, na brusle, plavání, cestování. teď Ježíšek přinesl vrtulník a dron, tak chodíme lítat. Ptám se proto, abych měla inspiraci a aby děti neutíkaly jen k mobilu, počítači a tv. Děkuji moc za inspiraci a rady. a klidně, s čím si děti hrají společně?

Kluk 11
Nejvíc hrajem deskovky. POkud bude zájem, ráda poradím.
JInak sport- cyklistika, turistika, běžky, inline, brusle, chodíme spolu běhat.
Občas tvoříme, malujem - vyřezáváme do dřeva ( lípa ), linoryt, beton, ale vcelku je ochotný dělat i takkové víc „holčičí“ výtvarno - vyzkoušet olej, akryl, akvarel.
Za covida jsme skládali puzzle. Chtěla jsem lepid papírový hrad, ale zjistila jsem, že to nedám, by mi rupla cévka :mrgreen:
Staví sám, lego. To moc společně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65769
2.1.21 12:04
@Lil Kitkatt píše:
S 12 letým leda společenské hry a sport, pokud chceš vynechat aktivity typu playstation, nintendo atd. Ale ani se 7 letým jsem si nehrála s legem nebo autíčkama, to si hrály děti spolu.
Jinak myslím, že věk 7 a 12 let je tak rozdilný, že moc společných her, aby to bavilo oba, nebude…

Ale jo, sedmileták už dá spoustu deskovek, které baví dospělák. Těch 7 je vcelku zlomových

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
2.1.21 12:21

@Lama Lama Spolecenske hry (pri dobrem vyberu) ano. Spolecne hry moc ne. Dvanactilete deti hraly s mym sedmiletym v lete max. skovku, kdyz meli naladu a nemeli nic lepsiho na praci. Na trampoline chtely byt samy, na pisek by je nikdo nedostal. Ty uz povetsinou radi jen sedi a klabosi s partou vrstevniku.
Deti s petiletym vekovym rozdilem si proste nikdy nevyhraji tak, jako deti dva roky od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65769
2.1.21 12:27
@Svistice píše:
@Lama Lama Spolecenske hry (pri dobrem vyberu) ano. Spolecne hry moc ne. Dvanactilete deti hraly s mym sedmiletym v lete max. skovku, kdyz meli naladu a nemeli nic lepsiho na praci. Na trampoline chtely byt samy, na pisek by je nikdo nedostal. Ty uz povetsinou radi jen sedi a klabosi s partou vrstevniku.
Deti s petiletym vekovym rozdilem si proste nikdy nevyhraji tak, jako deti dva roky od sebe.

JO, blbě jsem četla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
2.1.21 13:45
@Lama Lama píše:
Ale jo, sedmileták už dá spoustu deskovek, které baví dospělák. Těch 7 je vcelku zlomových

Myslela jsem to tak, že by si hráli spolu kluci 7 a 12 let, ne že se společně s nimi nedá hrát nějaká společenská hra, to samozřejmě ano. Ale 7 letý kluk je dítě, 12 letý je puberťák, nebude si chtít hrát denně s prckem s autíčkama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
2.1.21 13:46
@Svistice píše:
Deti s petiletym vekovym rozdilem si proste nikdy nevyhraji tak, jako deti dva roky od sebe.

Jj, přesně tak jsem to myslela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.1.21 16:21

Když jsem byl 12-ti letý, tak jsme prostě chodili ven si zakopat s balónem, prostě sportovat. Člověk se zabavil a bylo to aspoň zdraví prospěšné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23938
2.1.21 16:55
@Lil Kitkatt píše:
Myslela jsem to tak, že by si hráli spolu kluci 7 a 12 let, ne že se společně s nimi nedá hrát nějaká společenská hra, to samozřejmě ano. Ale 7 letý kluk je dítě, 12 letý je puberťák, nebude si chtít hrát denně s prckem s autíčkama… [/citace

5 a 11. Spolu jedině staví lego, bunkry, dráhy z kostek, kdy se starší věčne rozčiluje, že to mladší ničí :mrgreen:

Starší se mnou jezdí na kole, když běhám, hrajeme deskovky, malujem na mobilu a čtem si (každý svoji knihu :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
5.1.21 19:27

Mám čerstvě osmiletého syna a už si taky moc nehraje:-/ Jediné, o co má kromě počítače a tabletu zájem, jsou deskovky, bojovky doma (máme molitanový meče) a venkovní aktivity. Občas ještě lego, ale oproti době třeba před rokem už ho to zabaví jen na chvilku. Puzzle ani vyrábění ho nebaví. Deskovky hrajem takový, aby bavily i mě (pexeso a kvarteto nikdy moc nebavily ani syna) - Karak, Carcassonne, teď máme nově Minecraft deskovku a Harryho Pottera. Myslím, že tohle by tvoji kluci mohli klidně hrát spolu, mečování by je třeba taky bavilo oba :-) Ještě ho baví, když mu čtu. Lehčí knížky si čte i sám. To už by se taky třeba dalo spojit - třeba Harry Potter by je mohl bavit oba. Jestli jsi s nima sama, tak tě obdivuju za širokej záběr aktivit, který s nima provozuješ:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
5.1.21 19:32

Ještě mě jako společná aktivita napadají šipky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat