Jak si nastavit zálohy na energie

Anonymní
9.2.16 13:11

Jak si nastavit zálohy na energie

Ahoj všem. Potřebovala bych poradit. Budu se stěhovat do bytu 1kk (cca 30m2) se 2 malými dětmi. Nebudu tady rozebírat proč, jedná se o dočasné řešení, dokud mi neskončí rodičák a nenastoupím do práce, kde budu mít více peněz, a tím pádem dosáhnu finančně i na větší byt. Jde mi o to, jaké si mám nastavit zálohy na el., plyn. Paní mi psala, že se platí za plyn za takový malý byt cca 700 Kč, elektřinu si sama nastavím (otázka zní: kolik přibližně si mám nastavit, abych neměla nedoplatky - 2 plotýnkový vařič, lednice, varná konvice, nabíjení mobilu, notebooku, prát budu zatím u mamky). Voda bude dle skutečné spotřeby čtvrtletně (i tady bych chtěla poradit, kolik si mám odkládat stranou každý měsíc?) Neorientuji se v tom, kolik se za co platí, stačí mi to vědět orientačně. Vím, že všechno souvisí s konkrétní spotřebou, jen bych chtěla vědět kolik platíte Vy. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2028
9.2.16 13:14

Řekla bych že asi stejně jako za plyn. ( my platíme za dům a 4 členy rodiny 1300,– a to máme ještě mnohem víc spotřebičů )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58616
9.2.16 13:16
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Potřebovala bych poradit. Budu se stěhovat do bytu 1kk (cca 30m2) se 2 malými dětmi. Nebudu tady rozebírat proč, jedná se o dočasné řešení, dokud mi neskončí rodičák a nenastoupím do práce, kde budu mít více peněz, a tím pádem dosáhnu finančně i na větší byt. Jde mi o to, jaké si mám nastavit zálohy na el., plyn. Paní mi psala, že se platí za plyn za takový malý byt cca 700 Kč, elektřinu si sama nastavím (otázka zní: kolik přibližně si mám nastavit, abych neměla nedoplatky - 2 plotýnkový vařič, lednice, varná konvice, nabíjení mobilu, notebooku, prát budu zatím u mamky). Voda bude dle skutečné spotřeby čtvrtletně (i tady bych chtěla poradit, kolik si mám odkládat stranou každý měsíc?) Neorientuji se v tom, kolik se za co platí, stačí mi to vědět orientačně. Vím, že všechno souvisí s konkrétní spotřebou, jen bych chtěla vědět kolik platíte Vy. Děkuji

máme 2+1, zálohy 900 měsíčně a dost nám vrací. a u nás pořád jede trouba, pračka, lednice, mrazák, minimálně jedno pc a tv.. většinou je toho aji víc.. u Tebe? dala bych klidně těch 600, max Ti pak vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
9.2.16 13:37
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Potřebovala bych poradit. Budu se stěhovat do bytu 1kk (cca 30m2) se 2 malými dětmi. Nebudu tady rozebírat proč, jedná se o dočasné řešení, dokud mi neskončí rodičák a nenastoupím do práce, kde budu mít více peněz, a tím pádem dosáhnu finančně i na větší byt. Jde mi o to, jaké si mám nastavit zálohy na el., plyn. Paní mi psala, že se platí za plyn za takový malý byt cca 700 Kč, elektřinu si sama nastavím (otázka zní: kolik přibližně si mám nastavit, abych neměla nedoplatky - 2 plotýnkový vařič, lednice, varná konvice, nabíjení mobilu, notebooku, prát budu zatím u mamky). Voda bude dle skutečné spotřeby čtvrtletně (i tady bych chtěla poradit, kolik si mám odkládat stranou každý měsíc?) Neorientuji se v tom, kolik se za co platí, stačí mi to vědět orientačně. Vím, že všechno souvisí s konkrétní spotřebou, jen bych chtěla vědět kolik platíte Vy. Děkuji

Záleží na tom jak to finančně zvládneš, a navíc u jakého odběratele jsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22842
9.2.16 13:41

Je tam bojler? Pokud ne, tak taky počítej s tím, že půjde o tarif D1,2, což znamená žádný „noční proud“. Elektrický dvouplotýnkový vařič taky umí sežrat hodně…
Můj odhad je někde okolo 700 :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
9.2.16 16:51

Já nevim jak to děláte, my máme 3+1 běžné spotřebiče a platim zálohy 1530 na elektriku a tak tak se vejdu - plyn ted momentálně 2500,– (topení)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama