Jak si nebrat mamky řeči a být v klidu?

Anonymní
4.9.20 11:30

Jak si nebrat mamky řeči a být v klidu?

Ahoj, už mě ubíjí a nejsou mi příjemné řeči moji mamky na moje těhotenství. Budu mladá maminka je mi 19, příteli 20 a jsme spolu 4 roky. V době kovidu jsem plánovaně otěhotněla, mamka mi říkala, ať počkáme, ať spolu déle žijeme (bydlíme spolu od března), ale my přesto šli do miminka. Bylo to hlavně z mojí strany, partner váhal, ale pak souhlasil a teď se oba těšíme. Přítel má práci, máme pěkný velký byt v podnájmu, miminko bez problémů uživíme, samozřejmě i sebe a přesto se mamka strašně diví. Chápala jsem to, když jsem se jí svěřila, že bych ráda otěhotněla, řekla mi svůj názor a neřešila to. Chápala jsem obavy, ale řekla jsem si, že až budu těhotná, bude se těšit se mnou. Místo toho všude vypráví, jak je na babičku mladá, že jsme měli cestovat, poznávat svět a další dnešní řeči. My potom netoužíme, konkrétně já chtěla miminko už loni, ale studovala jsem, přítel teprve nastupoval do práce a nebylo by to rozumné, teď ale už je ta správná doba. Vždy jsem chtěla být mladá maminka a moc se těším. Jen ten přístup mamky mě mrzí, byly jsme spíše jak ségry, mohla jsem se jí se vším svěřit (i proto jsem chtěla miminko brzy), prostě, abych měla s dítětem vztah jako já a mamkou. Měla mě v 18 a celé mé dětství bylo vše super. Moc jsem se těšila, že to bude tak trošku prožívat s námi, jako táta nebo tchánovci, ale ona ne. Nechce být ještě bába, nezajímá jí ani třeba jméno, neřekne na to svůj názor, přitom mě by zajímal a řeči typu si ho pojmenujte jak chcete, moje dítě to není a mnoho dalších mě fakt mrzí. Kolikrát i brečím, jsem šťastná, ale z tohohle smutná. Příteli už to taky vadí a má k ní už takový vztah, prostě tchýně. Přitom si tak rozuměli, mamka ho má ráda stále, ale vadí jí, že souhlasil, podle ní se nechal ukecat a ani jeho nešetří, říká jsem zvědavá jak budeš odvařenej z nevyspalé holky, co má strije po porodu. Může ji marně vysvětlovat, že se na roli otce těší, až ho uráží, že si o něm máma myslí, že je takový povrchní, že mě vymění za jinou 20,jen kvůli pár kilum navíc. Přibrala jsem šest kilo, nejsem slon. Několikrát se mi přítel zastal i se ohradil, ale bez výsledku. Co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19346
4.9.20 11:34

Tvojí mámě se vůbec nedivím, má pravdu a ty jsi hloupá, žes to takhle uspěchala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
4.9.20 11:38

No měli jste počkat pár let abyste něco meli. Nezili od výplaty k výplatě… Nicméně teď už stím stejně nci neuděláš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 11:39
@terien píše:
Tvojí mámě se vůbec nedivím, má pravdu a ty jsi hloupá, žes to takhle uspěchala

Ale nic jsme nespěchali, máme kde bydlet (podnájem, ale městský byt), přítel pracuje už více jak rok, do teď bydlel u rodičů a šetřil, má pěkný plat, máme rezervu na pár měsíců, uživí mě se sami a na syna se těšíme. My nechceme už lítat po diskotékách, to jsme dělali od 16 do teď, cestovat nás neláká a když, tak to půjde za pár let i s dítětem. Nejsme nezodpovědní, jsme spolu od mých 15,čtyři roky nám to vydrželo spolu randit, tak přeci nemá důvod být taková :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
19346
4.9.20 11:41
@Anonymní píše:
Ale nic jsme nespěchali, máme kde bydlet (podnájem, ale městský byt), přítel pracuje už více jak rok, do teď bydlel u rodičů a šetřil, má pěkný plat, máme rezervu na pár měsíců, uživí mě se sami a na syna se těšíme. My nechceme už lítat po diskotékách, to jsme dělali od 16 do teď, cestovat nás neláká a když, tak to půjde za pár let i s dítětem. Nejsme nezodpovědní, jsme spolu od mých 15,čtyři roky nám to vydrželo spolu randit, tak přeci nemá důvod být taková :nevim:.

Pracuje už celý rok?! :lol: :lol: tak to jo, to je jiná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4749
4.9.20 11:42

To dítě nerodíš pro matku, že ne. Ty se cítíš na dítě zralá a tak si to užij. Ona se necítí na babičku zralá a tak se chová tak, jak se chová. Každá máte svoji pravdu a užijete si to obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4749
4.9.20 11:43
@Anonymní píše:
Ale nic jsme nespěchali, máme kde bydlet (podnájem, ale městský byt), přítel pracuje už více jak rok, do teď bydlel u rodičů a šetřil, má pěkný plat, máme rezervu na pár měsíců, uživí mě se sami a na syna se těšíme. My nechceme už lítat po diskotékách, to jsme dělali od 16 do teď, cestovat nás neláká a když, tak to půjde za pár let i s dítětem. Nejsme nezodpovědní, jsme spolu od mých 15,čtyři roky nám to vydrželo spolu randit, tak přeci nemá důvod být taková :nevim:.

Ty nemysli za matku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19626
4.9.20 11:43

Tvoje mama ma pravdu, taky bych nebyla nadsena prijit mi v 19 holka, ze je tehotna.

Nez si hned porizovat dite, tak bys mela taky neco odpracovat a mit narok na materskou. Oni se pak po tobe zamestnavatele nepretrhnou - holka po skole bez praxe a s malym ditetem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
4.9.20 11:44

Chapu, je to skoda, ale je to jeji nazor a vnimani a s tim nic neudelas. Zkus se zamyslet, jestli v tom, co rika, neni neco uzitecneho. Jestli se treba lip nepripravit, neco ted neudelat jinak. Asi z ni mluvi jeji zkusenost - vnimalas detstvi jako super, ale ona mohla mit pocit, ze je omezena a nemuze delat to, co jeji vrstevnici. Treba ma v necem pravdu, nemyslim mimino nemit, to uz je stejne pozde a mne by to u moji dvery nevadilo, naopak, ale ja jsem stara matka. No a to ostatni holt budes muset nechat na ni, nemuzes proti jeji vuli zmenit jeji nazor. Drzim palce, at jste zdravi a spokojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658

Místní líný pometla ti zakladatelko moc neporadí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996

Podle mě jste to udělali dobře, ve 35 už budete mít puberťáka a cestování a všeho možného si budete moci užit, kolik chcete. Mamka podle mě roztaje, až bude malé na světě, uvidíš :) Hlavně ona sama Tě měla v 18 a teď Tě bude soudit?… Netrap se tím a těšte se s přítelem na prcka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23892
4.9.20 11:47

Víš co, máma má holt pocit, že si mohla ještě studovat, pracovat, cestovat, užít si mládí.
Vysvětlování nepomůže. Musíte jí dokázat, že jste rozumní, dobře víte, co děláte a děláte to přesně tak, jak chcete.
Pokud bude mít máma nějaký řeči, tak jí slušně a normálně řekni, že jste dospělí, že jste si tuhle cestu vybrali a tím, že do tebe bude hučet, to nezmění. A pak to prostě pusť z hlavy. Je dost pravděpodobný, že i ona se zklidní, až jí dojde, že jste zodpovědní.
Samozřejmě, pokud to nevyjde a ty jí za rok budeš brečet na rameni s batoletem, tak se nesmíš divit, že ti řekne „já ti to říkala“, případně „tak když jsi tak dospělá a zodpovědná, tak se starej“.
Prostě tu dospělost přijmi s pozitivy i negativy ;)

Příspěvek upraven 04.09.20 v 11:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 11:47
@terien píše:
Pracuje už celý rok?! :lol: :lol: tak to jo, to je jiná :mrgreen:

No je to jiné, než před pár měsíci, protože teď už má smlouvu na neurčito. A ten rok šetřil na vybavení bytu, nakonec tu téměř vše je, kupovali jsme akorát matrace, ty jsme chtěli nové a věci pro miminko, takže téměř 200 tisíc má naspořeno. Rodičům dával 3000,něco padlo na zábavu, ale minimálně dvě třetiny jeho platu odkládal, bere skoro 30 000. Není to moc na hypo nedosáhneme, ale můžeme šetřit dal i když při dítěti méně a časem si koupit byt, třeba až půjdu do práce, zatím můžeme být tady, žije se nám tu dobře a nájem není drahý.

• Citovat
  • Nahlásit
16128
4.9.20 11:48
@Anonymní píše:
Ahoj, už mě ubíjí a nejsou mi příjemné řeči moji mamky na moje těhotenství. Budu mladá maminka je mi 19, příteli 20 a jsme spolu 4 roky. V době kovidu jsem plánovaně otěhotněla, mamka mi říkala, ať počkáme, ať spolu déle žijeme (bydlíme spolu od března), ale my přesto šli do miminka. Bylo to hlavně z mojí strany, partner váhal, ale pak souhlasil a teď se oba těšíme. Přítel má práci, máme pěkný velký byt v podnájmu, miminko bez problémů uživíme, samozřejmě i sebe a přesto se mamka strašně diví. Chápala jsem to, když jsem se jí svěřila, že bych ráda otěhotněla, řekla mi svůj názor a neřešila to. Chápala jsem obavy, ale řekla jsem si, že až budu těhotná, bude se těšit se mnou. Místo toho všude vypráví, jak je na babičku mladá, že jsme měli cestovat, poznávat svět a další dnešní řeči. My potom netoužíme, konkrétně já chtěla miminko už loni, ale studovala jsem, přítel teprve nastupoval do práce a nebylo by to rozumné, teď ale už je ta správná doba. Vždy jsem chtěla být mladá maminka a moc se těším. Jen ten přístup mamky mě mrzí, byly jsme spíše jak ségry, mohla jsem se jí se vším svěřit (i proto jsem chtěla miminko brzy), prostě, abych měla s dítětem vztah jako já a mamkou. Měla mě v 18 a celé mé dětství bylo vše super. Moc jsem se těšila, že to bude tak trošku prožívat s námi, jako táta nebo tchánovci, ale ona ne. Nechce být ještě bába, nezajímá jí ani třeba jméno, neřekne na to svůj názor, přitom mě by zajímal a řeči typu si ho pojmenujte jak chcete, moje dítě to není a mnoho dalších mě fakt mrzí. Kolikrát i brečím, jsem šťastná, ale z tohohle smutná. Příteli už to taky vadí a má k ní už takový vztah, prostě tchýně. Přitom si tak rozuměli, mamka ho má ráda stále, ale vadí jí, že souhlasil, podle ní se nechal ukecat a ani jeho nešetří, říká jsem zvědavá jak budeš odvařenej z nevyspalé holky, co má strije po porodu. Může ji marně vysvětlovat, že se na roli otce těší, až ho uráží, že si o něm máma myslí, že je takový povrchní, že mě vymění za jinou 20,jen kvůli pár kilum navíc. Přibrala jsem šest kilo, nejsem slon. Několikrát se mi přítel zastal i se ohradil, ale bez výsledku. Co s tím?

Děláš stejnou věc, kterou sama mamince vyčítáš - něco od ní očekáváš.

Ona určitě taky kolikrát brečí, protože si pro Tebe zkrátka představovala něco jiného, měla jiná očekávání. Ty sis prosadila svoje, tak se chovej jako dospělá ženská a netlač ji do něčeho, na co v tuto chvíli není připravena. Potřebuje čas, aby se s tím srovnala a momentálně fakt ničemu nepomůžeš tím, že od ní budeš vyžadovat nějakou aktivní citovou spoluúčast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9901
4.9.20 11:49

Já, když to vezmu z pozice mámy a ženské, které je 32 let, asi bych za pět let taky nebyla odvařená, kdyby mi přišlo dítě, že budu bába. U nás se to tedy stát nemůže, moje děti jsou batolata. A máma má pravdu, měli jste si ještě užívat. Já kolem dvacítky měla úplně stejné období a pak jsem byla ráda, že jsme do toho nešli. A to jsme spolu žili od mých 17,meli velký vlastní byt a dost naspořeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat