Jak si perete kalhotky?

Anonymní
20.7.20 19:02

Jak si perete kalhotky?

Ahoj, mám tam dole alergii na práci prášky. Nikdy jsem to neměla až když jsem začala používat tablety do pračky. Pomáhá mi jen dětské výrobky ale jen některé a zrovna co mi jen vyhovuje je strašně drahe.
Máte nějaké zkušenosti? Triky? Kalhotky jsem začala přát v ruce přes mýdlo.
Jak to děláte vy.? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

961
20.7.20 19:06
@Anonymní píše:
Ahoj, mám tam dole alergii na práci prášky. Nikdy jsem to neměla až když jsem začala používat tablety do pračky. Pomáhá mi jen dětské výrobky ale jen některé a zrovna co mi jen vyhovuje je strašně drahe.
Máte nějaké zkušenosti? Triky? Kalhotky jsem začala přát v ruce přes mýdlo.
Jak to děláte vy.? Díky

Možná máš ty záněty, z toho praní v ruce. Nikdy to tak dobře nevypereš jako v pračce na 90.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
20.7.20 19:08

Bud v ruce, nebo bych zkusila nějaký eko prášek. Me vyhovuje i levný praci gel s marseillskym mýdlem za 99 Kč/3 litry z Penny. Jinak mám taky citlivou kůži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1301

Kvůli dceři (má atopický ekzém) pereme jenom v mýdlu a sodě. Najdi si něco o praní non toxic, jak to vychytáš, je to pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427

@Rachel_cz
Kalhotky na 90? Jak dlouho vydrží pohromadě po tomhle prani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3232
20.7.20 19:10

Mýdlový prášek, soda, místo aviváže ocet a máchání navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5638
20.7.20 19:10
@Rachel_cz píše:
Možná máš ty záněty, z toho praní v ruce. Nikdy to tak dobře nevypereš jako v pračce na 90.

V životě jsem neprala nic na 90. Jemné prádlo bych teda takto neprala
Běžně peru na 40 a vše ok. Nicméně souhlasím, že v ruce to nevypere tak dobře jako pračka, byť na 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.20 19:13

@Rachel_cz nikdy v životě jsem neměla takové problémy až když jsem začala používat kapsle. Právě taky si myslím že to tak v ruce nevyperu.

• Nahlásit
  • Citovat
449
20.7.20 19:15
@Anonymní píše:
@Rachel_cz nikdy v životě jsem neměla takové problémy až když jsem začala používat kapsle. Právě taky si myslím že to tak v ruce nevyperu.

Tak se vrať k pracimu prostředku, který jsi užívala před kapslemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
20.7.20 19:18

Jsem alergik a snesu jenom praci gely, zpravidla Perwool nebo Woollite. Ke kalhotkam pridavam neparfemovanou dezinfekci (trpivala jsem na kvasinky) a peru na 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
20.7.20 19:21

Já peru bavlněné kalhotky na 60 a jsou v pohodě. Krajkove na 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23677
20.7.20 19:31

Zkus euronu . Taky mám s hromadou prášků problémy. Vždy jsem musela po prášku prádlo extra znova máchat, abych se osypala atd. Nyní bez problémů jen normální máchání v pracím cyklu a mám klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26157
20.7.20 19:36

Bavlněné bílé spoďáry peru na 60, ostatní na 40. Střídám kapsle a sypký prášek. Teď mám Ariel, ale taky je střídám. V ruce peu pouze jemné pletené nebo háčkované věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3773
20.7.20 19:44

No tak já bych zrovna u zdraví úplně nehleděla na cenu. Pokud máš problémy jen se spodním prádlem, tak na těch pár kousků jednou za týden se snad uskromníš a koupíš dětský gel, co ti nedělá problémy, ne? Nakup si postupně víc kalhotek, ať nepereš poloprázdnou pračku a utrhni si od pusy, ožel jednu šišku salámu a kup prací prostředek, který ti nezpůsobí vyrážku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13831
20.7.20 19:57

Vrať se k prášku co jsi používala před těmi tabletami :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu