Jak si poradit s depresí bez antidepresiv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 08:37
Jak si poradit s depresí bez antidepresiv?

Poradí mi někdo jak se dostat z depresí sama? Jsem úplně na dně. Máte někdo nějaké typy? Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 7971 příspěvků 08.12.17 08:42

Ovoce, sport.
Vynechat kafe, alkohol

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 08.12.17 08:45

Sama nebo bez antidepresiv?
Co psychoterapie?
Ale skutečná deprese je prostě porucha chemie v mozku, tam asi léky nebudou úplně na škodu. To by chtělo právě třeba dobrého terapeuta, který by ti řekl, že asi by byly vhodné i léky. Nebo dobrého psychiatra, který by řekl, že léky zatím nejsou potřeba… A to se bude hledat asi těžko.

Darcakarca
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.12.17 08:48
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 09:02

Dam ti sve postrehy… ja se teda lecila s AD rok.(diky bohu za ne!!!) Ted uz jsem nejak zalecena, tak se snazim ten mozek udrzovat v klidku. Hodne dobry je rybi tuk.. denne beru kapsli, dal B komplex, horcik.. pokud chces zkusit prirodni cestu, tak doporucuji i denne trezalku. Ale na ni bacha. Je sice prirodni, ale uz ma interakce s leky, nesmis s ni na slunicko apod. Jinak dodrzovat zakladni psychohygienu, hodne odpocivat, delat si radosti, dostatecne spat, jist, sport, psychoterapie.. no a co je nejdulezitejsi, zbytecne se netrap. V urcite fazi psychickych problemu jsou veskere rady, co jsem napsala vyse uplne k prdu a chce to odbornou pomoc.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 09:20

Ahoj, měla jsem poporodní deprese, tak hrozné stavy které bych nikomu nepřála, AD jsem nebrala kvůli kojení, postupně to přešlo samo, ale v akutní fázi mi dost pomohly Bachovky a také psychterapie. Držím alce

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 08.12.17 09:40

Máš depresi diagnostikovanou? Nevím, jak mám tvou otázku uchopit: pokud je ti nějak zle, nikdy jsi nenavštívila odborníka a proto to chceš zvládnout bez léků (nikdo ti je nepředepsal), navštiv ho. Pokud máš diagnostikovanou depresi a nechceš brát léky, prosím, ber je. Protože zvládnout skutečnou depresi bez léků jde zhruba tak snadno, jako silné migrény bez prášků proti bolesti.

Pokud máš „jen“ splín a blbou náladu (nechci to shazovat, ale přece jenom je to něco trochu jiného než deprese), pomáhá přiměřená fyzická námaha (choď třeba plavat), sauna, změna jídelníčku (více ovoce, zeleniny, v zimě hlavně vit C), kofein v malých dávkách, alkohol vůbec, sladké v podobě kvalitní čokolády. A dělat si radost, mluvit s blízkými o tom, co prožíváš.

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 08.12.17 09:48

Bez ad horko těžko. Z mé zkušenosti to chce pořád něco dělat, jít od činnosti k činnosti. A k tomu spousta pohybu.

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 08.12.17 10:11
@Teruška85 píše:
Ahoj, měla jsem poporodní deprese, tak hrozné stavy které bych nikomu nepřála, AD jsem nebrala kvůli kojení, postupně to přešlo samo, ale v akutní fázi mi dost pomohly Bachovky a také psychterapie. Držím alce

no tak tomu rikam obet nr.1…stavy, ktere bys nikomu neprala, ale kojit, kojit..do umrte…bud rada, ze to u tebe takhle dopadlo, u nas nedavno skocila pani v tehle stavech z mostu…doma 4 mesicni holcicku…zadny pud sebezachovy, hlavne kojit :roll:

zudina
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 08.12.17 10:51
@Netopirek píše:
Ovoce, sport.
Vynechat kafe, alkohol

Mam depky a vynechat kafe, tak me odvezou

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 08.12.17 10:53

Zudina: máš depky, nebo trpíš depresemi?
ono to je dost rozdíl..

zudina
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 08.12.17 10:53

Jinak vsichni co tu chvalite AD tak me depky rozjely jeste vic, maj dost vedlejsich ucinku..

alviola
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 08.12.17 11:23

Bachovy kapky, ale ideálně si najít nějakého terapeuta, který Ti je namíchá na míru. A taky homeopatika, ale zase to chce dobrého homeopata. V tomhle případě nějaké univerzální moc nefungují.

Netopirek
Echt Kelišová 7971 příspěvků 08.12.17 11:32
@zudina píše:
Mam depky a vynechat kafe, tak me odvezou

mě to zase pomohlo. Místo kafe jsem začala pít různé povzbuzující čaje. Ale na každého působí něco jiného. A hlavně je depka a depka

Černá vdova
Extra třída :D 10080 příspěvků 08.12.17 11:49

Mně pomohlo, když mi dvakrát nabídli AD. Odmítám je, tak jsem se vždycky sebrala sama. Ale záleží na tom, co máš za problémy. Někdy to možná jinak nejde, než s léky.
Mně pomáhalo dosyta se vybrečet (někdy i fakt vyřvat) a vyspat se z toho. Ale nebyla jsem na tom tak špatně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >