Jak si poradit s leností?

Anonymní
11.4.21 11:27

Jak si poradit s leností

Zdravím všechny,

prodělala jsem covid, už před ním jsem se léčila s deprese a úzkostné poruchy, bipolárním spektrem…
Už je to několik měsíců a já jsem úplně bez energie a elánu. Popravdě, myslím, ž už je to lenost. Mám problém s běžnou údržbou domácnosti, péčí o sebe sama, kašlu na své zájmy i přátele…
Jak z toho ven? Jak se donutit? Trápí mě to, jsem nemožná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
383
11.4.21 11:49

Antidepresiva..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:02
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,prodělala jsem covid, už před ním jsem se léčila s deprese a úzkostné poruchy, bipolárním spektrem…
Už je to několik měsíců a já jsem úplně bez energie a elánu. Popravdě, myslím, ž už je to lenost. Mám problém s běžnou údržbou domácnosti, péčí o sebe sama, kašlu na své zájmy i přátele…
Jak z toho ven? Jak se donutit? Trápí mě to, jsem nemožná.

Poslední dobou jsem to měla taky tak myslím že je to i tou dobou…
Myslím si že je důležité se znova vrátit do toho normálního režimu.
Ale je důležité na to nespěchat.. Po nějaké době jsem zjistila že je důležité si najít třeba i někoho kdo ti vlastně,,pomůže'' a to tak že kvůli němu budeš chtít mýt doma uklizeno budeš toho chtít stíhat víc a tak… A pokud někoho takového nemáš a nebo nenajdeš tak zkus to dělat hlavně kvůli sobě ;). Začni si ze začátku třeba jen psát to co chceš za ten den stihnout.. Pak zkus se po,,částech'' dostávat zpět do svého režimu -pokud si nějaký měla -já ne tak si ho tvořím..Po,,částech'' znamená že na to nesmíš spěchat a třeba zítra zkusíš ráno dodržet režim a pak se na to po zbytek dne klidně vykašlat.. A zítra zase zkus dodržet ranní režim a i třeba ten dopolední a každý den to tak přidávat aale nesmíš spěchat..tak to kdyžtak zkus a když se nepodaří tak zkus zase něco jiného ;)
Hodně štěstí!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:03

@mokkk Ty mám už dlouhodobě… ale říkám si, jestli jsem za tu dobu léčby nezlenivela, odvykla si nějakému režimu a teď jen nevím, jak to odstartovat???

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:06
@Anonymní píše:
Poslední dobou jsem to měla taky tak myslím že je to i tou dobou…
Myslím si že je důležité se znova vrátit do toho normálního režimu.
Ale je důležité na to nespěchat.. Po nějaké době jsem zjistila že je důležité si najít třeba i někoho kdo ti vlastně,,pomůže'' a to tak že kvůli němu budeš chtít mýt doma uklizeno budeš toho chtít stíhat víc a tak… A pokud někoho takového nemáš a nebo nenajdeš tak zkus to dělat hlavně kvůli sobě ;). Začni si ze začátku třeba jen psát to co chceš za ten den stihnout.. Pak zkus se po,,částech'' dostávat zpět do svého režimu -pokud si nějaký měla -já ne tak si ho tvořím..Po,,částech'' znamená že na to nesmíš spěchat a třeba zítra zkusíš ráno dodržet režim a pak se na to po zbytek dne klidně vykašlat.. A zítra zase zkus dodržet ranní režim a i třeba ten dopolední a každý den to tak přidávat aale nesmíš spěchat..tak to kdyžtak zkus a když se nepodaří tak zkus zase něco jiného ;)
Hodně štěstí!

Díky :palec:
Ano, ta pomotivace: je pravda, že máme střídavku a v době, kdy tu syn není se to zhoršuje, ale i tak se snažím, ale je to těžké…

• Citovat
  • Nahlásit
2813
11.4.21 12:19

Chce to nějaký režim. Chodíš do práce? Naplánuj si i ostatní činnosti, na každý den něco a dodrž to, jeden den třeba vyluxovat a vytřít, další den žehlit, další den převléknout postele a vyprat. Dodržet to. Stejně si plánovat i péči o sebe. Já mám vždycky radost z dobře udělané práce a při práci přestanu myslet na jiné problémy. Pusť si u toho třeba hezkou hudbu, při žehlení hezký film. Když je hezky, jít se projít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat