Jak si poradit s vnitřními hemoroidy před porodem

Anonymní
20.1.21 14:03

Jak si poradit s vnitřními hemoroidy pred porodem

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Jsem v 35tt a párkrát se mi do teď objevila krev po stolici. Myslela jsem si, že mám pouze řitní trhliny a tak jsem si jen jednou pomohla cipkem procto-glyvenol. Ale před pár dny se mi stala nepříjemná věc. Měla jsem velkou potřebu se jít vyprázdnit a nějak to nešlo a tak jsem dost tlačila a dlouho a potom jsem přišla na to, že nemám co tlačit a že mi dole zdurela žila venku a asi i ve vnitr. Vse se stáhlo zpátky a já jsem začala s užíváním čípku, hemostopu a detralexu. Je to mnohem lepší, jenže mi v konečníku stále něco vadí, ale jakoby hlouběji.
Nuceni je tam občas stále, ale naštěstí mě potřeba neboli.
Potřebuji jen poradit jestli nevíte co s tím. Léčím cca 5 dní. A začínám se úplně tedy děsit porodu. Dost se za to stydím tedy.
Děkuji za rady.
Michaela

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.1.21 15:07

Neporadím, mně teď zduřely venkovní.
Jsem už 40 tt. Ale neprožívám to, bohužel to k tomu patří Mažu je, hlídám si čistotu po potřebě. Jím detralex a lněná semínka.

• Citovat
  • Nahlásit
455
20.1.21 15:15

Zdravím vás, mi ten hemeroid vylezl ven až při tlačení mimina, do té doby jsem nevěděla, že tam něco mám.

Jinak mě po tom porodu pomohla kombinace těchto věcí:

1. studená sprcha vyhřezlého hemoroidu po každé toaletě (močení i stolice)
  2. namazání a zatlačení hemoroidu zpět (kombinovala jsem faktu a dubovou kůru)
  3. víceméně přes den co nejvíce polehávat (nesedět a nechodit) - prostě nedráždit konečník pohybem - toto mi zabralo ve finále na to zaléčení malých"zbytků", kterých jsem se nemohla při kombinaci 1 + 2 metody pořád zbavit.

Asi vám při tlačení mimina to vyleze taky znovu bez ohledu na dosavadní léčbu - vnitřek konečníku je pod tlakem dělohy a plodu, tudíž i proto to asi pořád cítíte uvnitř tak, že vám tam něco vadí. Čili i když nyní budete dělat cokoliv, tak se toho do doby, než porodíte, 100% nezbavíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
20.1.21 15:41

Já bych to asi před porodem nijak víc neřešila, jen si zkusila co nejvíc ulevit, jak je psáno výše, ještě bych k tomu dodala co nejvíce zeleniny, řešit zácpu (jestli máte) a co nejméně sedět na záchodě (vyprázdnit a rychle vstát, hemeroidy vyvolávají pocit, že ještě musíte, ale nemusíte). A pak po porodu uvidíte, co dál. Mě trápil po porodu nějaký vnitřní a kupodivu to samo přešlo. Je možné, že částečně se stav upraví sám, jak nebude dítě tlačit, budou jiný hormony v těle a tak. A pak řešit až co zbude :).
Edit - automatické opravy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat