Jak si představujete učitele vašeho dítěte?

41
5.11.19 13:20

Jak si představujete učitele vašeho dítěte?

Krásný den vám všem,

brzy nastoupím na ZŠ jako učitelka 1. stupně a ráda bych se od vás rodičů dozvěděla, co od učitele na 1. stupni očekáváte. Jak si ho představujete? Jaký by měl být? Co chcete, aby vašim dětem předal a jak by k nim měl přistupovat?

Neptám se proto, že bych neměla představu a nevěděla co je ideální, jen bych ráda znala váš pohled na věc.

Doplním, že jsem po škole a je mi 25 let, praxi jsem získala pouze během studia.

Děkuji a předem se těším na vaše zprávy! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13346
5.11.19 13:25

Holka, pryč s naivitou a vzhůru do boje s inkluzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2427
5.11.19 13:25

Upřímně jako tvá kolegyně - opravdu chceš plnit představu rodičů? Já se vždy ptala dětí… A věř mi, že názory dětí a jejich rodičů se může někdy velmi lišit… Buď svá, naslouchej dětem a uč dle nejlepšího vědomí a svědomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
5.11.19 13:28

Ideál je učitelka se zdravým sebevědomím, která svou práci dělá ráda, snaží se, aby výuka děti bavila, ale na druhou stranu je i přísná, chce děti něco naučit, je důsledná, děti usměrňuje a ukazuje, že v životě je nutné dělat i činnosti, které mě zrovna nebaví. Měla by být ochotna diskutovat s dětmi a rodiči o problémech, ale zároveň musí vědět, kde je ta hranice diskuze, protože ona je profesionál a neměla by se klátit, jak zrovna vítr fouká (rozuměj - jak štěkají rodiče). Svá rozhodnutí by si měla umět argumentačně obhájit.
Prostě takový zlatý střed. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 13:29
@eva1404 píše:
Krásný den vám všem,

brzy nastoupím na ZŠ jako učitelka 1. stupně a ráda bych se od vás rodičů dozvěděla, co od učitele na 1. stupni očekáváte. Jak si ho představujete? Jaký by měl být? Co chcete, aby vašim dětem předal a jak by k nim měl přistupovat?

Neptám se proto, že bych neměla představu a nevěděla co je ideální, jen bych ráda znala váš pohled na věc.

Doplním, že jsem po škole a je mi 25 let, praxi jsem získala pouze během studia.

Děkuji a předem se těším na vaše zprávy! :kytka:

na rodičáku prosím koukatelnej výstřih a minisukni :kytka:

podpora otců zajištěna a ještě se budou doma hádat, aby mohli chodit na rodičáky oni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 13:30

Já od učitele zejména očekávám to, že v dítěti probudí (anebo podpoří) zájem o vědění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 13:34

@eva1404 Ideální učitel z pohledu koho? Dětí, šéfa, rodičů, inspekce?
Pravidelně mám na schůzkách tři party rodičů - podle jedné velké skupiny jsem super učitelka, podle dalších normál, další by mě vystřelili nejraději na Měsíc. :mrgreen:
Kontrolní otázka - jaká jsem tedy učitelka? Z tohoto důvodu taky říkám, že je pitomost si myslet, že by se mohlo přidat těm nejlepším učitelům - do to jako určí? Kdo je nejlepší? Ten, který se denně do úmoru připravuje a má zábavnou výuku? Ten, který jezdí po školeních a má nejlepší vzdělání? Ten, který má nejlépe opravené sešity, kde přečte každou čárku? Ten, který naslouchá dětem, dovede se do nich vcítit a dobře řeší problémy? Nebo ten, který leští kliku u ředitelny? :mrgreen:
Buď svá. Pokud si budeš hrát na něco, co nejsi, neklapne to. Hodně štěstí. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
541
5.11.19 13:39

Idealni ucitel by podle me mel mit tyto vlastnosti:

• deti ho maji rady
  • ma u deti autoritu a dokaze si sjednat ve tride poradek
  • dokaze naucit (nejlepe zabavnou formou)
  • vzdelava se a nebrani se novym postupum (ne jen tradicni pasivni prijimani informaci ze strany zaku)
  • pecuje o dobre vztahy mezi detmi ve tride, resi sikanu
  • dava detem i rodicum zpetnou vazbu.

Vim, ze to myslite dobre, ale jestli muzu poradit, nedavejte rodicum ani detem na vyber, jinak vas sezerou. Tretina bude chtit moznost a), druha tretina moznost b) a treti tretina neco uplne jineho. Vim z vypraveni o mladem uciteli, ktereho deti milovaly, ale chtel vyuku prizpusobit pranim rodicu. Na prvnich rodicovskych schuzkach se na nej sesypali a nekteri si dokonce chteli rovnou stezovat rediteli, ze je nezkuseny a nekompetentni a to jeste driv, nez stacil vubec ukazat, co umi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14196
5.11.19 13:44

Očekávám, že děti naučí, co je potřeba a neznechutí jim při tom školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
5.11.19 13:50
@Popokatepetla píše:
Já od učitele zejména očekávám to, že v dítěti probudí (anebo podpoří) zájem o vědění.
@Popokatepetla píše:

A - to je pěkný! Taky to tak vidím. Sama jsem na takové učitele štěstí měla. Ale je to už hodně dávno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1262
5.11.19 13:50

@eva1404 Predstavovala bych si normalniho cloveka, kteryho nesemele skolstvi, deti a rodice :mrgreen:. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 13:51

Představovala bych si učitelku, která v dítěti probudí zájem, tak aby ho učení bavilo. Učitelku, která když s dítětem nastoupí do první třídy a učí ho další ročníky, si uvědomila, že dítě je osobnost a má svůj vývoj. To tzn, že nemůže od stejného dítěte očekávat, že se celých pět let bude chovat stejně. Učitelku, která neupřednosňuje žáka s lepším prospěchem nebo s žáka z jiného životního poměru. Je toho celkem dost, co by se mi na vyučujících líbilo a dost co by jsem změnila. Pro mě je plus už jen to, že se zajímáš o to, jak se těm dětem zapíšeš. Budeš dobrá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8219
5.11.19 13:52

Syn mi půjde do 1. třídy příští rok, a pro mě učitelka snů:

• vzbudí v dítěti zájem se učit
  • naučí ho, že není ostuda udělat chybu
  • vybuduje atmosféru, ve které se děti nestydí zeptat se
  • bude trvat na dodržování pravidel
  • nenechá si v probraném učivu ujet vlak kvůli pomalým žákům
  • pomůcky a specifické věci na výuku bude hlásit dostatečně dopředu (abych nemusela večer shánět bavlnky, papírovou krabičku od sýrů a podobné nesmysly)
  • najde si mezi výukou nebo i při ní vlídné slovo pro každého z žáků
  • bude se snažit kloubit vzdělávání s výchovou (tzn. bude vštěpovat dětem i základní pravidla slušného chování a jednání a jednoznačně dá najevo, že prohřešky proti nim tolerovat nebude, bez ohledu na nadání a prospěch dítěte) = bude morální autoritou
  • nebude slibovat nesplnitelné a bude plnit termíny (už jsem alergická na to, jak učitelky v MŠ na úvodní schůzce v září slibujou pravidelné informace na webu a fotky apod., a pak se tam v lednu objeví zpětně, co dělali v prosinci, a od ledna do června už tam není vůbec nic) - radši ať řekne rovnou, proč něco nejde nebo dělat nebude
  • když udělá chybu, tak ji přizná (před dítětem i před rodičem), ale nebude ohýbat hřbet tam, kde to není třeba
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5277
5.11.19 14:10

Je hezké, že se takhle ptáš.
Tak za mě bych byla ráda, kdyby učitel neprudil s kravinama a řešil důležité věci - což je v mých očích hlavně naučit a také samozřejmě prevence šikany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2266
5.11.19 14:13

Mně by stačil učitel, co má zachovány selský rozum. Nesnáším hyperaktivní aktivisty. A nesnáším viditelné rozdělení žáků, na ty in a out.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama