Jak si přiznat sami v sobě, že máte dítě s handicapem?

Anonymní
10.1.20 11:57

Jak si přiznat sami v sobě, že máte dítě s handicapem?

Maminky, jak jste si dokázali přiznat a přijmout fakt, ze mate dite s těžkým postižením? Já jiz s timto bojuji skoro 3 roky. Není to o tom ze bych sve dite nemela ráda, nebo ze by se nejak treba rapidně zhoršil jeho zdravotni stav, spis jak jste přijali tu situaci vy. Neni vam lito pohled na zdravé děti? A chci se zeptat šly jste po narození nemocného ditete bez vetsich obav do plánování druhého ditete? Dekuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

10.1.20 12:03

Rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
10.1.20 12:15

Osobnu skúsenosť našťastie nemám, ale hodne to rozoberá maminka ‚mydusche mydusche‘ na YouTube. Mrkni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 12:17
@Pvln34 píše:
Osobnu skúsenosť našťastie nemám, ale hodne to rozoberá maminka ‚mydusche mydusche‘ na YouTube. Mrkni ;)

Jj tu sleduji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 12:21

Trochu mimo tema, ale snad nevadi. :andel: Ja myslim, ze kazdy, kdo ma “nestandardni” dite se s tim smiruje a kazdemu to trva jinak dlouho a jsou situace, kdy to cloveku prijde lito nebo ho to stve kvuli diteti, ktere je tim limitovano a nemusi jit nutne o “tezke” postizeni (i kdyz ano, napr. ADHD a mentalni retardace je dost rozdil a nechci to nijak snizovat). :kytka: Preji hodne sil. :hug: :kytka:

Mam dite s ADHD, u druheho podezreni na Aspergeruv syndrom (jo, nic dramatickeho reklo by se), ale ted se treba resi, ze druhe dite nebude moct chodit bez asistenta na pohybovy krouzek, ktery ho moc bavi a asistent je nedostupny… Taky mi to prijde lito…

Anonym kvuli detem, diky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.20 12:24

S vaznou srdeční vadou jsem se srovnavala cca 9mesicu a jen jsem se srovnala se srdickem, tak se musím srovnávat s tím, že má špatné jedno ouško :( :zed: :roll: to máme potvrzene cca měsíc a ještě jsem to nezkousla. Doufám, že už si vybral vsechno. A lito mi je, když vidim, že má někdo zdrave dite a ten muj smoula to bude mit asi trošku složitější v živote. Toho se bojim, aby měl šťastný a spokojeny zivot. Aby slyšel alespoň do důchodu :blush: a tak:relaxed: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84060
10.1.20 12:27

Mě je to líto pořád. Ale ne kvůli sobě. Ale kvůli dítěti. Je to tak zlatý a hodný kluk. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
10.1.20 12:35

Tak můj kluk je bohudík „jen“ astmatik, ale i tak jsem to obrecela a řešila co to pro něho znamená do budoucna. Nedokážu si představit, jak bych zvládla zpracovat něco co popisuje zakladatelka. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
10.1.20 12:41

Dobrý den,
já neříkám, že mám postižené dítě, jen je prostě jiné…
Jeho stav je jak na houpačce, jednou dobrý jindy, jindy zhoršení. Syn, dva a půl roku, má genetické onemocnění kůže. Myslím si, že je to celé o tom, to prostě přijmout. Po prvním šoku, jsem se úúúplně v porodnici sesypala. Pak jsem si řekla, je to prostě tak a musím se sebrat a udělat pro něj to nejlepší…
Kamarádka má holčičku, má mentální onemocnění a vždycky si říkáme, že si ty naše děti vybraly právě nás, protože věděly, že se o ně dokážeme nejlépe postarat…
Rozhlédněte se okolo sebe, všude je něco…můžete se vám narodit naprosto zdravé dítě a během okamžiku se celé rodině otočí život o milion stupňů…
Neříkám, že si někdy tajně nepobrečím do polštáře, jsem jen člověk…
Mě hodně pomáhá, když jsem třeba sama, stoupnu si proti zdi, rozhodím rukama a důrazně si řeknu:,,Je to tak, prostě je to tak a mám se z toho pos.at?"
Musíte vnitřně nabrat sílu, mějte se ráda. Vždyť už teď jste,,borec", jste šikovná, zvládáte tak složitou situaci…
Druhé dítko je určitě řešení, nevím, co má vaše dítko za nemoc, po konzultaci s lékařem bych do toho šla. Já mám děti dvě, starší syn je zdravý a doma parádní frmol…Nemám prostě čas, se ve všem plácat a je to lepší…
To přijmutí všeho, jako takového přišlo postupně, pomalinku, musela jsem si to jakoby odžit…Moc moc vám držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
10.1.20 12:41

Můj syn má opožděný vývoj opožďuje se o půlku je to diagnostikovano jako středně těžké retardace když mi psycholožka vykládala že nebude nikdy soběstačni úplně tak jsem pak brečela bylo mi to líto ze všech stran ale pak jsem si zvykla na tu situaci před ním mám ještě zdravého syna kluci jsou z bývalého manželství teď čekám holčičku ze současným tak doufám že bude zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
10.1.20 12:56

Dva mesice…jak? Ani nevim, proste mi najednou doslo, ze je to realita a tu nezmenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14841
10.1.20 12:56

Brala jsem to tak, ze musim byt silna pro ni a dat ji vsechnu peci a lasku, co muzu. Na nejakou sebelitost nebyl cas. veci jsme resili postupne, jak prichazeli.
s cim se nemohu vyrovnat je to, ze uz tu s nami neni. Byla nase slunicko :andel: :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 13:03

No ono to je fakt různé. Jsou maminky, které špatně nesou třeba jen lehký zdravotní problém dítěte, které nemá na jejich život téměř žádný vliv a pak jsou tu ty, které zvládají těžké postižení s přehledem. Je to taky hodně o povaze :nevim: Já mám 6 lettého postiženého syna, fyzicky už je celkem ok, podařilo se nám ho postavit na nohy a rozchodit. Delší trasy nedá, ale to už je pohoda. No a mentálně je to horší. Nemluví, moc nerozumí. Prostě mentální retardace. Nikdy nebude samostatný a nikdy se sám o sebe nepostará. Je to ale skvělej veselej, mazlivej kluk.
Nejhorší pro měl byl první rok, kdy ty prognózy byli hodně špatné. Jenže on šel proti všemu, co nám říkali. Pak je podle mě taková dvouletá fáze, do těch cca tří let, kdy většina maminek doufá, že bude lépe a že to třeba doženou a budou na tom lépe a lépe. Ve třech letech si uvědomíš, že ten rozdíl mezi dítětem tvým a zdravými už je tak propastný, že to prostě nedožene a pak je fáze smíření. Ta přijde postupně a u každého jinak. Pak člověk začne řešit různé provozní věci, jako speciální školka, práce, případně druhé dítko a ono si to prostě všechno sedne. Jako není každý den sluníčkový, jen už to člověk prostě řeší méně. Občas to na mě stejně padne, že je mi to líto. Spíš jeho, řeknu si takovej krásnej chlapeček, je zlatej, tak proč. Prostě si dva dny pobrečím a ona se to zase srovná. Jen když byl mladší bylo to častěji, teď to na mě padne tak dvakrát do roka :lol:
Jinak mě pomáhá obklopovat se lidmi, kteří to neřeší. Znají syna od malička a prožívali ten šok od začátku s námi. Berou ho takového jaký je. Pak mám několik kamarádek z lázní, které mají taky postižené dítě. Ono je potřeba to někdy sdílet s někým, kdo to také prožívá, protože maminky zdravých dětí nemají a ani nemohou mít představu jaké to je.
Jinak třeba myduche je asi oblíbené, ale hodně maminek, co já znám a mají dítě postižené, to nebere úplně, tak jak to je. Prostě na kameru je každej děsně veselej a free, ale ono hendikepované dítě není úplně legrace… to stejné většina článků. Víš asi sama jak to je. Prostě nebudeš psát, že je to prostě těžké, někdy je člověk fakt marnej apod… lépe zní, dítě mě obohatilo.
Vůbec nic to nemění na tom, že své dítě mám ráda a je mi vlastně úplně jedno, co na to ostatní, nestydím se za něj a funguju s ním úplně stejně, jako by byl ok :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
13709
10.1.20 13:03

Já mám staršího s PAS, nemůže k tomu mléko, taky je to občas náročné. Hlavně je mi líto, že si zatím není schopný najít kamarády a to po nich touží. A jako kojenec byl úplně normální. Projevovat se to začalo po roce věku. Nějakou dobu trvalo, než jsme si to připustili, bylo to velice náročné období.

Mladší je sluníčko, má spoustu potravinových alergií, ale u ní je šance, že to třeba jednou bude dobré. Takže na tom nejsme zas tak špatně, říkám si, že opravdu mohlo být i hůř. S malou jsem měla rizikové těhotenství a nemusela se vůbec narodit, takže jsem za ni ted ohromně ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
10.1.20 13:13

@Margery syn byl do roka a pul naprosto ok a ma nizkofunkcni autismus a stredne tezkou retardaci, takhle to bejva casto. Typickej prubeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama