Jak si říct o zvýšení alimentů

Anonymní
9.3.20 09:11

Jak si říct o zvýšení alimentu

Raději anonim, omlouvám se ale nepotřebuji aby se to doneslo celé rodine :D Bejvalej mi platí na dvě děti 5000kc…Starsi teď bude nastupovat na střední. Druhemu dítěti je 10let.Mame dobře vstahy ale jak řeknu něco o penězích je zle…pry mám dost.Je pravda že platí půlku kroužku a půlku škol v přírodě ale poplatky na kino divadlo koncerty výlety to všechno platím sama i obědy ve škole. Detem kupují boty oblečení jen já…vlastne i věci do školy zkrátka vše co potřebují. Děti mají kroužku dost…kazdy den něco. Bejvalej je chce držet kde on chce ne kde se jim líbí…ja to mám naopak proto na nějaké kroužky chodí znechuceny jen kvůli tátovi…taky jak něco řeknu je problém protože podle něj ty kroužky co on vybral mají smysl…o to ani tak nejde spíš o to že na pokrytí všeho to mám měsíčně jen tak tak…a co až starší nastoupí na střední…myslite že mám držet hubu a bejt ráda za to co mi dává nebo se mám dozadovat více peněz? Vím že pokud začnem řešit zvýšení ty vztahy se pokazí…u něj ty peníze hrajou velkou roli…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

817
9.3.20 09:17

Jestli ti tisícovka navíc stojí za naschvali, tak do toho jdi. :roll: ovšem pokud chceš zachovat dobré vztahy kvůli dětem, tak to nech tak, jak to je (co se týče peněz)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60440
9.3.20 09:23
@Anonymní píše:
Raději anonim, omlouvám se ale nepotřebuji aby se to doneslo celé rodine :D Bejvalej mi platí na dvě děti 5000kc…Starsi teď bude nastupovat na střední. Druhemu dítěti je 10let.Mame dobře vstahy ale jak řeknu něco o penězích je zle…pry mám dost.Je pravda že platí půlku kroužku a půlku škol v přírodě ale poplatky na kino divadlo koncerty výlety to všechno platím sama i obědy ve škole. Detem kupují boty oblečení jen já…vlastne i věci do školy zkrátka vše co potřebují. Děti mají kroužku dost…kazdy den něco. Bejvalej je chce držet kde on chce ne kde se jim líbí…ja to mám naopak proto na nějaké kroužky chodí znechuceny jen kvůli tátovi…taky jak něco řeknu je problém protože podle něj ty kroužky co on vybral mají smysl…o to ani tak nejde spíš o to že na pokrytí všeho to mám měsíčně jen tak tak…a co až starší nastoupí na střední…myslite že mám držet hubu a bejt ráda za to co mi dává nebo se mám dozadovat více peněz? Vím že pokud začnem řešit zvýšení ty vztahy se pokazí…u něj ty peníze hrajou velkou roli…

NO, chápu, že to je těžké rozhodování. 2500 na hlavu je opravdu málo. Záleží, kolik jsou ty platby navíc, protože musíš počítat s tím, že když to bude mít soudně vyšší, nemusí už pak zaplatit nad rámec ani korunu.
Asi bych se odpíchla od jeho předpokládaného příjmu. Pokud by jsi tabulkově měla dostat výrazně více ( v řáděch několika tisícovek), tak bych do toho nejspíš šla.

Pokud je to tak, že podle tabulky by jsi měla dostat místo 5 tis 6,5 tis, tak si myslím, že za poškození vztahů to nestojí. O část beztak přijdeš tím, že sníží přímé platby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13068
9.3.20 09:23

No především začni zapisovat reálné náklady a to kdo je hradí. K tomu pak odhadni náklady co vzniknou nástupem na střední. Bez konkrétních čísel, jen na základě pocitů se vcelku mizerně vyjednává.

Domluv se s otcem svých dětí na setkání a proberte to tam věcně - s přihlédnutím k tomu, jaký příjem a výdaje má on.

Pokud se vám nepodař najít řešení, které bude přijatelné pro všechny, tak se holt obrať na právnka, aby ti s tím pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60440
9.3.20 09:24
@Ou píše:
No především začni zapisovat reálné náklady a to kdo je hradí. K tomu pak odhadni náklady co vzniknou nástupem na střední.

Domluv se s otcem svých dětí na setkání a proberte to tam věcně - s přihlédnutím k tomu, jaký příjem a výdaje má on.

Pokud se vám nepodař najít řešení, které bude přijatelné pro všechny, tak se holt obrať na právnka, aby ti s tím pomohl.

Ještě mezikrok před právníkem bych doporučila mediátora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16510
9.3.20 09:49
@Anonymní píše:
Raději anonim, omlouvám se ale nepotřebuji aby se to doneslo celé rodine :D Bejvalej mi platí na dvě děti 5000kc…Starsi teď bude nastupovat na střední. Druhemu dítěti je 10let.Mame dobře vstahy ale jak řeknu něco o penězích je zle…pry mám dost.Je pravda že platí půlku kroužku a půlku škol v přírodě ale poplatky na kino divadlo koncerty výlety to všechno platím sama i obědy ve škole. Detem kupují boty oblečení jen já…vlastne i věci do školy zkrátka vše co potřebují. Děti mají kroužku dost…kazdy den něco. Bejvalej je chce držet kde on chce ne kde se jim líbí…ja to mám naopak proto na nějaké kroužky chodí znechuceny jen kvůli tátovi…taky jak něco řeknu je problém protože podle něj ty kroužky co on vybral mají smysl…o to ani tak nejde spíš o to že na pokrytí všeho to mám měsíčně jen tak tak…a co až starší nastoupí na střední…myslite že mám držet hubu a bejt ráda za to co mi dává nebo se mám dozadovat více peněz? Vím že pokud začnem řešit zvýšení ty vztahy se pokazí…u něj ty peníze hrajou velkou roli…

a jak často se děti s otcem vídají? jak často je má u sebe? těžko se to nějak počítá, bez vědomí kolik má on cca měsíční příjmy, netušíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13068
9.3.20 09:54

@Lama Lama ano. I když právník co dělá rodinné právo mívá lepš přehled o tom, co jsou realistické požadavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
9.3.20 10:13

No muzes zkusit zazadat, ale zalezi jake ma on příjmy a taky ti muzou priklepnout na kazde dite par korun a on se sprajcne, přestane platit ty veci nad ramec alimentu, takze budes platit vsechny krouzky, skolni vylety atd sama a jeste budes mit zkazeny vztahy. Tak je fajn si to spocitat jestli se ti to vubec vyplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 11:21

@Keyllah jednou za 14 dní celý vykend a jinak za nima zajede občas i v týdnu…stridame se i vozenim na kroužky…nevim přesně myslím že okolo 25 čistého mít bude

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.20 11:24
@Kriss Tina píše:
No muzes zkusit zazadat, ale zalezi jake ma on příjmy a taky ti muzou priklepnout na kazde dite par korun a on se sprajcne, přestane platit ty veci nad ramec alimentu, takze budes platit vsechny krouzky, skolni vylety atd sama a jeste budes mit zkazeny vztahy. Tak je fajn si to spocitat jestli se ti to vubec vyplati.
on má placení kroužku a škol v přírodě daný soudně napůl…
  • Nahlásit
  • Citovat
60440
9.3.20 11:36
@Anonymní píše:
on má placení kroužku a škol v přírodě daný soudně napůl…

No, to je ale obtížně vymahatelné, respektive vůbec. Možná ještě ta škola v přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60440
9.3.20 11:37
@Anonymní píše:
@Keyllah jednou za 14 dní celý vykend a jinak za nima zajede občas i v týdnu…stridame se i vozenim na kroužky…nevim přesně myslím že okolo 25 čistého mít bude

NO, tak bych řekle, že to zvednou tak max 2 tis navíc. A víc z něj nedostaneš ani za kroužky. Tak si to spočti, zda ti to stojí za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8797
9.3.20 11:57
@Lama Lama píše:
No, to je ale obtížně vymahatelné, respektive vůbec. Možná ještě ta škola v přírodě.

Ani škola v přírodě není soudně vymahatelná, jak nás upozornila naše soudkyně. Vymahatelné jsou prý pouze alimenty, ostatní sice může před soudem naslibovat horem dolem, ale když neplatí, tak holt neplatí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
9.3.20 14:12

@sagina já bych dal, že dokud nebude stridavka nebo znatelně víc než 2× víkend v měsíci, tak nas.rat na tábory, kroužky a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8797
9.3.20 14:34
@Setere píše:
@sagina já bych dal, že dokud nebude stridavka nebo znatelně víc než 2× víkend v měsíci, tak nas.rat na tábory, kroužky a podobně.

jakože když už otec nepečuje, tak ať pro jistotu ani neplatí? :think: sen mnoha rozvedených otců :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama