Jak si říct ve státním o vyšší plat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
890
15.1.22 19:49

Jak si říct ve státním o vyšší plat?

Pracuju ve školství a můj plat za plný úvazek je v hrubém 21500 Kč. Osobko není. Existuje reálná možnost, že by mě nyní, po několika letech v tomto zaměstnání, zařadili do vyšší platové třídy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21460
15.1.22 19:52

No pokud ve vaší organizaci nikdo nemá osobní ohodnocení, tak bych na to moc nespoléhala.

Ale prostě musíš si sednout se svým/svou nadřízeným/ou a pobavit se o tvé perspektivě a šanci na zvýšení platu.

No a začít se rozhlížet jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
15.1.22 19:52

Podívej se do platových tabulek, tam je jaká třída má jaké kompetence… pokud si asistent pedagoga tak budeš mít třídu podle toho, ale dle praxe by ti měl stoupat stupeň… ale pokud zjistíš, že reálně děláš práci nad své kompetence, resp. Dle vyšší třídy než kterou máš, tak je to argument k diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
15.1.22 19:53

Tak třídy stoupají po odpracovaných letech, ne?
a jsi sš nebo vš? vš mají třídu vyšší i když dělají stejnou práci jako sš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
15.1.22 19:56

@DV_JANA
Do katalogu prací jsem koukala, ale je to slovíčkaření. Přijde mi obojí stejný, jen jinak napsaný.
7. platová třída
Výklad textu, popřípadě učební látky a individuální práce s dětmi a žáky nebo studenty podle stanovených vzdělávacích programů a pokynů.

8. platová třída
Vzdělávací a výchovná činnost podle přesně stanovených postupů a pokynů učitele nebo vychovatele zaměřená na speciální vzdělávaní, individuální vzdělávání nebo specifické výchovné potřeby dítěte, žáka nebo studenta nebo skupiny dětí, žáků nebo studentů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
15.1.22 19:58

@stinga Stoupá platový stupeň. Jsem SŠ. Na platovou třídu má vliv vykonávaná práce a ne vzdělání. Uklizečka s VŠ bude brát stejně jako uklízečka se základním vzděláním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
15.1.22 19:59
@stinga píše:
a jsi sš nebo vš? vš mají třídu vyšší i když dělají stejnou práci jako sš

To stoupá platový stupeň, třída zůstává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
15.1.22 20:02

@aprazanda no některé organizace to mají bohužel rozdělené i dle vzdělání, to se budeš muset domluvit se zaměstnavatelem, protože on si bude muset před inspekcí obhajovat co a jak… ještě mě napadá rozdíl mezi asistentem pedagoga jakože školním a pak asistentem pro určité dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
15.1.22 20:21

Zařazení do platové třídy ve státním sektoru dělá vedoucí.
K osobku - můžeš se zeptat vedení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59815
15.1.22 20:31

Na zvýšení platové třídy se zeptej vedení školy.
AP je u nás pozice, která nemá vůbec osobko. Třeba to máte podobně. Jednu dobu jsem dělala kombinaci AP i ŠA. U pozice ŠA mi bylo dáno osobko.
I teď na jiné pozici ho mám. Ale pouze asistentky osobko u nás nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
15.1.22 20:34
@Kelsey píše:
Na zvýšení platové třídy se zeptej vedení školy.
AP je u nás pozice, která nemá vůbec osobko. Třeba to máte podobně. Jednu dobu jsem dělala kombinaci AP i ŠA. U pozice ŠA mi bylo dáno osobko.
I teď na jiné pozici ho mám. Ale pouze asistentky osobko u nás nemají.

A na AP a ŠA byly stejné požadavky? Myslím vzdělání, praxe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
15.1.22 20:36
@DV_JANA píše:
A na AP a ŠA byly stejné požadavky? Myslím vzdělání, praxe…
Školní asistent není pedagogický pracovník. Nemá plat podle tabulek pro pedagogy.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41153
15.1.22 20:38
@stinga píše:
a jsi sš nebo vš? vš mají třídu vyšší i když dělají stejnou práci jako sš

u nás teda rozhodně ne, jede se prostě podle tabulek a tam není rozdíl ve vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
15.1.22 20:38
@aprazanda píše: Školní asistent není pedagogický pracovník. Nemá plat podle tabulek pro pedagogy.

To jsem nevěděla :) dekuji za info… já myslela jestli třeba jedna třída je ŠA a jedno AP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
15.1.22 20:39

@aprazanda ve školství záleží i na regionu, ve kterém jsi. Co konkrétně děláš a kde jsi? Někde malém městě na severní Moravě asi moc velký prostor pro vyjednávání nebude. Lidí se tam do školství tlačí asi spousty. Ve velkých městech je bída někoho najít… Plus samozřejmě taky vztahy na pracovišti a oblíbenost. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat